Дизайн стелі з гіпсокартону Дизайн Vid
Стеля давно перестала бути лише формальною поверхнею, але відіграє важливу роль у створенні дизайну будинку і може кардинально змінити кімнату за допомогою декорування, фарбування та грамотного освітлення.
З появою на ринку нових будівельних матеріалів та нових технологій з’явилися ширші можливості для створення дизайну не лише стель, а й дизайн квартири загалом. Сьогодні те, що колись було громіздким і нездійсненним, тепер обмежується лише фантазією дизайнера та потребами та можливостями замовника. Вибір того чи іншого стилю для створення дизайну квартир є нелегким завданням, оскільки стеля повинна враховувати особливості архітектури, доповнювати дизайн будинку в цілому, в деяких випадках дизайн стелі є головним у дизайні інтер’єру, а в інших випадках лише підкреслює загальний стиль кімнати.
З чого починається підготовка стелі до ремонту? Ремонт стелі варто робити разом із ремонтом стін. Перше, що потрібно зробити — це очистити поверхню від старого покриття. Сьогоднішній ринок будівельних матеріалів пропонує великий вибір різноманітних «змивок» для найстійкіших матеріалів, таких як фарба. Після очищення поверхні не зайвим буде перевірити, чи не заражена стеля (як і стіни) грибком. Видалити грибок можна як старим-добрим мідним купоросом так і скористатися сучасними речовинами, які широко представлені на ринку і роблять дизайн квартир більш комфортним і легким.
Також щоб убезпечити себе від появи грибка в майбутньому до будівельних сумішей, наприклад до чорнової ґрунтовки можна додати антигрибкові суміші. Якщо поверхня стелі нерівна, потрібно вирівняти її за допомогою гіпсової суміші або піщано-цементної. Тріщини краще обробити розчином піску і цементу, і закріпити серп’янкою, після просихання швів стеля грунтується чорновою шпаклівкою, а потім фінішною шпаклівкою. Після того як фінішна шпаклівка висохне стелю перетирають наждачним папером, а для ідеальнішої поверхні стелю покривають мульти-фінішною шпаклівкою, після якої ще раз перетирають. Лише після таких трудомістких робіт можна розпочинати кінцеві роботи. Зауважте, що від якості всіх сумішей та матеріалів залежить кінцевий варіант зовнішнього вигляду стелі, не потрібно говорити і про якість виконання робіт.
Звичайно, найпростіший дизайн стелі це простий побілка. Лаконічна, з прямими та чіткими лініями – така стеля доповнить дизайн квартир у стилі мінімалізм, хай-тек та ін.
Декорувати стелю можна шляхом наклеювання шпалер або розфарбовуванням фарбами і як перший варіант і другий вимагають певної практики і вміння.
Дизайн гіпсокартонної стелі
Досить популярними сьогодні є гіпсокартонні стелі (підвісні). Готові плити з гіпсокартону кріпляться на профілі та можуть створювати як однорівневі стелі, так і багаторівневі стелі. Такі плити легко ріжуться і гнуться, тому з їх допомогою прикрашають стелю візерунками та різними формами. Крім того, існує вологостійка гіпсокартонова стеля, що значно розширює область їх застосування.
Дизайн стелі у громадському приміщенні
Дизайн квартири набуде загадковості та вишуканості якщо в оформленні стелі ви використовуєте натяжну стелю. Полімерна плівка гарячим повітрям натягується на металевий каркас. Поверхня плівки може мати різну текстуру, колір та розмір. Натяжна стеля це один із найдорожчих методів декорування і для встановлення потребує спеціального обладнання.
Стелі, що самоклеяться, є недорогими і вдало доповнять будь-який стиль, оскільки можуть імітувати різну текстуру і мають широку гаму кольорів. В основі такого методу декорування стелі лежать квадратні плити із пінопласту, які клеяться спеціальним клеєм на підготовлену поверхню. Треба сказати, що крім пінопластових плит існують плити з різного матеріалу, наприклад дерев’яні, скляні, пластикові та ін.
Останнім часом у громадських приміщеннях використовують рейкові та панельні стелі.
Дещо екстравагантною для звичного дизайну є дзеркальна стеля, незаперечним плюсом якої є візуальне підняття стелі.
Насамкінець кілька порад, які підкреслять не лише дизайн стелі, а й дизайн кімнати.
Якщо покрити стелю світлим лаком, то можна досягти розсіяного світла. Візуально розширити кімнату можна зробивши стелю світлішою від стін. Глибину стелі підкреслять яскраві деталі та світлі вкраплення.
Виділити стіни кімнати допоможе темніше на тон стелю. Стеля стане яскравою, якщо покрити її фарбою із металевим відтінком.
Наші проекти дизайн