Дизайн вузької спальні (50 фото): гарні ідеї інтер'єрів
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Дизайн вузької спальні (50 фото): гарні ідеї інтер’єрів

Дизайн вузької спальні: 50 гарних ідей

Оптимальним для життя та дизайну плануванням вважається квадратна. Але в реальності доводиться мати справу з різною геометрією, включаючи прямокутні приміщення, в яких потрібно продумати розташування кожного предмета. Це завдання ускладнюється, якщо йдеться про особистий простір, що передбачає формування комфортних умов для відпочинку. Але грамотний дизайн вузької спальні має свої хитрощі і набагато більше варіантів, ніж здається на перший погляд!

Головні особливості

Житлові нормативи свідчать, що у висотних будинках ширина спальні має бути не менше 2,5 м, але це граничний мінімум, вкрай незручний для проживання. Багатьом у пострадянському просторі пощастило бути власниками легендарних «хрущовок», у яких кімнати ще вже та їхня гранична «норма» має бути не менше 2,25 м.

Вузьким може бути не лише приміщення з такою некомфортною квадратурою. Наприклад, подовжене планування, в якому довжина одних стін у кілька разів перевищує інші, теж може здаватися «сплюснутим» і незручним. Проблемними для створення дизайн-проекту або подальшого проживання бувають спальні прямокутної форми з великою кількістю предметів, що залишають небагато області для пересування.

З одного боку, вузька геометрія спальні приймається легше, ніж, наприклад, коридору чи кухні. Адже для того, щоб він використовувався за призначенням, достатньо розмістити ліжко – і місце для відпочинку готове. Але більшість людей проводять тут не тільки нічний час, а впорядковуються, навчаються, працюють, займаються повсякденними справами. Для таких цілей доведеться подбати про оформлення простору з урахуванням усіх деталей: візуального, предметного та функціонального наповнення. Розглянемо кожен момент детальніше.

Дизайн вузької спальні - Особливості

Поради щодо вибору стилю

Вузька спальня – це особливий випадок, який потребує особливих рішень. Якщо у просторих приміщеннях з рівним плануванням практично немає жодних обмежень у напрямках, то наша площа висуває певні вимоги до зовнішнього образу. Звичайно, важливо дотримуватися стилістичної єдності, але коли спальня має подібні розміри, інші частини будинку, швидше за все, знаходяться в тій самій ситуації, тому принцип вибору не відрізнятиметься.

Найоптимальнішим варіантом стане скандинавський стиль. Він піклується про мешканців і робить ставку на функціональність, що особливо актуально у вузькому житлі. На допомогу прийде характерна йому кольорова гама, що включає білий з додаванням інших стриманих вкраплень.

Нордичний інтер’єр зазвичай наповнений природними матеріалами, наявність яких створює сприятливі умови навіть у незручному приміщенні. Предмети мають просту форму та легко підлаштовуються під специфіку площі. Розбавити однотонну композицію допоможуть яскраві акценти у вигляді поверхонь із цікавою текстурою, картин чи світильників.

Інші сучасні течії, на кшталт мінімалізму або хай-теку, теж чудово впишуться у вузьку спальню. Вони припускають застосування обмеженого набору декоративних елементів, які вважаються недоречними в кімнатах з будь-якими особливостями планування.

А ось класичні напрямки рідко зустрічаються у такому інтер’єрі. І річ не лише в насиченості стилю розкішними деталями. Сам по собі він тяжіє до простору, правильної геометрії та композиційної строгості, коли всі предмети вишиковуються навколо встановленого центру, що складно зробити у вузькій спальні.

Оформити спальню в традиційному стилі можна, звернувшись до його сучасної інтерпретації. Вона більш лояльна до умов приміщення, менш декоративна, а також має спокійну кольорову гаму.

Дизайн вузької спальні - Поради щодо вибору стилю
Дизайн вузької спальні - Поради щодо вибору стилю
Дизайн вузької спальні - Поради щодо вибору стилю
Дизайн вузької спальні - Поради щодо вибору стилю

Колірні рішення для вузької спальні

Після стилістики можна одразу перейти до вибору відповідної колористики, оскільки вона є основним інструментом візуальної корекції простору. Дизайнери рекомендують звертатися до світлої палітри, адже темні кольори окреслюють геометрію спальні, тим самим виділяючи її.

Стерти видимі межі допоможе білий, а також інші варіації: молочний, горіховий чи сірий. Не варто забувати про призначення зони, яка використовується для відпочинку та розслаблення. Тому її гама має бути максимально спокійною, приємною для сприйняття.

Гармонійно виглядають пастельні тони: блакитний створить відчуття умиротворення, салатовий – єднання з природою, рожевий – ніжності та жіночності, а персиковий сприятиме бадьорому пробудженню.

Природну атмосферу можна сформувати за допомогою природних кольорів – хвойного, коричневого, пісочного тощо. Вони викликають асоціації з природою, що є доречним для будинків у центрі міста.

Підкоригувати геометрію спальні допоможе комбінація кількох кольорів. Дизайнери часто вдаються до наступного прийому: вузька стіна викрашується у більш насичений відтінок, а прилеглі до неї у світлий. Або можна поєднувати поверхні з теплими і холодними тонами, тому що перші оптично здаються ближче, а другі немовби віддаляються від глядачів.

Дизайн вузької спальні.
Дизайн вузької спальні - Колірні рішення
Дизайн вузької спальні.

Оздоблення спальні

Крім того, що матеріали для обробки вузької спальні потрібно підбирати екологічно безпечні і «дихаючі», вони повинні мати відповідну текстуру. До стійкості не висувають особливих вимог, тому що в цьому приміщенні зазвичай панує комфортний мікроклімат, але довговічність відіграє не останню роль.

Підлога

Для покриття для підлоги традиційно використовуються паркет і ламінат. За ними зручно доглядати, не рахуючи наявність стиків, в які може потрапити розлита рідина. Виправити вузьке планування можна, якщо напрямок панелей буде паралельно меншій перегородці.

Ідеально підійде м’який, приємний на дотик ковролін або однотонний килим квадратної форми у центрі кімнати. Необхідно пам’ятати, що тон підлоги повинен бути на кілька відтінків темнішим за стіни.

Дизайн вузької спальні.
Дизайн вузької спальні.

Стіни

У мінімалістичному інтер’єрі відмінно виглядатимуть пофарбовані у світлі відтінки стіни. Але найпоширенішим виглядом залишаються шпалери – однотонні, з візерунками, геометричним орнаментом чи фотореалістичними зображеннями.

При цьому яскравим покриттям варто прикрасити вузьку сторону в центрі кімнати, особливо якщо до неї приставлено ліжко. Розширити площу допоможе текстура в горизонтальну смужку.

Дизайн вузької спальні - Оздоблення стін
Дизайн вузької спальні - Оздоблення стін

Стеля

Обмежені квадратні метри не дозволять застосувати у вузькій спальні гіпсокартонні вироби, які сьогодні популярні. Перевагу краще віддати гладким, рівним поверхням без помітних дизайнерських деталей.

Вибір облицювання залежить від початкового стану стелі. Перегородки без недоліків можна покрити фарбою чи шпалерами. Натяжні конструкції допоможуть сховати будь-які нерівності, комунікації та стануть основою для монтажу вбудованих світильників.

Дизайн вузької спальні.

Меблі та варіанти планування

Після всіх візуальних і оздоблювальних моментів варто перейти до найвідповідальнішого етапу — розміщення меблів. Вузькі спальні пропонують не так багато варіантів, але дотримання наступних рекомендацій допоможе зручно оформити приміщення:

— Не вибудовуйте всі наявні меблі вздовж однієї стіни, як це іноді роблять у квадратних житлах, інакше кімната стане схожою на коридор;

— Добре буде виглядати П-подібне розташування, якщо цього дозволяє площа. У протилежному випадку можна обмежитися Г-подібною;

— Прямокутні простори чудово підходять для зонування. Наприклад, ліжко в дальній частині, де воно не заважатиме пересуванню, і робоча область на початку.

При цьому багато залежить від розмірів спальні, кількості мешканців та функціональних зон. Ці моменти також потрібно враховувати під час створення дизайн-проекту.

Ліжко

Безперечно, ліжко є головним композиційним центром кімнати, правильно її поставити — значить зробити півсправи. Вона може розташовуватися упоперек або вздовж довгої стіни. Перший варіант краще для ширших приміщень, так як тоді може не залишитися місця для пересування. Натомість таке планування збереже зону для інших предметів.

Другий варіант — практично єдине рішення для маленьких спалень. Але слід пам’ятати, що між ложем і перегородкою з двох боків має залишатися не менше 70 см. Ситуацію спростить наявність одного мешканця, тому що тоді можна залишити прохід лише з одного боку, а ліжко поставити близько до стіни.

Дизайнери радять звернути увагу на моделі на кованих ніжках – вони візуально додають простору. При цьому простір під ліжком можна використовувати для додаткових сховищ.

Розкладні дивани – це справжній порятунок для вузьких площ. У зібраному вигляді вони не займають дорогоцінні квадратні метри, виступаючи зоною відпочинку, а вночі, коли пересування по кімнаті мінімальне, перетворюються на зручне ліжко.

Дизайн вузької спальні - Ліжко
Дизайн вузької спальні - Ліжко
Дизайн вузької спальні - Ліжко

Інші предмети меблів

Рідко яка спальня може обійтись без шафи. Його варто поставити вздовж вузької стіни, інакше високий об’єкт зробить інтер’єр тільки вже. Рекомендується звернути увагу на навісні полиці.

Проблеми можуть виникнути з робочими чи туалетними столиками. Можна організувати їх біля вікна, використовуючи підвіконня. В інших випадках скористайтеся принципом зонування, поставивши стіл уздовж або впоперек однієї зі стін.

Меблі повинні бути компактними, ергономічними, з мінімалістичним дизайном. Доречно придбати сучасні моделі-трансформери, які допоможуть організувати кожен метр кімнати.

Дизайн вузької спальні - Інші предмети меблів
Дизайн вузької спальні - Інші предмети меблів
Дизайн вузької спальні - Інші предмети меблів

Декор та освітлення

Для початку варто задуматися про придбання великого дзеркала для довгої стіни, яке зробить спальню трохи ширшою. Якщо поставити його вздовж вузької частини, це лише подовжить простір.

В решті деталей переважно обмежитися декількома декоративними акцентами, оскільки велика кількість об’єктів дробить площу. Масивні штори нагоді для маленької стіни, а так рекомендується зупинитися на жалюзі або прозорих фіранках.

Хороша порада – вписати об’єкти квадратної форми, які підкоригують геометрію. Наприклад, кілька картин, панно, килим на підлозі допоможуть досягти бажаного ефекту.

Як би не хотілося створити цікаве освітлення, уникайте монтажу світильників на периметрі. Краще сконцентрувати увагу на центральній частині — великій люстрі, посиливши локальне світло за допомогою кількох асиметричних світильників.

Дизайн вузької спальні - Декор та освітлення
Дизайн вузької спальні - Декор та освітлення
Дизайн вузької спальні - Декор та освітлення

Дизайн вузької спальні.

Закріпити теоретичну частину допоможе наша фотопідбірка, в якій зібрані гарні проекти спалень із вузькою геометрією. Одні кімнати мають мініатюрні розміри, інші — велику кількість функціональних предметів. Але кожна з них доводить, що вузька спальня це не вирок, а цікава особливість. Приємного перегляду та натхнення!

Дизайн інтер'єру вузької спальні.
Дизайн інтер'єру вузької спальні.
Дизайн інтер'єру вузької спальні.
Дизайн інтер'єру вузької спальні.
Дизайн інтер'єру вузької спальні.
Дизайн інтер'єру вузької спальні.
Дизайн інтер'єру вузької спальні.
Дизайн інтер'єру вузької спальні.
Дизайн інтер'єру вузької спальні.
Дизайн інтер'єру вузької спальні.
Дизайн інтер'єру вузької спальні.
Дизайн інтер'єру вузької спальні.
Дизайн інтер'єру вузької спальні.
Дизайн інтер'єру вузької спальні.
Дизайн інтер'єру вузької спальні.
Дизайн інтер'єру вузької спальні.
Дизайн інтер'єру вузької спальні.
Дизайн інтер'єру вузької спальні.
Дизайн інтер'єру вузької спальні.
Дизайн інтер'єру вузької спальні.
Дизайн інтер'єру вузької спальні.
Дизайн інтер'єру вузької спальні.
Дизайн інтер'єру вузької спальні.
Дизайн інтер'єру вузької спальні.
Дизайн інтер'єру вузької спальні.

Відео: Вузька спальня — Ідеї інтер’єрів

https://www.youtube.com/watch?v=24Bqb-VxQJ0

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *