Дворядна (паралельна) кухня – 14 дизайн-підказок та 70 фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Дворядна (паралельна) кухня – 14 дизайн-підказок та 70 фотоКоли кухня побудована вздовж двох протилежних стін, її називають дворядною, дволінійною, паралельною або кухнею-камбуз. Таке планування оптимальне при ширині приміщення від 2,2 м — саме стільки потрібно для розміщення двох рядів меблів глибиною 60 см та мінімально допустимого 100-сантиметрового проходу між ними. Так, наприклад, кухня типу камбуз ідеальна для:

У цьому матеріалі ми представили 70 фото інтер’єрів, а також 14 порад щодо планування супер-зручної та функціональної дворядної кухні.

14 порад щодо планування дворядної кухні

1. В ідеалі плиту, мийку та основну робочу поверхню скомпонувати в одному ряду, а холодильник – в іншому

Головний недолік дворядної кухні — це її травмонебезпека. Особливо, якщо кухня прохідна, дуже вузька та/або в будинку живуть діти. Однак, при розміщенні плити, миття та основної робочої поверхні в одному ряду, шанси обпалити «перехожого» домочадця гарячою сковородою або впустити страву при переході до іншого ряду зводяться до мінімуму. Крім того, це зручно та добре з точки зору «робочого трикутника» — про нього читаємо у наступному пункті.

2. Запорука зручності кухні – дотримання правила «робочого трикутника»

Відповідно до цього правила три робочі точки (холодильник, раковина та плита) повинні утворювати собою трикутник і розташовуватися поруч один з одним. Так кулінару не доведеться робити зайві переміщення по кухні, все необхідне буде під рукою і в кроковій доступності.

  • У дворядній кухні ідеальний робочий трикутник виглядає так: плита та мийка, а відповідно і посудомийна/пральна машина розташовуються в одному ряду. А холодильник, шафи та другорядна техніка (НВЧ-піч, духова шафа) – у протилежному. При цьому холодильник найкраще розмістити навпроти миття та робочої поверхні.

3. Ідеальна ширина проходу – 120-150 см

Такий прохід виходить досить широким, щоб одна людина могла готувати, відкривати ящики та шафи, завантажувати посуд у посудомийну машину, а решта домочадців – переміщатися по кухні, не заважаючи кулінару.

Звичайно, витримати таку відстань виходить не завжди, іноді її доводиться робити менше чи більше.

  • Мінімальна допустима ширина проходу для непрохідної дворядної кухні становить 100 см, у деяких випадках допускається навіть 90-сантиметровий прохід. Пам’ятайте, що чим менша відстань між меблями, тим менш зручною та безпечною стає кухня;
  • Прохід шириною понад 180 см також зробить кухню незручною.

4. Щоб заощадити місце, один із рядів можна зробити коротшим і/або вже

Коли на маленькій кухні на рахунку кожен сантиметр, викроїти більше місця для столової зони або розширити вузький прохід можна за рахунок одного укороченого та/або звуженого ряду.

Дворядне планування кухні 8 кв.  м

Шафи зменшеної глибини не тільки економлять місце, але й зручніші в експлуатації

Кухня з паралельним плануванням

Дизайн кухні з паралельним плануванням

  • Укоротити кухонний ряд допоможе вузька техніка: посудомийна машина шириною 40-55 см замість стандартних 60 см, вузький, але високий холодильник шириною 55 см, і варильна поверхня з двома-трьома конфорками.
  • Щоб завузити низку, доведеться пожертвувати глибиною техніки. Так, наприклад, холодильник можна вибрати глибиною 45-55 см, а плиту — з двома-трьома конфорками, збудованими в лінію. Мийка також може бути невеликою – шириною/діаметром 45-55 см.

5. Найчастіше обідній стіл виноситься до однієї зі стін

Обідній стіл у паралельній кухні часто виноситься до стіни з укороченим поряд. Ось кілька фотоприкладів такого планування.

Дворядна кухня площею 13 кв.  м

Паралельна кухня зі столовою зоною

Паралельна кухня зі столовою зоною

Якщо кухня дуже вузька, є сенс замінити стіл вузькою барною стійкою.

Вузька кухня з дворядним плануванням

Вузька кухня з дворядним плануванням

Барна стійка вздовж стіни на дворядній кухні

Дизайн дворядної кухні з барною стійкою

У квадратної кухні з широким проходом від 2,2 м. столову зону можна розмістити посередині кімнати між кухонними рядами. І тут важливо ретельно продумати планування. Можливо, вибрати компактні стіл та стільці відповідних розмірів, шафи за стільцями потрібно оснастити розсувними дверцятами та відвести їх під зберігання речей, що рідко використовуються.

