Дизайн ванної, поєднаної з туалетом
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Дизайн ванної, поєднаної з туалетом


Ставлення до ванної кімнати, поєднаної з туалетом, неоднозначне. Багато хто воліє розділений санвузол через те, що користуватися ним зручніше, якщо в сім’ї кілька людей. А також не потрібно турбуватися про запах у ванній та вогкості в туалеті. Але є й ті, хто віддають перевагу суміщеному санвузолу. Величезним плюсом є значне збільшення простору, що дозволяє розміщувати всі необхідні сучасні пристрої для комфортного життя.

Дизайн ванної, поєднаної з туалетом Сучасна ванна кімната

Насамперед необхідно продумати предмети, які потрібні в цій кімнаті і ті, що можуть туди поміститися. А це далеко не одне й те саме. Виходити завжди доводиться з розмірів приміщення і потім вже в міру важливості розміщувати предмети. Але найголовніша вимога до всіх предметів у ванній кімнаті — це вологостійкість.

Які вимоги пред’являються сучасним ванним кімнатам, особливо суміщеним з туалетом?

  1. гігієнічність;
  2. водостійкість;
  3. вентиляція;
  4. практичність;
  5. надійність;
  6. комфорт.

Отже, визначившись із вимогами до меблів, сантехніки та матеріалів, розберемося з тим, що нам необхідно в даному приміщенні: сама ванна або душова кабіна, умивальна раковина, Дзеркало, шафки або тумбочки, кошики для білизни, пральна машина і все частіше зустрічаються сушарки для рушників. Якщо дозволяє площа, то сюди поміщають ще й біде, а також різноманітні аксесуари. Звідси випливає питання: як розмістити, та ще й так, щоб у вічі не впадало, це величезна кількість сантехнічних труб і тому подібних елементів, а також саму ванну меблі? Для всього цього в наш час існує безліч пристроїв: труби під раковиною ховаються в спеціальну шафку — і красиво і практично; ванна закривається спеціальними ширмами — можна з розсувними дверцятами, можна без, а це може бути кладка з цегли, дикого каменю або будь-якого іншого матеріалу.

Водостічні механізми, розташовані за унітазом, можуть бути приховані спеціальним коробом. А зверху цього самого короба можна розмістити необхідне ванне приладдя: рушники, тюбики, шампуні, креми і так далі. Навіть підвіконня багатьом служить замість полички, його можна навіть спеціально зробити широким, щоб містилося більше предметів.

До розряду економних пристроїв ще відносять вертикальні кутові полички, які можна розташувати в кутку ванної. Вони кріпляться на кутовий борт ванни і тягнуться вгору, маючи г-подібну форму, що підлаштовується під стик двох стін.

Дуже часто для економії простору вибирають замість ванної душову кабіну, але вона не полегшує зовнішній вигляд вашої ванної кімнати, адже в наш час існує безліч моделей і дизайнів, від найпростіших до елегантних і навіть екстравагантних.

До речі, кришку на унітаз можна зробити м’якою, це зробить інтер’єр кімнати незвичайним та цікавим, а також просто зручно буде сидіти під час деяких гігієнічних процедур.

Також можна використовувати простір стіни з вікном: тут не вдасться помістити навісні шафи (заважає вікно), а ось довга тумба вздовж цієї стіни буде дуже вдала і корисна.

Щодо ванних меблів можна скористатися наступною порадою: якщо ванна розташована вздовж однієї стіни, то умивальну раковину та дзеркало помістіть біля протилежної стіни, а унітаз краще розмістити навпроти вхідних дверей. Це заощадить значну кількість простору.

Розміщення ванних меблів Економія простору за рахунок розташування меблів

Але це у випадку, якщо дозволяє площа, адже найчастіше доводиться розташовувати унітаз поруч із ванною. У цій ситуації часто користуються перегородками, скляними дверцятами чи ширмами.

Дуже часто всі елементи підлоги розміщують по кутах, так вивільняється центральна частина ванни. Але незалежно від розміру, у ванну, суміщену з туалетом, необхідно встановити хорошу систему вентиляції. Це необхідно для усунення неприємних запахів та зайвої вологи.

Професіонали радять керамічну плитку або будь-який інший матеріал, який обов’язково повинен мати водовідштовхувальну властивість. Кольори, форми та види у наш час представлені у величезному асортименті, що дозволяє зробити дизайн на будь-який смак. А, до речі, світла ванна скаже про вашу гостинність та відкритість.

До речі, за допомогою керамічної плитки, яка за довгі роки її використання довела свою практичність та довговічність, можна візуально збільшити розмір кімнати, А, точніше, подовжити стелю, для цього використовується малюнок з вертикальною формою. Інші предмети інтер’єру слід підбирати з урахуванням цього малюнка, може навіть використовувати його в невеликій кількості на інших поверхнях, а також в аналогічній кольоровій гамі. Це робиться для того, щоб не губилося візуалізоване розширення. Для завершення повітряної атмосфери можна використовувати модну останнім часом скляну раковину.

Крім керамічної плитки довірою користуються керамограніт та мозаїка, тут мова також йде про вологостійкість, міцність та довговічність. Щодо мозаїки багато хто помилково вважає, що маленькі розміри складових елементів полотна небажано застосовувати у невеликій ванній. Але це не так. Річ у тім, що з допомогою різноманітного контрастного включення відбувається візуальне розширення меж приміщення. І оскільки це розширення будується на грі контрастів, то незалежно від того, який ви вибрали колір кімнати, мозаїка повинна мати близький (але не такий же) за тоном колір.

Що ще можна сказати щодо стін, так це те, що за допомогою дзеркальних поверхонь відбувається чудове зорове збільшення простору, воно стає як би об’ємним. Сюди можна додати дзеркальні дверцята тумбочок і шафок. Але в таких приміщеннях, де використовують дзеркальні поверхні, бажано вибирати світлі тони для оформлення кімнати.

Оздоблення стель вважають важливою частиною облаштування даного приміщення. На сьогоднішній день існує безліч варіантів. Один із них – це поліхлорвінілові панелі. Цей матеріал вважається найбільш економним, але варто врахувати його низьку стійкість до вологи.

Також до розряду бюджетних (тобто недорогих) матеріалів можна віднести фарбу, багатьох навіть з естетичного боку влаштовує варіант пофарбованої стелі. Але тут також варто бути обережним, тому що не всі фарби виносять підвищену вологість, необхідно вибирати спеціальні вологостійкі.

Більше довіри заслуговують системи підвісних стель, у тому числі й рейкові. Компоненти цих матеріалів виготовлені із спеціальних видів алюмінію чи сталі. Це говорить про високу міцність і довговічність, і зовні вони виглядають дуже привабливо.

Максимально надійним, але й дорожчим є натяжна стеля. Він приховує будь-які дефекти, має максимально довгий термін служби, а при затопленні стає ефективним захистом від води, що просочується зверху. До того ж, зовнішній вигляд його чудовий.

Ще одним вдалим рішенням вважається дзеркальна стеля. Він, по-перше, забезпечує ідеально рівну поверхню; а по-друге, візуально збільшує простір і має ефект розсіювання світлових променів. Крім дзеркальних поверхонь є ще й матові, які роблять світло в приміщенні м’яким, а затишною атмосферу.

Так як ванна, поєднана з туалетом, рідко має значні розміри, то скоригувати цей недолік можна за допомогою гарного освітлення. Дуже часто вдаються до світлового зонування, а саме: над раковиною та дзеркалом використовують спрямоване світло, а над ванною доречніше м’яке і розсіяне світло.

Примітка. Для посилення ефекту збільшення зорового приміщення можна встановити дуже велике дзеркало або навіть на всю стіну. Це розширить межі простору вдвічі.

Широке дзеркало збільшить простір Дзеркало робить приміщення хіба що об'ємним

Щодо підлоги важливо, щоб вона була з неслизької, міцної та вологостійкої плитки.

Стандартним можна назвати дизайн ванної кімнати, поєднаної з туалетом голубом, бежевому, зеленому, рожевий і білий квіти. Ці тони, особливо, у світлих проявах користуються великою популярністю, вони сприяють візуальному збільшенню площі і якнайкраще підходять під колорит приміщення.

Також найчастіше оформлення – це дерево. Його можна назвати класикою. Його природне походження наповнює приміщення особливою аурою, чудовим ароматом та чудовим зовнішнім виглядом. Колір натурального дерева підходить практично під будь-який стиль, будь-які аксесуари та декор. Але з деревом потрібно бути обережним, особливо коли воно знаходиться у місцях із підвищеною вологістю. Купуючи дерев’яні меблі для ванної або інші вироби з дерева, переконайтеся, що вони оброблені спеціальними речовинами, що захищають від вологи та перепаду температур.

Вибираючи коричневий колір для дизайну цієї кімнати, йде розрахунок на розкіш, але ненав’язливу, а витончену. На додаток до цього коричневий колір має прекрасні релаксаційні властивості. У такій ванні буде приємно поніжитися після важкого трудового дня. Щоб підкреслити грацію коричневого дизайну, використовуйте декор або покриття кранів у бронзових, мідних або золотих кольорах. Якщо взяти шоколадний відтінок, то окрім розкоші тут пануватиме тепло. Посилити теплу ауру допоможе союз із деревом, а розслабити – із білим.

Але розкіш є розкіш: вибираючи коричневу, а особливо шоколадну плитку, варто бути обережним, так як недорога плитка в даному кольорі не внесе ніякої витонченості і вишуканості. Навпаки, зробить інтер’єр дешевим і несмачним.

Розкіш шоколадного кольору Коричневий інтер'єр заспокоює

Стилеві варіації

Чим хороший варіант поєднаного санвузла, так це можливістю помістити там щось незвичайне та цікаве, наприклад, джакузі, біде, кутову ванну, додаткову шафку тощо. І найголовніше, можна подумати про стильову спрямованість вашої ванної кімнати. Адже ця кімната також є відображенням характеру її власника чи власників.

Ось кілька стандартних стилів, які найчастіше вибираються для оформлення даного приміщення.

Ванна, поєднана з туалетом, може стати вишуканим доповненням вашого домашнього гніздечка. Розташувавши всі елементи відповідно до своїх уподобань і наявних розмірів приміщення, ви можете отримати комфорт і затишок, так необхідні в сучасному житті.

Між іншим, для тих, кому важливий комфорт і не потрібні надмірності, можна сконструювати ванну з найнеобхідніших елементів: ванна, душова зона та унітаз – практично і зручно навіть за найменших розмірів приміщення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *