Дизайн проект приватного двоповерхового будинку у Києві
Створення практичного та лаконічного інтер’єру приватного будинку у світлих тонах – мрія багатьох домовласників. Якщо при цьому ще й вдається поєднувати сучасні віяння в оформленні простору з функціональною елегантністю – завдання дизайнерів та господарів вважається виконаним на 100%. У поданому нижче дизайн-проект одного приватного будинку, розташованого в Києві, нам хотілося б продемонструвати ідеї, що надихають оригінального, практичного і зовні привабливого інтер’єру. Сподіваємося, що колірні, фактурні та дизайнерські рішення облаштування приватного домоволодіння допоможуть вам зарядитись ідеями для власних звершень.
Вітальня та кімната відпочинку у світлих тонах
На першому поверсі приватного домоволодіння знаходиться найширше приміщення – вітальня, яка за допомогою відкритого планування поєднана з кухнею та їдальнею. Незважаючи на те, що між функціональними зонами немає перегородок, всі сегменти чітко зоновані за допомогою нівелювання рівнів підлоги. Також відмінність між зонами просторого приміщення полягає у різному підході до оздоблення підлогового покриття, у кухонному просторі керамограніт з імітацією природного каменю на підлозі, у зоні відпочинку вітальні – дерев’яний невисокий поміст.
Білі стіни, обробка стелі з навмисною недбалістю, відкриті погляду комунікації освітлювальної системи — мотиви оформлення приміщення в стилі лофт стали органічною частиною сучасної стилістики. Для того, щоб надати теплоти та затишку настільки білому і навіть стерильному приміщенню, потрібно багато постаратися. І справа не тільки в установці імпровізованого каміна та декоруванні простору біля нього під велику стіс, але й використанні тканин природного походження, освітлювальних приладів на різних рівнях та модульної системи м’яких меблів для створення зони відпочинку.
Зручна м’яка зона вітальні представлена двома місткими диванами з оббивкою сірого нейтрального тону. Безліч подушок дозволяє не тільки на дивані з комфортом розміститися, а й займати місця біля імпровізованого каміна або сісти з книгою біля джерел світла для читання.
Родзинкою в обробці вітальні та паралельно створенням акцентної стіни стало фактурне виконання вертикальної площини з використанням гальки, пофарбованої у білий колір. Подібне оздоблення потребує локального підсвічування – за допомогою свічок в оригінальних свічниках у вигляді прозорих скляних судин, вдалося створити тепле і при цьому затишне освітлення зони з унікальним облицюванням.
У всіх кімнатах київського будинку використовуються оригінальні освітлювальні прилади – підвісні світильники, дизайнерські моделі, прості чи навпаки хитромудрі – всі вони покликані не тільки виконувати свої основні функції, але й привносити в інтер’єр оригінальність, креатив, нетривіальність. У вітальні велика світлова інсталяція стала центром тяжіння поглядів. У зоні сходів ефектне підсвічування забезпечує також великий світильник-прожектор, розташований прямо на підлозі.
Витончена конструкція сходів не тільки дозволяє безпечно та швидко потрапити на другий поверх домоволодіння, а й прикрашає інтер’єр вітальні. Біле виконання комбінованої споруди, що складається з металу та дерева, виглядає легко, практично невагомо, але при цьому конструкція надійна та безпечна.
З кухонного простору через скляні двері можна поринути ще в одну кімнату для відпочинку. Це ізольоване приміщення не можна назвати повноцінною вітальнею, але для відпочинку та розслаблення у колі друзів чи рідних кімната підходить чудово.
Безкаркасні м’які меблі, які є набитими поліуретановими кульками мішками різної форми, стали основою у формуванні кімнати відпочинку. Лише невисокий кавовий столик із деревини є єдиним стійким предметом меблів у цьому оригінальному просторі.
Як і в інших приміщеннях українського будинку, в кімнаті відпочинку велика увага приділена текстильному оформленню – натуральні тканини природних відтінків використовуються не тільки для оббивки безкаркасних меблів, а й для створення декору скляних дверей. Прості штори-екрани із льону стають ефектним доповненням у вигляді зони релаксу.
Кухня та їдальня в білому виконанні
Ніщо не перешкоджає господарям будинку та їх гостям проникненню із зони вітальні до кухонного простору. Незважаючи на те, що кухня-їдальня розташована в деякій резервації по відношенню до основного приміщення, будь-хто, хто знаходиться в робочій зоні кухні або трапезує за обіднім столом, може спостерігати за вітальнею, що відбувається в зоні відпочинку, або навіть дивитися телевізор.
У зоні кухні та їдальні білий тон поглинув багато поверхонь — починаючи від обробки стін і стелі і закінчуючи виконанням гладких сучасних фасадів кухонних шаф. Навіть стільці навколо місткого обіднього столу хоч і виконані у різних модифікаціях, але всі пофарбовані у білий тон. Тільки на перший погляд може здатися, що в кухонному просторі немає місця для використання текстилю, до якого дизайнери та господарі будинку мають особливе відношення. Для оформлення плафонів у підвісних світильниках була використана біла тканина. Оригінальні люстри у результаті стали ефектним завершенням під час створення образу обідньої зони.
Спальні в білих тонах
На другому поверсі українського приватного будинку знаходяться особисті кімнати – спальні. По білих сходах, в оточенні світлого оздоблення і мізерного меблювання, ми потрапляємо в головну спальню.
Інтер’єр спальні, як і більшість приміщень приватного будинку, вирішений у простих і лаконічних формах. Мінімальний набір меблів дозволяє створити практичну, але при цьому комфортну обстановку, не обмежуючи зручність господарів. Світла палітра візуально збільшує і так просторе приміщення, створюючи нейтральне тло для атмосфери розслаблення та відпочинку.
Так звана безкаркасна конструкція ліжка по суті є двома встановленими перпендикулярно один до одного матраца. Безумовно, така модель зручна в експлуатації з погляду безпеки – тут просто немає жодного гострого кута, на які можна було б напоротися та забитися. Але важливо розуміти, що подібні ліжка без каркаса, що лежать на підлозі, підходять лише молодим, повним силам людей.
Як і в інших кімнатах приватного домоволодіння, велика увага в оформленні спального приміщення приділена організації освітлення. У просторі спальні немає вбудованого підсвічування, зате є ціла композиція з підвісних світильників, які виступають не тільки як освітлювальні прилади, але і стають декоративними елементами інтер’єру. Легкі бірюзові відблиски на плафонах невеликих підвісних світильників ефектно розбавляють світлу палітру простору для сну та відпочинку.
Навпроти спального місця розташована відео-зона. Оригінальне виконання підставки під телевізором забезпечує оригінальність інтер’єру – сільський стиль, потерті поверхні, легка недбалість та практичне призначення гармонійно поєднуються у цьому предметі меблювання. Вже знайомі нам скляні посудини для свічок ефектно завершують образ цього функціонального сегменту приміщення.
Чи думали ви про те, щоб підвісити гамак на вашому балконі? Дизайнерам та господарям київського приватного будинку така ідея не видалася дивною. Зручна споруда для відпочинку та релаксу стає ключовим елементом інтер’єру та фокусним центром, навколо якого вибудовується концепція створення простору для максимального розслаблення та умиротворення.
Друга спальня також оформлена в білих тонах. Просторе та світле приміщення з великими вікнами, наглухо заштореними щільними гардинами стає ідеальним місцем для відпочинку та розслаблення, ніщо в інтер’єр кімнати не відволікає господарів від приготування до сну.
Лише темна пляма чорно-білої художньої роботи стає контрастним акцентом у декоруванні спальні. Для встановлення балансу в білому дизайні спального приміщення оригінально виконана освітлювальна система також виконана в чорному кольорі.
Біля вбудованої шафи з дзеркальними дверцятами організована незвичайна відкрита вішалка для одягу – забарвлена в білий колір гілка на мотузці – проста з погляду виконання, але нетривіальна споруда, яка стала родзинкою інтер’єру.
Ванні кімнати в пастельній гамі
Світла гамма для оформлення ванної кімнати – це звичайне для наших співвітчизників рішення. А ось використання дерев’яних поверхонь та керамічної плитки з імітацією бетонних плиток – оригінальне дизайнерське рішення, яке можна сміливо використовувати для створення сучасного дизайну утилітарного приміщення. У просторі з непростою архітектурою вдалося створити неймовірно просту, лаконічну, але при цьому теплу обстановку. За допомогою оригінальної системи підсвічування та нетривіального підходу до виконання рушників, вдалося привнести в інтер’єр ванної кімнати нотки креативу.
Ще одна ванна кімната оформлена за допомогою плитки, що імітує поверхню світлої деревини. І в цьому інтер’єр багато уваги приділено системі освітлення та оригінальному облаштуванню аксесуарів для кімнати для водних процедур – незвичайні тримачі для ручних рушників стали особливістю дизайну.
Оригінальний декор та незвичайні елементи освітлення
З особливим коханням дизайнери та господарі київського будинку завершували оформлення кімнат освітлювальними системами та текстильним декоруванням. Якщо з використаними тканинами все гранично ясно – натуральний матеріал переважно світлих тонів, то з освітлювальними приладами та пристроями не все однозначно. Оригінальні моделі світильників зустрічаються у приміщеннях з різним функціональним навантаженням.
Незвичайна композиція з ламп, що звисають на чорних шнурах і декоративних совах, здатна стати родзинкою будь-якого інтер’єру. Навіть найтривіальніший дизайн приміщення стає більш оригінальним, привабливим, унікальним.
Ще один незвичайний варіант використання підсвічування і як декоративний елемент – гірлянда. Такі композиції завжди привносять святковий настрій у образ простору.
При освітленні приміщень та створенні в них особливої атмосфери, мова може йти не тільки про електричні прилади, а й пристрої з більш давньою історією. Великі пляшки з прозорого скла, наприклад, здатні стати відмінними свічниками, які легко перетворюються з утилізованих предметів на арт-об’єкти.
Навіть утилітарні приміщення, простори біля сходів та коридори були удостоєні уваги та облаштовані оригінальними освітлювальними приладами, які не тільки забезпечують необхідний рівень освітленості, а й як елементи декору виступають.