Двохрівнева квартира у старому паризькому будинку: французького інтер’єру на фото
«Ma vie, mes règles» («Моє життя — мої правила») — цю фразу, що вимовляється французькою, нерідко можна почути від жителів П’ятої республіки. Таким же принципом керується і хазяїн квартири, яку ми сьогодні відвідаємо. Апартаменти розмістилися на двох поверхах старого паризького будинку, що ховається від суєти та галасу в одному з історичних кварталів міста.
Особливості стилю
Достатньо одного погляду на інтер’єр цієї французької квартири, щоб сказати напевно – при його оформленні були задіяні одразу два дизайнерські напрямки: лофт та ретро-стиль. Саме грамотне поєднання цих стилістичних течій сприяє досягненню потрібного ефекту. Такі інтер’єри характерні для людей, які мають безпосереднє відношення до творчої еліти та для волелюбних особистостей, які знають собі справжню ціну.
Особливості оздоблення
При ремонті цієї старовинної дворівневої квартири було збережено всі унікальні особливості, властиві старовинним спорудам. У процесі реставрації приміщень багато архітектурних штрихів залишилися в незайманому вигляді: збережені грубі стельові балки, потріскані від часу, і колоритні дерев’яні стовпи. Основне завдання ремонтних робіт полягало в тому, щоб приховати вади квартири, що утворилися під впливом часу, та виділити найцінніші моменти.
При оздобленні стін у всіх кімнатах використані найпростіші технології та матеріали: вирівняні поверхні пофарбовані у благородний білий колір. Деякі приміщення повністю зберегли початкову фактуру поверхонь та форму стельових перекриттів. Основним покриттям для підлоги для всіх кімнат, за винятком місць загального користування, є паркет. Цей оздоблювальний матеріал був повністю замінений власником квартири при реставрації приміщення, проте зберіг при цьому всі найкращі риси, властиві дереву – здатність створювати відчуття затишку та тепла.
Планування квартири загалом теж не сильно змінилося. Найпомітніші перетворення відбулися у таких приміщеннях, як кухня, ванні кімнати та санвузли.
Особливості інтер’єру
Перший рівень квартири
На нижньому поверсі старовинних апартаментів розмістилося кілька приміщень. Найпростішим із них є вітальня, що відповідає за дві різні функції. По-перше, господар квартири тут щодня відпочиває та систематично приймає гостей. По-друге, в кімнаті є їдальня.
Цей простір включає, окрім стійкого дерев’яного столу, дві пари м’яких крісел коричневого кольору, штучний камін, декоративне панно, витримане в синіх тонах, та кілька освітлювальних приладів. Завдяки зручному обідньому столу, передбаченому в інтер’єрі приміщення, власник житла може їсти не тільки на кухні, а й у вітальні. Крім того, поверхня столу зрідка використовується господарем для роботи чи читання книг.
Гостьова частина кімнати передбачає наявність:
– двох різних диванів;
— Кілька журнальних столиків незвичайної форми;
— оригінальної шафки, що нагадує сейф;
— Торшерів різного дизайну.
Один із диванів має шкіряну оббивку, інший обтягнутий м’якою тканиною. Різноманітні журнальні столи, розміщені в гостьовій зоні, створюють зручність та комфорт. Столик, що стоїть у центрі зони відпочинку, чудово доповнюється низенькою дерев’яною табуреткою незвичайної форми.
Крім цього, поряд з м’яким диваном пісочно-сірого кольору розташовується металевий стелаж з книгами.
У кімнаті є кілька колірних акцентів. Найяскравішою плямою в кімнаті є декоративне панно червоного кольору, що висить над м’яким диваном. Строкатий блакитно-малиновий килимок, що вистилає підлогу вітальні, впадає в очі не відразу.
Природне світло потрапляє у приміщення крізь просторі вікна, що займають одну зі стін кімнати. Дуже інтригуючий виглядають на віконних рамах різьблені декоративні елементи під старовину, що виконують функцію ручок. Прорізи оформлені простими шторами пісочного кольору в тон м’якого дивана.
Кухня у паризькій квартирі займає невеликий простір. Ця територія має цілком сучасний вигляд, завдяки новій сантехніці та функціональним електроприладам.
Основна перевага тут надається білим, бежевим та синьо-сірим тонам. Невеликий кухонний стіл з круглою стільницею та трьома металевими стільцями розташовується набагато нижче рівня вікна.
Одна зі спалень паризької квартири, передбачених проектом, також розташовується на першому поверсі.
В інтер’єрі цього приміщення, крім просторого ліжка, є невелика шафка з безліччю висувних ящиків, комод для зберігання більших речей, зручний диван, відкрита полиця для книг і кілька настільних ламп різних форм і кольорів.
Крім того, нижній рівень квартири передбачає наявність сучасної ванної кімнати з душовою кабінкою, оформленої в ретро-стилі.
Другий рівень квартири
Потрапити на верхній поверх французьких апартаментів можна, скориставшись сходами з дерев’яними сходами та білими поручнями.
Тут розмістилася ще одна спальна кімната, ванна кімната та кілька інших приміщень.
Спальня, розташована на другому поверсі квартири, трохи схожа на ту, що знаходиться внизу. Щоправда, тут можна побачити більше незвичайних архітектурних елементів. Голова ліжка прикрашена старовинною ліпниною. Кімната має дещо асиметричний вигляд через те, що дизайнери не стали вносити суттєвих змін у первісне планування квартири.
Ванна кімната відрізняється незвичайним дизайном. У цьому приміщенні так само, як і в спальні, використані особливості старої будівлі, завдяки чому в інтер’єрі кімнати з’являється природне освітлення, що потрапляє у ванну крізь невеликий віконний отвір. У разі потреби можна скористатися світильником, що підвішений над раковиною.
Сама ванна займає не дуже багато місця, що дозволяє розмістити в цій зоні раковину та колоритний кошик для білизни. Крім цього, в кімнаті є вбудована шафка з дзеркальними дверцятами для зберігання предметів особистої гігієни та урна з квітковим орнаментом.
Здавалося б, що особливого може бути в інтер’єрі цієї старої французької квартири? Скільки таких будинків загубилося у вузьких провулочках Парижа! І лише ставши гостем цих старовинних апартаментів, можна дати точну відповідь: їхньому власнику вдалося здійснити майже неможливе – квартира набула шансу на нове життя, зберігши при цьому всю свою вишуканість та шарм.