Двоповерхові будинки (90 фото) - проекти та ідеї дизайну
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Двоповерхові будинки (90 фото) — проекти та ідеї дизайну





Двоповерхові будинки (90 фото): проекти та ідеї

Будівництво житлового будинку на два поверхи є найбільш доцільним рішенням. На його користь говорить те, що можна отримати досить велику корисну площу, задіявши при цьому невелику частину земельної ділянки. Цей факт часто спонукає будувати двоярусні будівлі в приватних секторах на міських територіях, де землі не так багато, щоб можна було збудувати шикарний одноповерховий особняк. До того ж особливості рельєфу не дозволяють розігнатися на величні три-, чотириповерхові споруди. У статті ми розповімо про те, якими бувають проекти сучасних двоповерхових будинків, та розглянемо їхні переваги.

Переваги двоповерхових будинків

Крім значної економії простору, двоповерхові будинки мають і багато інших переваг. На відміну від одноповерхових будівель, де чималу частину займають коридори, можна розпланувати дворівневі таким чином, щоб отримати максимальну кількість функціональних кімнат. Якщо будинок знаходиться за містом, з вікон другого поверху відкриватиметься дивовижний краєвид на навколишні простори.

Фасади двоповерхових будинків дозволяють застосовувати більше архітектурних прийомів, поєднувати оздоблювальні матеріали, що виглядає набагато красивіше, а різноманітність форм даху надає суттєвого колориту.

Двохрівнева споруда дозволяє зонувати простір на денну (вітальня, кухня на першому поверсі) та нічну (спальні на другому поверсі) зони.

Двоповерхові будинки - Переваги
Двоповерхові будинки - Переваги

Будівельні матеріали

Вибір матеріалів для будівництва та облицювання будинку є ключовим моментом, від якого залежатиме довголіття будівлі, естетична краса, а також комфортне перебування в ньому. Найчастіше у будівництві використовують такі матеріали, як:

Цегла, з якої вийде напрочуд міцний, міцний будинок, в якому постійно зберігатиметься комфортний мікроклімат. Недолік – велика вага, що вимагає ґрунтовного фундаменту, а також щодо тривалого будівництва;

Керамічні блоки – дозволяють побудувати надійний енергоефективний будинок, але він вимагатиме додаткового облицювання;

Полегшений бетон – найпопулярніший сучасний матеріал, який практично не має недоліків. Будинок будується досить швидко, має відмінну теплоізоляцію, але оскільки матеріал добре вбирає вологу, необхідно звести якісний фундамент з моноліту або бетонної плити;

Дерево – екологічно чистий, «дихаючий» матеріал, завдяки якому забезпечується постійна циркуляція кисню у приміщенні. Дерев’яні будинки мають високі теплоізоляційні характеристики та естетичну привабливість. Однак деревина піддається впливу погодних умов, тому вимагатиме періодичної обробки спеціальними засобами;

Каркасні технології, а також інші різні комбінації, які, окрім високих технічних характеристик, мають дуже гарний вигляд, як, наприклад, будинки в стилі шале, де чудово поєднується дерево та камінь.

Двоповерхові будинки - Будівельні матеріали
Двоповерхові будинки - Будівельні матеріали

Ідеї ​​планування двоповерхового будинку

Сучасні тенденції прагнуть грамотного раціонального планування функціонального простору з мінімальною кількістю прохідних кімнат. Найчастіше планування передбачає розташування зон загального користування першому рівні, а особистих кімнат – другому. Наприклад, унизу можна облаштувати кухню, обідню зону, вітальню, санвузол. Дуже зручно та красиво виглядає наявність тераси. Вона може бути відкритою або закритою, але в будь-якому випадку дає чудову можливість наблизитися до природи під час обіднього чаювання, вечірніх посиденьок або святкування урочистостей. Також можна зустріти проекти, де на першому поверсі розміщують гостьову кімнату або спальню для людей похилого віку сім’ї, яким досить складно просуватися на другий рівень.

Верхній поверх, як ми вже казали, – простір для кімнат особистого користування. Тут розміщують спальні, дитячі. Хорошим рішенням стане організація додаткового санвузла, особливо якщо сім’я велика (найчастіше його розміщують приблизно в тій же частині будинку, що й на першому поверсі – зручніше підводити комунікації).

Хорошим рішенням стане будівництво підвалу, на території якого можна організувати сховище або використовувати його під більш функціональні приміщення, наприклад, спортзал, пральню, більярдну, кухню. Для цього ще на стадії будівництва потрібно подбати про прокладання комунікацій.

Ідеї ​​планування двоповерхового будинку
Ідеї ​​планування двоповерхового будинку
Ідеї ​​планування двоповерхового будинку

Сучасні проекти двоповерхових будинків

На сьогоднішній день існує велика кількість проектів двоповерхових будинків. Вибравши типовий проект, можна частково заощадити витрати, а індивідуальний дає набагато більше можливостей збудувати будинок, який буде відповідати всім вимогам тієї чи іншої родини. Далі ми розглянемо найцікавіші варіанти побудови сучасного, раціонального, комфортного житла.

Двоповерховий будинок з мансардою

Організація мансарди – чудове рішення, що дозволяє отримати додаткові квадратні метри житлової площі замість підкришної комірки, яка, як правило, згодом перетворюється на притулок для побутових непотрібностей. Крім красивого екстер’єру, двосхилі дахи з вікнами, спрямованими в небо, дають великий простір для різних дизайнерських рішень в оформленні внутрішнього простору. Подбавши про прокладання всіх необхідних комунікацій (електропроводки, опалення, вентиляції), тут можна облаштувати простору вбиральню, спальню або затишну дитячу кімнату. Нерідко мансарди доповнюють балкончиками, щоби з висоти милуватися околицями.

Сучасні проекти двоповерхових будинків - Двоповерховий будинок з мансардою
Сучасні проекти двоповерхових будинків - Двоповерховий будинок з мансардою

Двоповерховий будинок з плоским дахом

Плоский дах двоповерхового будинку в наших краях поки що можна зустріти не часто, хоча на заході такі будівлі дуже цінуються за гарний дизайн та можливість отримати додаткову площу. Прекрасно виглядають такі будівлі в мінімалістичних напрямках, стилях лофт, ганьби-тік. На плоскому даху можна організувати територію для відпочинку, встановивши відповідні меблі, оформити сад, спортмайданчик або навіть басейн. Це хороший варіант для будівель з невеликою прибудинковою територією.

Сучасні проекти двоповерхових будинків - Двоповерховий будинок з плоским дахом
Сучасні проекти двоповерхових будинків - Двоповерховий будинок з плоским дахом

Купольні двоповерхові будинки

Оригінальні сферичні будівлі дивують своєю красою, незвичайністю форми та ергономічністю. У більшості випадків вони будуються каркасним методом з подальшим оздобленням фанерою та облицювальним матеріалом. Такі споруди досить місткі і практичні, а кругла основа набагато краще справляється з природними катаклізмами (рвистими вітрами, землетрусами), ніж прямокутні конструкції. Купальні будинки також можуть мати додаткові архітектурні елементи – балкони, тераси, гаражі – та вражати своїм нестандартним оформленням. Внутрішній простір організовується за тими ж принципами, що й у звичайних будівлях, а меблі доведеться виготовити на замовлення, щоб вони органічно вписалися в інтер’єр із округлими стінами.

Сучасні проекти двоповерхових будинків.
Сучасні проекти двоповерхових будинків.

Двоповерховий будинок у стилі шале

Привабливі унікальний вигляд мають будинки в стилі шале. Даний напрямок архітектури зародився далеко в Альпах з їхнім суворим кліматом, сильними вітрами і сніговими заметами, що прямо позначилося на архітектурних особливостях будівель. Будинок у стилі шале має особливі риси, завдяки яким його важко сплутати з іншими спорудами: масивна похила покрівля з великими виступами, під якими нерідко розташовується балкон, панорамні вікна, потужна фундаментальна основа. Такі будинки зазвичай мають кам’яний цокольний або перший поверх, на якому зводиться дерев’яна будова. У внутрішньому оформленні також повинні бути присутні натуральні матеріали: масивні дерев’яні меблі, хутряні покриття, шкіряна оббивка та ін.

Сучасні проекти двоповерхових будинків - Двоповерховий будинок у стилі шале
Сучасні проекти двоповерхових будинків - Двоповерховий будинок у стилі шале

Двоповерховий будинок з гаражем

Гараж є чи не обов’язковим атрибутом заміського життя, і набагато раціональнішим буде прибудувати його до будинку. Це доставить додаткову зручність переміщення; до того ж, тут нерідко облаштовують майстерню, тому якщо знадобиться будь-який інструмент для роботи по дому, його легко можна взяти, пройшовши в гаражну кімнату. Оскільки гараж займає один рівень, його дах може бути задіяний, наприклад, терасою або балконом.

Сучасні проекти двоповерхових будинків - Двоповерховий будинок з гаражем
Сучасні проекти двоповерхових будинків - Двоповерховий будинок з гаражем

Двоповерховий будинок з панорамними вікнами

Ще одне чудове рішення для сучасних будівель. Великі вікна дозволяють пропускати досить багато природного світла в приміщення, що характерно для сучасних правил оформлення інтер’єру. Оскільки скло має невисокі теплоізоляційні властивості, необхідно подбати про придбання потрійних склопакетів, а також організацію якісної системи опалення. Варто відзначити, що будинки з панорамними вікнами більше підходять для заміських ділянок, які не обтяжені сусідством з іншими спорудами, інакше виникне потреба в облаштуванні високого паркану або придбання габаритних штор.

Сучасні проекти двоповерхових будинків - Двоповерховий будинок з панорамними вікнами
Сучасні проекти двоповерхових будинків - Двоповерховий будинок з панорамними вікнами

Дуплекс

Будівництво будинку на дві родини – дуплекс – має свої особливості. Тут весь простір поділено на дві автономні території, кожна з яких має свої комунікації. Сім’ї можуть мати загальну простору площу гаража на кілька машин або один великий хол. Входи найчастіше окремі. У такому будинку можуть незалежно проживати сторонні сімейні пари або одна велика родина з кількох поколінь.

Сучасні проекти двоповерхових будинків.
Сучасні проекти двоповерхових будинків.

Двоповерховий будинок з еркером

Оригінальна опукла частина будівлі не може залишити нікого байдужим. Цей архітектурний елемент використовувався у будівництві будинків упродовж століть, оскільки має високу естетичну цінність. В інтер’єрі зони еркерів дають додаткову площу, де облаштують обідні або вітальні території. У двоповерхових будинках еркера, як правило, оформлюються єдиною конструкцією на два поверхи, що надає класичних ноток величі.

Сучасні проекти двоповерхових будинків - Двоповерховий будинок з еркером
Сучасні проекти двоповерхових будинків - Двоповерховий будинок з еркером

Двоповерхові будинки – фото та проекти

У нашій фотогалереї Ви можете ознайомитись із великою кількістю проектів двоповерхових будинків, виконаних у різних стилях. Також фото продемонструють знімки, де будинки мають додаткові функціональні архітектурні форми, їх способи розміщення. Приємного перегляду!

Двоповерхові будинки - фото та проекти
Двоповерхові будинки - фото та проекти
Двоповерхові будинки - фото та проекти
Двоповерхові будинки - фото та проекти
Двоповерхові будинки - фото та проекти
Двоповерхові будинки - фото та проекти
Двоповерхові будинки - фото та проекти
Двоповерхові будинки - фото та проекти
Двоповерхові будинки - фото та проекти
Двоповерхові будинки - фото та проекти
Двоповерхові будинки - фото та проекти
Двоповерхові будинки - фото та проекти
Двоповерхові будинки - фото та проекти
Двоповерхові будинки - фото та проекти
Двоповерхові будинки - фото та проекти
Двоповерхові будинки - фото та проекти
Двоповерхові будинки - фото та проекти
Двоповерхові будинки - фото та проекти
Двоповерхові будинки - фото та проекти
Двоповерхові будинки - фото та проекти
Двоповерхові будинки - фото та проекти
Двоповерхові будинки - фото та проекти
Двоповерхові будинки - фото та проекти
Двоповерхові будинки - фото та проекти
Двоповерхові будинки - фото та проекти
Двоповерхові будинки - фото та проекти
Двоповерхові будинки - фото та проекти
Двоповерхові будинки - фото та проекти
Двоповерхові будинки - фото та проекти

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *