Дизайн санвузла: 50 ідей інтер'єру на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Дизайн санвузла: 50 ідей інтер’єру на фото


Дизайн санвузла, незалежно від стилю, підпорядковується основним вимогам: функціональність та мінімум декоративних елементів. Класичний санвузол передбачає обов’язкову наявність двох предметів – унітазу та умивальника, хоча також поширені варіанти з душовою кабіною, ванною та біде. Простір санвузла має бути максимально вільним, без важкодоступних місць та дрібних декоративних деталей.

Центральним предметом санвузла є унітаз. За варіантом встановлення вони бувають підлогові та підвісні. Підлогові унітази більш звичні та традиційні. Монтується такий унітаз просто, але займає більше місця, порівняно з підвісним.

Якщо санвузол маленький, то підвісна модель буде доречніша. Також заощадити місце можна за рахунок встановлення унітазу підлоги з бачком, який кріпиться окремо на стіні або монтується за фальш-стіною.

Матеріали, з яких виготовлено більшість унітазів, – фаянс та порцеляна. Фаянс — більш дешевий, має термін експлуатації близько 10 років і через деякий час може втратити зовнішній вигляд. Порцеляна – більш дорогий та якісний матеріал, гарантований термін експлуатації якого – понад 30 років. Він довго зберігатиме свій первісний вигляд. Зовнішньо унітази з фаянсу і порцеляни практично не відрізняються, тому що всі вироби покриваються білою або кольоровою глазур’ю.

Ексклюзивні дизайнерські унітази виготовляють із скла, металу, натурального каменю (травертина, мармуру, граніту, оніксу).

Ще одна важлива деталь санвузла – умивальник. Сьогодні існує кілька основних рішень:

1) Підвісний (консольний) умивальник – найпоширеніший і найкомпактніший варіант. Тюльпан – популярний різновид консольного умивальника, коли чаша встановлюється на п’єдестал, який служить додатковою опорою та приховує систему підведення та зливу води. У дуже маленькому санвузлі можна використовувати кутовий підвісний умивальник.

2) Накладний умивальник – чаша, яка встановлюється зверху на тумбу чи стільницю.

3) Врізний умивальник — чаша, яка вмонтована в тумбу або стільницю і зазвичай не піднімається більш ніж на 1-3 см над її поверхнею.

Дуже часто санвузол – невелике приміщення без вікон. У цьому випадку особливу увагу слід приділити освітленню. Однієї-двох ламп для санвузла буде цілком достатньо. Виграшний варіант – точкове підсвічування умивальника та дзеркала над ним.

Вибір колірної гами повністю залежить від смаку господарів будинку. Але все ж таки не рекомендується робити санвузол повністю чорним або білим. Чорний і близькі до нього темні насичені кольори (темно-коричневий, темно-синій) будуть пригнічувати. Білий же незмінно асоціюватиметься з медичною установою.

Визнаними лідерами в оформленні санвузла та ванної є легкі пастельні тони: ніжно-блакитний, світло-зелений, відтінки рожевого, жовтого та колір слонової кістки.

У санвузлі має бути мінімум предметів. І ось ті головні дрібниці, без яких не обійтися (у порядку важливості):

1) Утримувач для туалетного паперу – маленька, але дуже значуща деталь у санвузлі, яка обов’язково має органічно вписуватись в інтер’єр кімнати. Можна вибрати простий відкритий металевий тримач, напівзакритий (з клапаном-обмежувачем, що піднімається) або закритий. Оригінальні тримачі з дерева, у вигляді кумедних фігурок, що «подають» папір, канатних мотузок, витончених вигнутих форм можуть внести несерйозний штрих в оформлення санвузла.

2) Єршик. Здавалося б, простий предмет, але дизайнери постаралися, щоб він не тільки не псував інтер’єр санвузла, а й міг стати його прикрасою. Існує безліч моделей йоржиків – на стильних металевих підставках, настінні, зі скляними, пластиковими та металевими чашами, що повністю приховують від очей робочу частину йоржика.

3) Гачки або тримачі для рушників. Металеві, дерев’яні, зі скла чи пластику – вони також можуть бути важливим елементом в оформленні санвузла.

4) Сушка для рушників. Цей корисний елемент — не обов’язково похмура «драбинка» або «змійка». Чому б не урізноманітнити інтер’єр сушки для рушників у вигляді квітки, ламаної або химерно вигнутої лінії, китайського ієрогліфа? В інтер’єрі класичного або палацового стилю можна застосувати стилізовану модель із бронзи.

5) Дзеркало. Окрім свого прямого призначення, дзеркало у санвузлі виконує ще дві важливі функції:

  1. відбиває світло;
  2. зорово розширює простір, що часто буває необхідно у невеликих санвузлах.

6) Полички, тумби, ніші. Прагнення мінімалізму не нескінченно. Все одно у санвузлі будуть речі, які треба десь зберігати. Мило, що чистять та дезінфікують засоби для туалету, хімія для унітазу, туалетний папір та багато іншого зручно зберігати в закритій ніші або тумбі під умивальником. На відкритих поличках або у відкритих нішах можуть лежати кілька запасних рушників, мило, якісь доречні в санвузлі декоративні дрібниці – наприклад, гарна морська раковина.

Класичний стиль віддає перевагу стриманим світлим тонам: слонова кістка, беж, світло-коричневий, пастельні відтінки зеленого і блакитного. Металеві деталі – крани, ручки можуть бути виготовлені з бронзи або мати позолоту.

В обробці стін та підлоги – плитка, частіше без візерунка, одного або двох квітів, що гармонують (зазвичай – кремово-білий і якийсь більш насичений колір). При оздобленні стін панелями використовують дерево, покрите чорним лаком. Виграшно виглядає у класичному інтер’єрі мозаїка.

Дзеркало укладають у раму. Висвітлення може бути організоване за допомогою люстри, бра та вбудованих світильників.

Стиль модерн потребує сміливих рішень. Кольори домінують стримані, але насичені: сірий, бордо, синій, зелений. Можливі окремі яскраві деталі, гра на контрасті: синя плитка на стінах та дзеркало у рамі золотистого кольору. Оригінальне рішення для модерну – кольорове підсвічування окремих зон. Переважають прості прямі лінії (можна зіграти на цьому, обравши, наприклад, умивальник із чашею прямокутної форми).

Стиль кантрі – це простота та натуральні матеріали. Якщо на стіні висить дзеркало, то обов’язково у рамі зі світлої, незабарвленої деревини. Тут знайдеться і душевна фіранка на підхватах, плетений кошик для сміття та багато чого ще. Стіни можуть бути оформлені каменем або плиткою, дерев’яні стінові панелі можна пофарбувати в тон плитці або залишити натуральний колір дерева.

При виборі сантехніки головне не переборщити із сучасністю. Найкраще в стиль кантрі впишуться класичні, прості моделі: унітаз із бачком на стіні та консольний або урізний умивальник на дерев’яній тумбі.

У стилі гламур можна потішити себе вишуканими деталями: накладний скляний умивальник на стільниці зі штучного каменю, дзеркало в дорогій, навіть трохи надмірно привертає увагу рамі. Усі ці речі важливі.

Колірні рішення можуть бути будь-які. Не варто боятися яскравих кольорів. Нехай плитка на стінах буде фіолетова, рожева, блакитна, а підлога нехай буде з тривимірним ефектом.

Мінімалізм та хай-тек сповідують простоту, чистоту кольору та ліній. Світлі відтінки сірого, бежевий, світло-блакитний та зелений – типові кольори цих стилів. Якщо щось можна сховати чи вбудувати, то так тому й бути: метал та скло – два головні акценти. Закриті ніші, вбудований зливний бачок, сенсорні крани – всі ці речі створюють технологічну атмосферу, характерну для стилю мінімалізм та хай-тек.

Скандинавський стиль – чистий у кольорі та простий у оздобленні. Цегляна кладка стіни може залишитися просто цегляною кладкою, тільки пофарбованою в білий колір. Саме білий – домінуючий колір у скандинавському стилі. Його можна розбавити натуральним деревом панелей, сірою кам’яною підлогою, настінною плиткою світлих відтінків.

Деревина залишається у своєму первозданному вигляді. Чаша накладного умивальника може бути встановлена ​​на звичайнісінький грубий дерев’яний столик. Сантехніка класична, без зайвих декоративних елементів та прикрас.

Скандинавський стиль

Санвузол у стилі лофт чимось перегукуватиметься з мінімалізмом. Основний принцип – залишити природні фактурні деталі незайманими та побудувати навколо них своєрідний інтер’єр. Найчастіше в стилі лофт таку роль грають стіни: гола цегляна кладка, бетонні панелі та інші на перший погляд незатишні речі, але грамотно обіграні, вони набувають зовсім іншого звучання. За відсутності таких елементів у вихідному приміщенні їх туди доводиться привносити.

У стилі лофт сантехніка може бути використана практично будь-яка, крім вишуканої та химерної. Дзеркало та умивальник нехай будуть простою прямокутною формою. Висвітлення можна організувати за допомогою однієї великої лампи або зробити крапковим. Загалом не слід боятися, що дизайн здасться дещо давним, адже лофт майже завжди має на увазі «обжите нежитлове».

Стиль арт-деко любить деталі. На стінах може бути розпис, дорога плитка з контрастним візерунком. Найнезвичайніша і вишукана сантехніка, яку тільки можна уявити, виглядатиме в такому санвузлі доречно. Освітлення може забезпечувати люстра під стелею або бра.

У стилі арт-деко прийнято грати із чорним кольором. Це можуть бути лише деталі (рама дзеркала та частина плитки на підлозі чи стіні) або ключові елементи (унітаз, умивальник, світильники). Інші контрастні кольори теж доречні – білий, темно-коричневий, золотий, фіолетовий.

Стиль прованс — романтичний, химерний і простий одночасно. Тут можна поєднувати елементи кантрі та класичного стилю. Домінуючі кольори – білий, бежевий, ніжно-блакитний та бузковий. У стилі прованс чудово виглядатиме круглий урізний умивальник і тумба з драпіруванням з натуральної тканини, а також класичний унітаз із бачком на стіні. Кругле чи овальне дзеркало можна прикрасити простою рамою світлого кольору. Якщо в санвузлі є віконце, на ньому обов’язково має висіти штора, яку можна оформити підхватами чи стрічкою.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *