Дуже маленька квартира: проект на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Дуже маленька квартира: проект на фото


Ціни на апартаменти у центрі мегаполісів у наші дні просто надхмарні. Тому часто ті, хто купують житло у популярних районах, стикаються з однією з найнагальніших проблем – як організувати всі необхідні для життя функціональні зони на кількох квадратних метрах. Багато наших співвітчизників стикаються зі схожими завданнями в квартирах будівництва минулого сторіччя. Сподіваємося, що приклад раціонального та ергономічного використання корисного простору житла у наступному дизайн-проекті допоможе і тим, і іншим. Помістити в одне невелике приміщення вітальню, спальню, кухню та ванну кімнату, не забувши при цьому про системи зберігання та можливість вільного переміщення по квартирі – непросто, але можливо. Розгляньмо дизайнерські прийоми, які зможуть нам у цьому допомогти.

Контрастне оформлення фасаду будівлі

Ганок досить респектабельного будинку у фешенебельному районі обіцяє просторі приміщення за контрастно темними дверима білого фасаду. Але господарям житла, що розглядається, дістався лише невеликий простір у кілька квадратних метрів.

На ганку маленької квартирки

Усі функціональні зони на кількох квадратних метрах

Зайшовши в невеликі апартаменти, ми опиняємося одночасно у передпокої, кухні, вітальні, спальні та будуарі, лише невеликий закуток ванної кімнати є відокремлене приміщення.

Усі функціональні сегменти в одному приміщенні

Весь простір невеликої квартирки виконано в біло-сірих тонах. Оздоблення у білому тоні дозволяє візуально розширити простір та створити легку атмосферу. Темно-сірі елементи меблювання та декору дозволяють створити акценти, що підкреслюють білизну простору та чіткі лінії конструкцій.

Білі та темно-сірі відтінки

Спальне місце знаходиться на певному пагорбі. Справа в тому, що ліжко забезпечене підйомним механізмом і у випадку, коли його використання не потребують — піднімається під стелю, звільняючи місце для м’якої зони вітальні.

Кувати з підйомним механізмом

Оформлення спального місця

Текстильне оформлення спального місця за допомогою приємної на дотик велюрової тканини дозволило привнести в інтер’єр невеликого простору нотки домашнього затишку, розслабленості та тепла. Декоративні подушки з яскравим принтом не тільки урізноманітнюють палітру кольорів спальної зони, але і привносять позитивний настрій в образ всього приміщення.

Текстиль для невеликого ліжка

Зона сну та відпочинку має індивідуальну систему підсвічування. Крім основного набору освітлювальних приладів, біля ліжка для читання в ліжку та підготовки до сну, монтовані невеликі настінні світильники.

Настінний світильник біля ліжка

Неглибока ніша над ліжком стала відкритою системою зберігання набору гарних кухлів. Функціональні предмети побуту стають декоративними елементами.

Неглибока поличка для кухлів

Навпроти спальної зони (яка за сумісництвом може бути і вітальнею) знаходиться зона відпочинку біля вікна. Зручні сидіння не займають багато місця, але при цьому виконують кілька функцій — служать не тільки місцем для сидінь, але і систем зберігання. Під м’якими сидіннями знаходяться кришки, відкривши які перед господарями постають місткі короби для зберігання.

Зона відпочинку біля вікна

Сидіння із системами зберігання всередині

Зручні валики та яскраві декоративні подушки не тільки забезпечують зручне розміщення біля вікна, але й привносять декоративність у простір, роблячи його яскравішим, цікавішим.

Валики та подушки для комфорту

Декоративні та функціональні подушки

Завдяки кільком вікнам і білій обробці, приміщення має свіжий і легкий образ. Але для темного часу доби потрібна система підсвічування. Підвісні світильники з прозорими скляними плафонами не лише забезпечують необхідний рівень освітленості простору, а й виступають як декоративні елементи.

Підвісні світильники над зоною вітальні

Контрастні поєднання

Природне та штучне освітлення

Стіна, яка є частиною конструкції ванної кімнати, стала опорою для туалетного столика з висувними ящиками та дзеркала. Ця функціональна зона зажадала зовсім небагато корисного простору скромної квартири.

Туалетний столик, системи зберігання та дзеркало

Коли механізм ліжка піднімається під стелю, звільняється місце для м’якої зони відпочинку. Невеликий яскраво-малиновий диван округлої форми та місткий пуф йому в тон склали органічний альянс. Ця невелика м’яка зона разом із сидіннями біля вікна здатна розмістити кількох людей – у маленькій квартирці можна приймати гостей.

Яскравий диван і пуф займають місце ліжка.

Якщо говорити про прийом гостей у невеликому просторі міської квартири, то невелику кухонну зону можна приховати від очей відвідувачів за допомогою рол-каталогів. Білі металеві жалюзі щільно закривають вбудовану шафу, яка є цілим комплексом кухонних елементів – від систем зберігання до побутової техніки.

Приміщення готове для прийому гостей

Сегмент кухні укомплектований з погляду ергономіки та практичності, на яку тільки може бути здатний настільки маленький кухонний гарнітур. Неглибокі системи зберігання з білими фасадами, духова шафа, варильна панель, обробна поверхня та невелика раковина склали весь комплекс кухонної бази для приготування їжі та зберігання необхідного посуду та іншого начиння.

Кухонний сегмент у шафі

У такому невеликому просторі кухонної зони вдалося навіть виконати одне з найважливіших правил ергономіки та безпеки, згідно з яким відстань між газовою плитою або варильною панеллю та раковиною має бути не менше 30-40 см.

Побутова техніка, робочі поверхні та системи зберігання кухні

Кухонний фартух у невеликій шафі виконаний за допомогою пластикових настінних панелей ніжно-блакитного кольору. Таке облицювання і виглядає привабливо, і у догляді проста і невибаглива.

Кухонний фартух із блакитного пластику

На вході в квартиру з правого боку розміщуються вбудовані системи зберігання, а ліворуч — мініатюрна ванна кімната. Наявність вікна та скляних дверей на вході в утилітарне приміщення та душову кабінку дозволило зняти питання комфортного психологічного стану при знаходженні в такому маленькому просторі.

На вході у квартиру ванна кімната

Вбудовані системи зберігання навпроти ванни

У ванній кімнаті, незважаючи на дуже скромні розміри, вдалося розмістити всі необхідні для санітарно-гігієнічних процедур об’єкти – душову кабінку, унітаз та раковини. Завдяки білій обробці та використанню скляних поверхонь, утилітарний простір виглядає просторіше, ніж є насправді.

Ванна в білих тонах

Наявність вікна у ванній кімнаті відіграла важливу роль. Можна було б закласти віконний отвір і повісити над раковиною систему зберігання із дзеркальними дверцятами, але тоді невеликий простір втратив би джерело природного освітлення.

Ергономічне та практичне розташування сантехніки

Консольний унітаз із прихованим за фальш-панеллю бачком, вбудовані неглибокі полички для зберігання, неймовірно вузька прямокутна раковина, ергономічне розташування змішувача, скромних розмірів душова кабіна – все в цьому невеликому практичному просторі організовано для максимально практичного використання квадратних метрів.

Дуже вузька раковина для невеликого приміщення

Додаткові елементи, декор та освітлення маленької квартири

В наші дні ринок облаштування житла сповнений моделей освітлювальних приладів, сантехнічних пристроїв, різних аксесуарів та інших додаткових елементів інтер’єру, які будуть непросто органічно виглядати в маленьких приміщеннях, але й допоможуть заощадити споживання різних ресурсів, зробити ваше житло більш привабливим та заощадити простір.

Ергономічний змішувач

Настінний світильник

Яскраві декоративні подушки

Подушки зі строкатим принтом

"Знання сила"

У білих тонах

Прозорі скляні плафони

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *