двоярусне ліжко в інтер'єрі на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

двоярусне ліжко в інтер’єрі на фото


Якщо у вас двоє і більше дітей, а дитяча кімната одна та й та не відрізняється великою площею, то двоярусне ліжко – оптимальний спосіб створення спальних місць. Але на цьому функції цього неймовірно практичного, що економить корисний простір житла предмета меблів, не закінчуються. Пропонуємо вам ознайомитися з сотнею сучасних дизайн-проектів приміщень з двоярусними ліжками, дізнатися про критерії вибору матеріалу та способу виконання, знайти натхнення для створення індивідуального дизайну.

Яскраве двоярусне ліжко

Біле ліжко на блакитному тлі

Двоярусне ліжко: критерії вибору

Ліжка, розташовані в два яруси, в основному використовуються в дитячих кімнатах, в яких проживають двоє і більше дітей. Очевидна необхідність економії корисного простору актуальна як для малогабаритних дитячих кімнат, у приміщеннях середніх і великих розмірів батьки також намагаються залишити якнайбільше вільного місця для активних ігор, занять творчістю і спортом. Але при цьому. Двоярусне ліжко повинне не тільки ефективно економити корисну площу кімнати, а служити зручним та ергономічним спальним місцем для дітей.

У білому кольорі

У пастельних тонах

Двоповерховий будиночок

В оливковому тоні

Білі поверхні

Отже, двоярусне ліжко має бути:

  • виготовлена ​​з якісного матеріалу, міцного та натурального;
  • мати сертифікат виробника, в якому вказується не лише технологічні характеристики виробу, а й граничне зростання, вага дітей;
  • модель має бути практичною (адже йдеться про дитячу кімнату, в основному), комфортною, відповідатиме правилам ергономіки (за ортопедії відповідатиме не стільки сам каркас ліжка, скільки основа та матрац);
  • ліжко має бути стійким – перевірте в магазині зібрану модель на розгойдування, адже діти влаштують новому предмету меблювання справжній «краш-тест»;
  • ліжко повинне подобатися дітям і відповідати обраному стилю оформлення дитячої кімнати (часто ці критерії складно виконати і як альтернативу готовим рішенням батькам доводиться вдатися до індивідуального виготовлення ліжка у два яруси);
  • останнє за списком, але одна з перших за важливістю умова – ліжко має бути безпечним (верхнє спальне місце має бути оснащене захисними бортиками, драбинка – мати нахил та зручні сходи, бажано наявність поручня або ручок для зручної підтримки під час переміщення між рівнями ліжка).

Темна конструкція

Білі спальні місця

Зручний бортик

Меблевий комплекс

Варіанти розташування ярусів та дизайн ліжок

У сфері виробництва двоярусних ліжок чимало варіантів, що відрізняються не лише дизайном, а й самим принципом виконання конструкції. Один із найбільш популярних варіантів створення ліжка в два рівні – класична модель, знайома більшості з нас, в якій спальні місця розташовуються паралельно один одному на потрібній для комфортного розміщення відстані. Це універсальна модифікація, в якій може змінюватись довжина і ширина спальних місць, спосіб виконання драбинки, забарвлення та декоративні елементи. Але сам принцип виконання ліжка залишається незмінним.

Традиційна модель

Класика у світлих тонах

Яскраве оформлення

Два яруси в дві сторони

Традиційна модель двоярусного ліжка – універсальний предмет меблів, що органічно впишеться у будь-який інтер’єр дитячої кімнати. Якщо говорити про найуніверсальніший спосіб створення класичного дворівневого ліжка, то можна використовувати як матеріал натуральне дерево, залишивши красивий природний малюнок деревини як забарвлення. Дерево легко поєднується з більшістю відтінків колірного спектру і завжди привносить тепло та затишок в інтер’єр приміщення.

Ліжко з темної деревини

Дерево всюди

Дерев'яні поверхні

Короткий варіант

Ліжко з масиву дерева

Симетричне планування

Другий варіант виконання традиційної моделі двоярусного ліжка — біла забарвлення. Це нейтральний і водночас універсальний дизайн, який буде доречний у будь-якому стилістичному виконанні інтер’єру дитячої кімнати чи будь-якого іншого приміщення. Таке ліжко не стане акцентом дизайну простору, проте зможе органічно доповнити існуючу обстановку.

Модель у білому кольорі

Білий образ

У дівочій кімнаті

Біле двоярусне ліжко

Білі ліжка з яскравою білизною

Біле ліжко відмінно підійде для кімнати, в якій роль акцентного елемента приділяється обробці однієї або декількох поверхонь. У кімнаті зі світлими, нейтральними стінами таким акцентом може стати меблювання. Яскраве ліжко не тільки кольорову палітру приміщення розбавлятиме, а й радуватиме око малюків, адже всі діти люблять яскравість, їм необхідні акцентні плями для фокусування зору.

Яскраве рішення

У морському стилі

Яскрава дитяча кімната

Яскраві поєднання кольорів

Колоритний дизайн

У дитячій кімнаті, де мешкають дві дитини, місця часто не вистачає не тільки для організації спальних зон, а й встановлення систем зберігання. Та й у кімнатах середніх та великих розмірів ящиків та шаф багато ніколи не буває. Тому багато батьків вибирають модель двоярусного ліжка, нижнє спальне місце якого оснащене висувними ящиками для зберігання постільної білизни та іншого приладдя.

Ліжко із системами зберігання

Морська стилістика

У білій кімнаті

Традиційна модель ліжка

Світлий інтер'єр

Спальні місця та системи зберігання

Системи зберігання можна розташовувати не тільки в нижній частині ліжка, але й під сходами, якщо сходи виконані з прольотами.

Затишні спальні місця

Ящики під сходами

Системи зберігання всюди

Масштабна конструкція

Напишіть на планках між ступенями цифр, і дитина не тільки швидко навчиться рахувати, а й запам’ятає написання цифр.

Вивчаємо рахунок

Іноді вдається облаштувати системи зберігання та верхнє спальне місце.

У зеленому кольорі

У деяких випадках необхідна покупка моделі двоярусного ліжка, в якій нижній рівень представлений двоспальним ложем, а верхніх – розрахований на одну дитину. Модель не найкомпактніша, все ж таки двоспальне ліжко вимагає більше корисного простору кімнати, але в деяких випадках саме таке розташування спальних місць є оптимальним для конкретної родини. Верхній ярус у такому ліжку може розташовуватися паралельно до нижнього.

Яскраве пастельне оформлення

Двоспальне місце на нижньому ярусі

Ліжко з широкою основою

Білі меблі

Або перпендикулярно двоспальному місцю.

Перпендикулярне розташування

У темно-синьому кольорі

У ніжних, пастельних тонах

Оригінальне планування

Спальні місця у два ряди

Якщо місця в дитячому достатньо, ліжко можна доповнити гіркою. При цьому драбинка для підняття на другий поверх має бути обов’язковою. Звичайне двоярусне ліжко стає ігровим комплексом.

Ліжко з гіркою

Спальне місце та ігровий центр

Ліжко без ніжок зручне в тому випадку, якщо на нижньому ярусі спатиме смокче маленька дитина — падати йому просто нікуди буде. Але з точки зору ергономіки така модель небажана у використанні — чим старша людина, тим вище від підлоги має розташовуватися спальне місце (в ідеалі матрац верхньою частиною стосується колін, що стоїть поруч людини).

Ліжко без ніжок

Дизайн дитячої кімнати

Горищне розташування

Протилежний варіант облаштування спальних місць – підвісні ліжка, які не мають ніжок, але розташовані на певній відстані від підлоги. З погляду прибирання приміщення такий варіант неймовірно зручний. Але конструкція вимагає надійного та міцного кріплення, а значить – товстих стін без порожнеч.

Підвісна система

Ліжка підвісні на ланцюгах

Підвісна модель

Система підвісних спальних місць

Вбудовані ліжка

Один із варіантів підвісного ліжка пов’язаний з виконанням у підвішеному стані лише одного рівня – верхнього чи нижнього.

Ліжко на коліщатках

Верхній ярус ліжка може кріпитися не тільки до стіни, а й до стелі.

Кріплення на канатах

Білий інтер'єр

Ліжка на ланцюгах

Найчастіше дитячі двоярусні ліжка виконуються з масиву дерева або МДФ, але можуть містити металеві елементи. Елементами з металу можуть бути каркаси спальних місць, сходи та навіть борти. Найчастіше такі деталі виконуються в контрастному до всієї конструкції кольорі, щоб підкреслити комбінування і навіть виступити як декоративні елементи.

У білому кольорі

Дерево та метал

З металевою драбинкою

У темному виконанні

Масштабна споруда

У деяких випадках готові рішення, які можна знайти у меблевих магазинах, не влаштовують батьків. Це може бути пов’язане з нестандартним плануванням кімнати, оригінальною архітектурою приміщення чи вимогами господарів (їх дітей) до організації спальних місць. Вбудоване двоярусне ліжко дозволяє раціонально використовувати наявні квадратні метри. Конструкції, які вбудовуються в нішу або між двома стінками вузької кімнати, найчастіше оснащені не тільки спальними місцями, а й системами зберігання. У деяких випадках вбудовані моделі є цілим комплексом зі спальних місць, робочого простору (письмовий або комп’ютерний стіл) і систем зберігання різної модифікації (не тільки висувні ящики під нижнім ліжком, а й полички, шафи).

Ліжка з підсвічуванням

Вбудований комплекс

У сірому кольорі

На білому тлі

Спальні місця для двох

Модель для просторої кімнати

Для кожної дитини важливо мати свій куточок для усамітнення. У скромних стандартних квартирах складно знайти можливість виділення не лише кімнати, а й навіть зони у спільному приміщенні для кожної дитини. Таким куточком для усамітнення може стати спальне місце. У цьому випадку ліжко виконується у вигляді двоповерхового будиночка – не тільки спальні місця, а й стінки, що захищають особистий простір кожної дитини.

Затишні містечка

У класичному стилі

У стилі кантрі

Ліжка-будиночки

Оригінальний дизайн

Іноді для того, щоб створити приватну зону для сну та відпочинку, достатньо оснастити обидва рівні двоярусного ліжка шторками. Такий спосіб підходить для вбудованих конструкцій та моделей, що мають стінки з двох сторін.

Ліжка зі шторками

Дизайн для дівочої кімнати

Спальні місця за шторами

Комфортабельне спальне місце

Затишне оформлення

Все, що оточує дитину, стає для неї методом пізнання цього світу. Навіть ліжко може бути не тільки місцем для сну та відпочинку, а й свого роду тренажером. Тематичне виконання цього предмета меблювання допоможе створити особливу атмосферу дитячої кімнати та привід для розвитку фантазії у дитини.

Рустикальне оформлення

Ліжко з колод та прутів

Тематичний дизайн

Містка споруда

У більшості випадків двоярусне ліжко розташовується вздовж однієї зі стін кімнати, іноді – у ніші або у випадку з вузькою кімнатою – між двома стінами. Але в просторому приміщенні високе ліжко в два яруси можна використовувати як зонуючий елемент, для поділу кімнати на функціональні сегменти. Враховуючи, що у приміщенні проживають щонайменше дві дитини, створення своєї зони для кожної з дітей стане чудовим способом розподілу простору.

Ліжко як елемент зонування

Ліжко-перегородка

Двоярусне ліжко не тільки для дитячої кімнати

Модель ліжка з двома спальними місцями, розташованими в два яруси, може бути використана не тільки для організації зони сну та відпочинку в дитячих кімнатах. Цей універсальний спосіб економії корисного простору може бути використаний у приватних будинках для організації спальних місць у кімнаті для гостей. «Сховати» два яруси спальних місць можна у шафі вітальні та відкривати її за потребою.

Вітальня зі спальними місцями

Ліжка на два поверхи

Не лише у дитячій

З аналогічною метою можна використовувати відкидне двоярусне ліжко. Вдень кімната може служити вітальнею або ігровою (ліжко «ховається» у шафі), а вночі стає спальнею.

Відкидне двоярусне ліжко

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *