Двоярусні ліжка для дітей: 20 оригінальних фото прикладів
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Двоярусні ліжка для дітей: 20 оригінальних фото прикладів


Облаштування дитячої кімнати має для батьків велике значення. При порівняно невеликій площі вона має бути багатофункціональною, безпечною, красивою та сучасною. Найпроблемніше в інтер’єрі дитячої – обладнати спальне місце. Для сімей, які виховують більше однієї дитини, двоярусне ліжко – це оптимальне рішення у невеликій кімнаті, де ростуть та розвиваються діти.

Жовті двоярусні ліжка

Конфігурації, дизайн та розміри таких ліжок настільки різноманітні, що дозволять створити неповторний інтер’єр у дитячому. Двоярусні ліжка можуть бути призначені для маленьких дітей та для підлітків, важливо, щоб обрана вами модель відповідала основним критеріям.

На першому місці з усіх правил підбору ліжка має бути безпека. При виборі дворівневого ліжка необхідно враховувати вік дитини.

Для маленьких дітей важливо вибирати моделі, в яких ніжки є стійкими, досить об’ємними. Спальне місце огороджено надійними спинками та бортиками, драбинка міцно прикріплена до ліжка з нахилом:

Біле двоярусне ліжко та червоний стіл

Сходи на другий ярус повинні бути дуже міцними, з широкими сходами, щоб дитячі ступні могли повністю поміщатися на них і не зісковзувати. Чудова ідея зробити такі сходи максимально безпечною та багатофункціональною – це змонтувати у сходах ящики для білизни:

Висота ярусів також має бути безпечною та відповідати зростанню дитини. Чим менше дитина, тим нижче має бути спальне місце. Другий поверх потрібно обов’язково обладнати захисними бортами:

Якщо дитяча спальня – стаціонарне приміщення, відокремлене від інших стіновими перегородками, або має досить велику площу, то ліжка можуть виконувати своє пряме призначення, їх конструкція не ускладнюється додатковими шафками або ящиками:

6 двоярусних ліжок у кімнаті

Такі моделі чудово підходять для туристів, що подорожують з дітьми, у готельних номерах, хостелах або у сімейних дитячих садках:

Одним з важливих плюсів подібних ліжок у тому, що прибирання підлогового покриття під ними можна робити легко.

Однак найчастіше в одній кімнаті для дітей доводиться поєднувати і гардеробну, ігрову та робочу зони. У такому випадку неминучими є такі моделі ліжок, в яких є шафи, полиці та ящики для білизни.

Деякі конструкції двоярусних ліжок можуть бути призначені для трьох дітей. На нижньому рівні розташоване спальне місце для двох, а на верхньому – ще для однієї дитини:

Зробити таку великогабаритну споруду більш стійкою можна за допомогою стелажу, який одночасно служить спинкою для ліжка:

Смугаста подушка на двоярусному ліжку

Сходи, які ведуть на верхній рівень, можна зробити так, щоб це був ще й спортивний снаряд – імпровізована шведська стінка:

Біле двоярусне ліжко з трьома висувними ящиками

Оскільки діти ростуть і дорослішають дуже швидко, то в більшості випадків дворівневі ліжка складають окремий і мобільний предмет меблів в інтер’єрі. Його легко переставити, прибрати або замінити, підібравши відповідний за кольором або стилем екземпляр:

Існують відкидні моделі двоярусних ліжок. Спальні місця легко трансформуються в іншу конструкцію. Такий варіант дуже зручний, т.к. звільняє додаткову площу для дитячих ігор та розваг. Зворотний бік ліжка може бути магнітною дошкою або виконувати іншу корисну функцію.

У будинках, де проживають багатодітні сім’ї та між дітьми незначна різниця у віці, ліжка-горища найкраще вмонтувати в наявні ніші вздовж однієї стіни. Подібні вбудовані конструкції значно економлять простір і є місцем для повноцінного відпочинку:

При необхідності та можливості можна доповнити таку вбудовану конструкцію легкими розсувними дверима або перегородками:

Якщо спальні місця розташовуються навпроти одне одного, а простору для перегородок немає, тоді можна декорувати ліжка текстильними фіранками. Вони створять затишок і можливість усамітнитися чи не заважати іншим.

Двоярусні ліжка зі шторками

Ще один варіант моделі багаторівневих ліжок – триярусне, де найнижчий ярус обладнаний викочування механізмами і легко висувається:

Три яруси в ліжку

Варіантів оформлення двоярусних ліжок дуже багато. Вони можуть бути частиною певного стилю інтер’єру, об’єднані однією темою, або складати ансамбль у кольоровій гамі. Наприклад, у білому виконанні, ліжко підкреслить враження чистоти та спокою у світлій кімнаті:

Біле двоярусне ліжко рожевий столик біля вікна

Добре вписується в інтер’єр ліжко-трансформер, що представляє частину меблевого гарнітура в нейтральному стилі. Така модель підійде і для хлопчиків, і для дівчаток.

Двоярусне ліжко в коричневому меблевому гарнітурі

Кріплення для двоярусних ліжок можуть бути різноманітними та відповідати обраному стилю дитячої кімнати. Оригінальне рішення – спорудити підвісні троси у вигляді металевих ланцюгів у кімнаті авангардистського спрямування для хлопчиків-підлітків:

В інтер’єрі екологічного мінімалізму кріплення можна виготовити з канатів. Важливо, щоб спальне місце було надійно прикріплене до стіни або мало інші опори, а мотузкові кріплення міцно з’єднували його зі стіною або стелею:

Незвичайну опору можна виконати у будь-якій формі, що підходить за стилем або кольором. Підкреслить природне тепло підставка у вигляді дерева, обгорнута шнуром із натуральних матеріалів:

Складна та неординарна конструкція ліжка, яку будь-яка дитина гідно оцінить, − кутова модель з перфорованими перегородками та різнорівневим другим поверхом. Перший ярус – місце для ігор, а другий – для сну:

Перфоровані перегородки у двоярусному ліжку

Двоярусні ліжка можуть бути призначені не тільки для дітей та підлітків. За бажанням можна спорудити модель, що підходить і для молодих людей, якщо виконати дизайн без орієнтиру на дитячий вік:

Бордові покривала на двоярусній ліжку

Дворівневе ліжко необов’язково має виконувати функцію спального місця. Це ще й чудове місце для ігор, читання книг та денного нетривалого відпочинку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *