Дизайн-проект квартири в сучасному стилі модерн
Модерн у сучасній версії тяжіє до мінімалізму, простих ліній, чітких форм, нейтрального тла з акцентними моментами. У напрямку простежується тенденція до максимальної функціональності та комфорту. За дотримання принципу інтеграції предметів середовища, у єдності синтезованих ідей, запозичених з актуальних дизайнів, неважко дійти унікальних результатів. Матеріалізований проект наочно демонструє можливості та особливості популярного спрямування.
Універсальний дизайн обумовлений монополією спокійних тонів з яскравими вкрапленнями При всій різноманітності сірої гами, що налічує понад 50 відтінків, все ж таки не обійтися без консолідуючої підтримки білого, чорного, коричневого та ряду його теплих нюансів. Маніпулюючи цим ресурсом, офісну монотонність можна максимально нівелювати.
Бажано відійти від стереотипного декору та розумно використовувати можливості форматних шпалер, що дозволить неординарно прикрасити стіну та заодно освіжити знання з географії. Шанувальникам точних наук допоможуть згадати курс алгебри формули. Геометричні фігури – фаворити будь-якого сучасного дизайну та їх комбінацій на одній площині залежить загальне враження від інтер’єру. Так мало якими «шпаргалками» можна поклеїти стіну, за умови звернення до домашнього принтера або технологій фотодруку.
Насправді, стиль створюється з змін, прямих ліній, обсягу і нехитрих атрибутів. Базовий інтер’єр кімнати з модульними меблями доповнює текстиль, а саме контрастні дивані подушки надають затишку.
Скромний декор компенсується фактурною різноманітністю оздоблювальних матеріалів меблевих фасадів та облицювання, що виключно залежить від матеріальних можливостей. Домінують дерево, матове скло, сріблястий метал. Для підлоги експлуатується мармур, плитка, ламінат, корок, деревина. У цьому проекті, під світлом потужних ламп у темних металевих корпусах, увага зміщена до центральної демонстрації каміна в аналогічному обрамленні..
Складні композиції неприйнятні. Декор представлений 4-ма кольорами: на білому тлі помічений чорний, сірий та жовтий. Вази зверху порталу сонячними плямами «підбадьорюють» кімнату. Аксесуари на кшталт раннього модерну чи поп-арту 60-х мають право зайняти місце на відкритих полицях. Живі квіти, гарний натюрморт створюють домашню атмосферу.
Простір всебічно відкритий до природних потоків. Вечірній сценарій передбачає інтенсивне штучне освітлення, що потребує ретельно продуманого технічного оснащення. Поряд з точковими галогеновими лампочками та лінійною системою затребувані сегментні та меблеві підсвічування. І зовсім не обов’язково дотримуватися класичного поєднання форм, кольорів та матеріалів. Прозоре скло фігурних люстр, вбудовані світильники стельові вітаються при умовному зонуванні. Візуальний поділ за допомогою світла посилює враження про дизайн.
Гладкі стіни в передпокої з пластиковими вішалками-гудзиками ні гірше від полиць справляються з функціональним завданням, причому попутно вирішують питання стильного декору. Питання зберігання речей гостро не стоїть. Місткі шафи вздовж глухої стіни дозволяють упорядкувати побут.
У спальні «гудзики на ніжках» формою перегукуються зі світильниками біля узголів’я широкого ліжка. Стіни, як і в коридорі, пофарбовані у два кольори. Темно-сірі панелі обрамляють весь периметр і підкреслюють білизну верхнього простору. Синьо-стальне стьобане покривало і постільна білизна практично зливаються з фоном. Лаконічна обстановка обумовлена лише функціональною необхідністю та виключає предмети другорядного значення. Відсутність різноманітних аксесуарів – характерна риса мінімалістських дизайнів.
Кухня за кольоровим рішенням нічим не відрізняється від вітальні та спальні. Лавірування біло-перламутровою гамою, відсутність дрібничок і текстильних комплектів справляють враження безмовного простору. Зате з практичністю периметра не посперечаєшся. І все ж, у відображенні порожніх площин, хромованої сантехніки та скляних дверей демократичний простір виглядає цікаво та сучасно. Синя та жовта вази з букетами, фрукти на тарілках ненав’язливо урізноманітнили однотонність оздоблення.
За розсувними скляними панелями на обладнаному балконі знайшлося місце для чайних столиків та крісел. Дизайн маленького периметра виконаний у контексті з іншими кімнатами. У круглих прозорих плафонах люстри відбивається міська панорама. На пластикових кріслах явно не дістає жовтих подушок, втім, господарська справа. Круговий огляд, літній натюрморт та смачний чай створюють ідеальну картинку для відпочинку.
Ванна кімната немислима без світло-сірого мармуру, білі сантехнічні інсталяції, великі дзеркала. Оформлення приватної зони підпорядковане спільній ідеї. Шафи під раковиною дозволяють упорядкувати туалетне приладдя, щоб не зруйнувати ілюзію простору. М’які аксесуари зливаються з перламутровим фоном. І як символ сонця – незмінні жовті квіти, що прикрашають кожну кімнату. Душова відгороджена скляними дверима.
Зображені кадри втіленого проекту залишають лише приємні враження. У підтримці своєї фантазії і готових рішень можна досягти неймовірних результатів.