Дизайнерські прийоми, які зроблять невелику ванну кімнату краще
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Дизайнерські прийоми, які зроблять невелику ванну кімнату краще


Ванні кімнати невеликого розміру є частою особливістю як у квартирах старого фонду, так і новобудовах. Для багатьох це стає справжньою проблемою, адже на кількох квадратних метрах потрібно вмістити все необхідне, залишити простір для вільного переміщення.

Звичайно, грамотне планування вирішує багато, але і про декоративні прийоми не можна забувати: ряд здавалося б незначних доповнень може здорово перетворити інтер’єр навіть компактної ванної кімнати.

001.jpg

Як правило, для невеликої ванної кімнати вибирають варіант душової кабіни або зони. Якщо ми говоримо про душову зону, то варто відмовитися від звичних дверцят на користь гарної та зручної шторки. Вона може бути виконана із сучасного матеріалу та мати стильний принт, який підкреслить дизайн інтер’єру ванної кімнати. Шторку достатньо зрушити убік, у той час як для відкриття дверцят потрібен додатковий простір.

002.jpg

При виборі тумби під раковину варто віддати перевагу підвісній моделі. У такому разі ви не тільки візуально збільшуєте площу ванної кімнати, але й звільняєте трохи корисного простору під тумбою.

003.jpg

Ще один корисний трюк полягає в тому, щоб використовувати в обробці великі принти, наприклад, як у цій ванній. Великі елементи малюнка обманюють зір, і приміщення здається трохи просторіше, ніж воно є.

004.jpg

Якщо є можливість замінити душову зону, то обов’язково розгляньте варіант облаштування піддону та прозорих дверей, які будуть зовсім непомітні. Подібні сучасні рішення відмінно полегшують дизайн візуально, адже кут, зайнятий душовою, сприймається як вільний простір.

005.jpg

Не забувайте про практичність, без неї неможливий ідеальний інтер’єр, особливо якщо ми говоримо про невелику ванну. Це зокрема означає раціональне використання кожного вільного сантиметра. Відмінний приклад – це зона над унітазом, яку можна облаштувати для зберігання якихось невеликих речей.

006.jpg

Звичайно, не варто забувати і про вже класичні прийоми, наприклад, про використання дзеркала для візуального розширення простору. Будь-яка поверхня, що відображає, робить приміщення більш об’ємним, тому сенс встановити велике дзеркало. До того ж розташування дзеркала на всю стіну, а не тільки в зоні над раковиною, дозволить користуватися ванною відразу двом.

007.jpg

Незважаючи на те, що об’ємні шафи і тумби зазвичай дуже місткі, витонченіші, полегшені моделі теж добре справляються із завданням зберігання. Якщо вам не потрібно зберігати у ванній багато предметів, швидше за все вистачить більш лаконічної моделі, такої, наприклад, як на цьому фото. Тут знайшлося місце і для рушників, і для кошика, куди зручно покласти щось дрібне. Зате візуально така тумба під раковину виглядає набагато легшою, вона не перевантажує і без того невеликий простір ванної.

008.jpg

Зберігання рушників у ванній – ще одне непросте завдання. Далеко не завжди вдається розмістити в невеликій кімнаті шафу або навіть пару полиць для цієї мети. У такому разі можна використовувати гачки та кронштейни, різновиди яких сьогодні вражають. Залишається лише вибрати ті, що підходять до інтер’єрного стилю, і знайти для них найвдаліше місце.

009.jpg

При виборі раковини для невеликої ванної кімнати варто звернути увагу на кутові моделі, вони виручають навіть у тих випадках, коли для будь-якої компактної моделі не знаходиться місця. Якщо є можливість, краще не встановлювати раковину напроти душової кабіни, адже відчинення та закривання її дверцят створить незручності у цій зоні.

011.jpg

Дизайнери також рекомендують використовувати в інтер’єрах компактних просторів округлі форми замість прямих кутів. Так, наприклад, кругла раковина анітрохи не поступається зручності традиційної моделі, але виглядає набагато мініатюрніше.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *