Дизайн-проект приватного двору з альтанкою, басейном та зоною барбекю.
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Дизайн-проект приватного двору з альтанкою, басейном та зоною барбекю.


Організація ландшафтного дизайну у приватному дворі не менш важлива, ніж облаштування домоволодіння. Від того, як виглядатимуть ваші садові доріжки, альтанки та клумби, залежить не тільки зовнішній образ прибудинкової території, але й зручність, комфорт і навіть безпека користування двором. Маючи свою, нехай навіть невелику ділянку, було б дивно не скористатися можливістю організації зон відпочинку, приготування їжі на вогні та обідніх зон на свіжому повітрі, не кажучи вже про бажання поплавати у власному басейні. Для тих, хто замислюється над ландшафтним дизайном свого двору, дана публікація може стати натхненням. Підбірка фото дизайн-проекту одного приватного домоволодіння, а точніше прилеглої до нього території, включає всі спектри організації відпочинку на свіжому повітрі.

Приватне подвір'я

Потопаючий у зелені двір розбитий на функціональні сегменти. Зонування тут дуже умовне, здійснюється в основному за допомогою садових доріжок та ключових елементів, вибраних у кожній зоні. Центральним і, безумовно, фокусним елементом всього двору став досить великий басейн, вода в який перетікає зі штучного водоймища невеликих розмірів, створюючи не лише гарну композицію, а й практичний підхід до організації природної циркуляції води в резервуарах.

Двір із басейном

Усі підходи до басейну оформлені за допомогою бетонних плит. В даний час є чимало розчинів або готових виробів, міцність та довговічність яких посилена спеціальними присадками. Ви можете не турбуватися про вплив вологи на такий матеріал, він не схильний до розтріскування та кришення, при належній експлуатації (без падінь гострих та важких предметів з великої висоти) таке покриття прослужить довгі роки.

Штучні водоймища

За допомогою дерев’яних садових меблів у безпосередній близькості до басейну організована зона відпочинку та прийому сонячних ванн. Меблі досить компактні і легкі, у разі дощу або будь-яких інших опадів, їх легко можна занести в гараж або комору, розташовану в будинку.

Під навісом

Ще одна зона відпочинку біля басейну виконана в м’якому варіанті — невеликий плетений диванчик з світло-сірого ротанга має м’які, знімні спинки і сидіння. Місткий столик у два яруси з металевим каркасом та стільницями з темної деревини спішно доповнив затишний образ.

Зона відпочинку біля басейну

Розглянемо докладніше функціональну базу для приготування їжі, трапез та відпочинку, що знаходиться під капітальним навісом. Це універсальне місце можна використовувати в будь-яку погоду та для різних ситуацій – від простої сімейної вечері на свіжому повітрі до влаштування вечірки з багатьма запрошеними гостями.

Бетонні плитки

Простір під навісом теж умовно поділено на зони. Сегмент для приготування барбекю обладнаний зручними системами зберігання та стільницями. Невеликий острів з обробною поверхнею розташований таким чином, щоб окреслювати межі не тільки зони приготування їжі, а й усього простору під дахом.

Зона барбекю

Крім зони приготування їжі, під навісом організовано місце для відпочинку у вигляді місткого плетеного дивана зі світло-сірого ротанга та невеликого пуфу-підставки, виконаного в аналогічному ключі. М’які подушки-сидіння та спинки дуже практичні, за ними легко доглядати і можна просто заносити до будинку в холодну пору року.

М'яка зона

Тут же поряд з м’якою зоною розташований столовий сегмент. Стіл та лавочки з міцної деревини склали практичну та зручну обідню групу. Якщо кількість запрошених на обід буде більшою за шість, можна поставити додаткові стільці з торців столу.

Обідня група

Поруч із навісом обладнано відкрите вогнище, яке можна використовувати як релакс-елемент, милуючись на танець вогняних сплесків або готувати їжу на відкритому вогні.

Відкрите вогнище

Навколо відкритого вогнища обладнано місця для сидіння. Щоб розміститися з великим комфортом навколо вогню, можна запозичити м’які подушки із відпочинку під навісом.

Рослинність

Майданчик навколо вуличного вогнища викладено за допомогою квадратних бетонних плит, простір між якими засипаний дрібним гравієм та галькою.

Сувора геометрія

Більшість садових доріжок на ділянці є засипані дрібним гальковим каменем простору, обмежені спеціальними бортиками. Бортики як служать обрисами форм доріжок, а й дозволяють рослинності переходити кордон клумб.

Садові доріжки

Вся рослинність у приватному дворі посаджена за принципом «старого саду» – деякі рослини виросли тут, інші були пересаджені у «зрілому віці». Головне, що характерно для подібного способу забезпечення території рослинністю – відчуття близькості до природи, її первозданного вигляду та почуття, що всі ці рослини були тут дуже давно, а людина лише внесла незначні корективи та обладнала патіо, альтанки та окреслила садові доріжки.

Вид на басейн

Бетонні плити, розташовані в чіткій послідовності для організації доріжок і цілих майданчиків між різними сегментами прибудинкової території, привносять у ландшафтний дизайн дворі деяку геометричність і строгість, незважаючи на милий зовнішній вигляд рослин з дрібними квіточками, що ростуть між плитами.

Бетонні майданчики

Для того, щоб час на свіжому повітрі можна було з комфортом та в безпеці проводити і ввечері, територія двору обладнана системою освітлення. І мова не лише про підсвічування фасаду головної будівлі, а й у вбудовану систему лампочок, розташованих у дерев’яній поверхні навісу.

У сутінках

Багато природного світла походить від запаленого вуличного вогнища. Що може бути приємніше, ніж у прохолодний, ясний вечір, посидіти всією сім’єю чи в цікавій кампанії друзів біля вогню, поговорити та вдихнути свіже повітря, відчувши близькість до природи, розслаблення та очищення?

Увечері біля осередку

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *