Додати кольори в інтер’єр ванної кімнати: вибираємо зелений
Останнім часом в асортименті продукції для обробки та декорування будинку все активніше з’являється зелений колір, причому якщо раніше дизайнери зазвичай використовували розбілені блакитно-зелені відтінки, то сьогодні на піку популярності найактивніші та насичені фарби – відтінки свіжого листя, лайма та багато інших.
Особливої уваги заслуговує на застосування зеленого кольору у ванній кімнаті. Спробуйте замінити блакитні тони, що вже стали традиційними, на м’які м’ятні або салатові – така гама анітрохи не гірше впорається зі створенням розслаблюючого настрою. Якщо у вас зворотне завдання, а саме інтер’єр, який заряджає енергією з самого ранку, зверніть увагу на сміливіші та яскравіші відтінки зеленого.
Ця палітра показує, наскільки багатогранний зелений колір, і що найголовніше – будь-який відтінок цікавий по-своєму.
Цей відтінок свіжої трави чудово підтримав загальну концепцію інтер’єру – максимум сонячного світла. Дизайнер розмістив кілька світильників під карнизом, чому створюється відчуття, ніби плитка сама випромінює свічення, вийшла своєрідна метафора на тему залитого сонцем зеленого луки. Якщо ви захочете повторити цей прийом у своїй оселі, не забудьте, що якість плитки є вирішальним фактором, адже при такому освітленні будь-який недолік буде на увазі. До речі, дзеркала, що розташувалися на стіні, дають не менше освітленості і вносять в цей інтер’єр ще більше легкості і світла.
Якщо ви не готові до таких радикальних змін як облицювання стін ванною плиткою, можливо, вам підійде варіант декорування кімнати шпалерами. Крім того, що шпалери легко замінити, якщо вони набридли, такі зміни набагато доступніші для будь-якого бюджету, а крім того, обклеювання стін займе набагато менше часу. Однак перш ніж приступити до вибору шпалер, переконайтеся, що ваша ванна кімната досить добре вентилюється, інакше милуватися свіжо обклеєними стінами доведеться зовсім недовго.
До речі, зупинятися на декорі стін зовсім не обов’язково — спробуйте виявити фантазію, наприклад, пофарбувати зовнішню поверхню ванни в цікавий відтінок. Дизайнери радять вибирати складні, незвичайні тони, такі як шартрез, використаний у даному інтер’єрі. Не бійтеся експериментувати, адже фарбу, що не сподобалася, легко сховати під шаром нового, більш відповідного відтінку.
Любителям мінімалістичних інтер’єрів також варто розглянути зелений колір як цікавий нюанс. Тільки погляньте, як чудово працює приглушений зеленувато-бежевий колір плитки, вибраний для стін на контрасті з холодним сірим, що прикрасив поверхню підлоги. Таке колірне рішення є прекрасною альтернативою класичній білій плитці, яку часто використовують при створенні лаконічного дизайну.
Насичений зелений колір плитки для підлоги моментально змінює настрій цієї білої, що прагне до «білої стерильності» ванної кімнати. Холодний і нудний простір відразу стає яскравим, життєрадісним та неймовірно стильним. Не забудьте, якщо ви вибираєте такий насичений відтінок для підлоги, на стінах краще залишити спокійні, приглушені кольори.
Якщо бюджет ремонту дозволяє вам прикрашати плиткою всі стіни ванної кімнати, обов’язково розгляньте такий варіант. Красивий зелений колір, в який буде занурене приміщення, завжди виглядає розкішно. Крім того, плитка – найпрактичніший матеріал для вологих зон.
Для тих, хто цінує практичність та лиск керамічної плитки, але не дуже любить неминучий малюнок сітки між плитками, а також для тих, хто просто шукає щось нове, чудовим вибором може стати декоративне скло. Таке покриття можна фарбувати в будь-який колір, воно ідеально поєднується з сучасними стилями інтер’єру, а крім того, має таку ж практичність як звичайна плитка. Яскравий та сміливий відтінок зеленого, обраний дизайнером для цієї ванної кімнати, додатково підкреслює неординарність та сучасність інтер’єру.
Інтер’єр цієї ванної кімнати є ідеальним зразком того, як чудово зелений колір працює у класичних інтер’єрах. М’який, трохи приглушений колір свіжої зелені поєднується з білим та крапелькою темно-червоного. Таку гаму можна сміливо назвати 6еспрограшною, вона хороша незалежно від модних тенденцій.
Колірна гама, побудована на поєднанні трьох благородних відтінків – класичного темно-зеленого, білого та коричневого, разом зі строгими лініями та правильними формами якнайкраще характеризує власника цієї ванної кімнати, очевидно, людину з вишуканим, традиційним смаком.
Не бійтеся змішувати в одному інтер’єрі два однаково яскраві відтінки, просто розбавте їх великою кількістю нейтрального кольору, наприклад білого або сірого, а аксесуари та додатковий декор у такому разі повинні використовуватися як мінімум.
Якщо при створення інтер’єру ванної кімнати ви робите ставку на незвичайні аксесуари, яскраві та сміливі деталі та навіть арт-об’єкти, не варто відмовлятися від зеленого, просто використовуйте легкі, розбілені відтінки цього кольору. У такому випадку, зелений не відволікатиме на себе занадто багато уваги, але, тим не менш, задасть тон і настрій у ванній кімнаті.
Якщо ваш вибір упав на густі, насичені, темні відтінки зеленого, насамперед оцініть рівень природного освітлення у ванній кімнаті. Якщо кількість денного світла залишає бажати кращого, обмежтеся невеликою кількістю темного відтінку, це дозволить уникнути візуального зменшення простору.