Домашня бібліотека у сучасній квартирі
З погляду технічної революції, домашня бібліотека сьогодні — явний атавізм. Призначені колись для заповнення знань книги сьогодні вже з появою всесвітньої мережі інтернет відійшли на другий план і втратили свої основні функції. То чому ж нам досі хочеться мати у своєму помешканні тихий затишний куточок, в якому можна було б насолодитися читанням книг, і де ніхто б не завадив вашій самоті з думками та спостереженнями.
І якою має бути сучасна домашня бібліотека, і як вписати її в інтер’єр з елементами новітніх розробок у дизайні? Як грамотно і красиво розмістити літературу, щоб це не виглядало на тлі всієї решти квартири громіздко та нефункціонально. І як одночасно з усім цим зберегти те почуття захищеності та інтимності простору, для чого власне ми хочемо побудувати бібліотеку будинку?
Ми думаємо, ви неодноразово зіткнулися з цією категорією питань при переплануванні своєї квартири або при будівництві нового заміського будинку. І не так просто знайшли на них відповіді. Тому намагатимемося допомогти вам.
При думці про бібліотеку перед нами відразу виникає образ темної курної кімнати в класичному стилі. Так, можливо саме ця вистава навіяна нам старими фільмами та громадськими бібліотеками, в який кожен із нас точно вже побував у своєму житті.
Так ось, перше правило, яке має дотримуватися в бібліотеці, це за наявності великої кількості екземплярів літератури шафи повинні бути закритими, але вентильованими. Сучасні дизайнери пропонують безліч рішень, не щодо розміщення книжкових шаф уздовж стін, як заведено було раніше, а за неординарним розташуванням місць для зберігання літературних джерел. Це можуть бути як і відкриті вітрини, що стоять посередині площі бібліотеки, так і унікальні скляні стелажі в різних зонах простору. До речі, із сучасними квартирами, під бібліотеку часто відводиться приміщення в мансардній частині, або ж біля сходового прольоту, тим самим заздалегідь обумовлюючи найцікавіші рішення, в яких можна оформити бібліотеку. Тим більше, що таке розташування полиць і стелажів з книгами, може служити чималою теплоізоляцією всієї квартири, закриваючи припустимо холодну північну стіну, або роблячи своєрідний бар’єр із книжок, між мансардою та житловою спальнею.
У будь-якому випадку, яке б ви розташування книг не вибрали, пам’ятайте, що головне це зручний доступ для користування всім вмістом бібліотеки. А зручне автономне освітлення цього куточка будинку чи квартири, може залучити до лав читачів не лише доросле населення, а й долучити до цього корисного процесів ваших дітей.
Стилістика, в якій виконана вся бібліотека, може бути абсолютно будь-якою, навіть не пов’язаною з усім стилем, в якому оформлений ваш будинок. Вона може бути абсолютно неповторною та неординарною. Однак пам’ятайте, що не всі сучасні та динамічні віяння моди будуть доречними у сусідстві зі старими, можливо навіть антикварними книгами та виданнями, які є у вас у домі. Спробуйте заздалегідь уявити, як будуть виглядати всі ваші книги в тому чи іншому просторі, можливо для кроку назустріч до класичного стилю достатньо буде лише натуральних оздоблювальних матеріалів спокійних кольорів, або текстилю, що особливо не відрізняється від природних кольорів у природі. І цим ви вирішите всі дизайнерські суперечки щодо площі вашої домашньої бібліотеки
Головне, щоб візуальне сприйняття вами бібліотечного простору не викликало роздратування, здивування та інших негативних емоцій, які порушать гармонію та спокій ваших думок під час читання книг.