Дворядна кухня-їдальня

Двохрядна кухня-їдальня зі столом у центрі

6. Витягніть кухню до стелі

Так ви створите додаткові місця зберігання і зможете сховати у верхньому ярусі повітропровід.

7. Нижній ярус краще оснастити висувними ящиками, а не орними шафами

Ящики набагато зручніші, адже в них немає далеких куточків, до яких складно дістатися, а це означає, що довго стояти в проході в пошуках потрібних речей не доведеться.

8. Зробіть ставку на білий колір або оберіть колір фасадів гарнітура в тон стін

Один із недоліків паралельної кухні – відчуття тісноти та захаращеності. Полегшити простір допоможе білий колір фасадів та стін, скляні вставки чи глянець.

Біла глянсова кухня з дворядним плануванням

Біла глянсова кухня з дворядним плануванням

Якщо білий колір вам не до смаку, використовуйте наступний прийом — оберіть фасади в тон стін або, навпаки, пофарбуйте стіни у тон фасадів. Так громіздкі меблі ніби розчиняться в просторі, і кухня здаватиметься менш тісною.

9. Створіть рівномірне та різнорівневе освітлення

Немає нічого гіршого для вузької дворядної кухні, ніж освітлення її стелі однією центральною люстрою — так простір візуально стане ще вже. Щоб розширити тісну кухню з паралельним плануванням, встановіть кілька світильників:

  • У їдальні зоні (краще прямо над столом на висоті 70 см від стільниці);
  • І в робочій зоні, наприклад, пару-трійку стельових люстр або підвісів між рядами кухонних меблів, або по кілька точкових світильників вздовж кожного ряду. І, звичайно, не забудьте про меблеве підсвічування.

Освітлення дворядної кухні

  • Хочете досягти максимального затишку? Зробіть освітлення різнорівневим, використовуючи настінні бра, настільні лампи або торшери.

10. Замініть відчинені двері на висувні або залиште отвір відкритим.

Розстібні двері потребують багато місця, та й візуально захаращують простір, тому їх краще замінити розсувною моделлю або складною «гармошкою». Або зовсім залишити отвір відкритим (якщо на кухні немає газової плити/колонки). Зрештою, можна просто переставити петлі, щоб полотно відкривалося у бік коридору, а не кухні.

У цьому фото-слайдері можна розглянути інтер’єр кухні з будинку серії П-44Т з розсувними дверима.

11. Полегшіть простір за рахунок навісних полиць на одній із стін

Якщо з кількістю місць зберігання проблем немає, один або два ряди кухні обладнані не навісними шафами, а відкритими полицями. Вони виглядають набагато «легше», щоправда, вимагають частого збирання пилу.

Відкриті полиці на дворядній кухні

Маленька паралельна кухня з відкритими полицями

12. Гарно оформіть третю стіну

Якщо кухня не прохідна, то третю стіну, незалежно від того, глуха вона чи ні, потрібно зробити акцентною, адже саме на неї упиратиметься погляд при вході до приміщення. Якщо біля цієї стіни розташована обідня зона, приділіть увагу вибору штор. Якщо ж стіна глуха, то тут ви можете повісити годинник та/або настінний декор.

Глуха стіна дворядної кухні

Декор глухої стіни

Штори на дворядній кухні

Також тут можна поставити сервірувальний візок, міні-сходи або відро для сміття.

Декор глухої стіни

13. Непрохідна дворядна кухня може бути трансформована в П-подібну

Якщо розміри кухні дозволяють, непрохідна дворядна кухня може бути переділена на П-подібну. Містком між паралельними кухонними рядами може стати підвіконня-стільниця, підвіконня-барна стійка або просто додаткові тумби біля третьої вільної стіни.

Підвіконня-барна стійка

Дивіться також: Як облаштувати П-подібну кухню

14. Постеліть у проході килимок у горизонтальну смужку

По-перше, він захистить підлогу від протирання у місці підвищеного трафіку, а по-друге, за рахунок горизонтальних смуг візуально розсуне стіни.

Дворядна кухня, поєднана з передпокою

Смугастий килим в інтер'єрі дворядної кухні

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:15 Середня оцінка: 4,87 із 5)
Дворядна (паралельна) кухня – 14 дизайн-підказок та 70 фото Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.