Дизайнерські прийоми для збільшення маленької кухні
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Дизайнерські прийоми для збільшення маленької кухні


Робота з невеликими просторами завжди особливо складна, але водночас і набагато цікавіша. Якщо йдеться про інтер’єр кухні, то окрім суто візуального аспекту, важливо врахувати і високе функціональне навантаження даного приміщення. Саме тому на кухні так важливо створити зручний, відкритий простір, в якому буде приємно перебувати. Розглянемо ряд прийомів, які часто дизайнери використовують у своїх проектах, коли потрібно візуально або буквально збільшити площу кухні.

001.jpg

Якщо планування кухні дозволяє розмістити в ній кухонний острів, це може бути чудовим інтер’єрним рішенням. Крім того, що острів завжди виглядає стильно і сучасно, він може додати простору практичності. Так, наприклад, в острові можна розташувати приховані системи зберігання, що дуже зручно, адже на кухні завжди знайдеться, чим заповнити додаткові полиці та шафи.

002.jpg

Зручні стільці без спинки замість масивних крісел – ще один невеликий, але ефективний прийом, який дозволить заощадити площу. Такі стільці можна повністю засунути під стіл, коли вони не потрібні, а потім легко дістати.

003.jpg

При плануванні простору невеликої кухні особливо важливо знайти ідеальну модель розташування меблів. Це, звичайно, багато в чому залежить від вихідних даних кімнати і від того, як ви її використовуватимете, але все ж таки частіше зручніше планування з невеликим островом або барною стійкою. Таке розташування меблів ергономічніше і виглядає стильно.

004.jpg

Є одна деталь, без якої майже неможливо оптимально організувати зберігання на кухні, але яка досі вважається чимось зайвим і майже розкішшю. Це органайзери для внутрішнього зберігання у шафах та полицях. Такі органайзери є вже у багатьох виробників, тому їхня вартість стає все доступнішою. Вони допоможуть розмістити дрібні предмети в ідеальному порядку, до того ж ними зручніше користуватися.

005.jpg

Відкриті навісні полиці – ще один предмет, який покращить вигляд невеликої кухні та зробить життя простішим. Такі полиці останнім часом користуються популярністю у декораторів. Вони можуть бути розташовані в різних частинах кімнати, але найзручніший варіант – над зоною готування.

006.jpg

Загалом, навісні полиці – це дуже гарний спосіб зберігання на невеликій кухні. Так само, як і закриті, вони забезпечують ще більше корисного простору, але можуть грати і роль декоративного елемента.

007.jpg

У невеликій кухні варто використовувати кожен вільний сантиметр. Одна із зон, які ми часто забуваємо – це простір під навісними шафами кухонного гарнітуру. Тут легко пристосувати невелику поличку, де можна зберігати, наприклад, спеції.

008.jpg

Ще один цікавий прийом – розширити трохи площу стільниці. Це стосується особливо стільниці барної стійки, адже іноді навіть невелика надбавка до площі багато що вирішує. Цей прийом варто розглядати в тому випадку, коли збільшення стільниці не заважає проходу і загалом не сперечається із плануванням кухні.

010.jpg

Колір особливо важливий у тих проектах, де потрібно візуально змінити обсяги чи пропорції кімнати. Так, для невеликої кухні одне з найефективніших рішень – використання чорного та білого. Яскравий контраст здатний чудово перетворити простір. Можна, наприклад, використовувати чорний для обробки фартуха або частини стіни, а решту поверхні залишити білими. За такої схеми темна частина здаватиметься віддаленішою, що зробить цю зону більш об’ємною.

011.jpg

Використовуйте стіни не тільки завширшки, а й у висоту. Цей прийом допоможе не тільки зробити інтер’єр кухні більш сучасним, але й подарує додатковий простір для зберігання.

012.jpg

Крім того, високі шафи створюють яскраво виражену вертикаль, яка зорово робить стелю вищою.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *