Дизайн проект квартири в стилі Лофт (Нижній Новгород)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Дизайн проект квартири в стилі Лофт (Нижній Новгород)


Використання індустріальної естетики в рамках оформлення житлових приміщень набуває все більшої популярності серед наших співвітчизників. Якщо спочатку стиль лофт застосовувався в колишніх промислових будинках, складських приміщеннях, які після закриття були продані приватним особам, то нині навіть у рамках звичайної квартири можна реалізувати оформлення з елементами лофт-стилістики. Щоправда, у випадку зі стандартним житлом у багатоквартирному будинку без перепланування не обійтися. Стиль лофт славиться своїми масштабами — високими стелями, великими панорамними вікнами, просторими приміщеннями без перегородок. У квартирі, як правило, перепланування стосується суміщення зон вітальні, їдальні та кухні. Іноді до цих функціональних сегментів «приєднується» передпокій. Давайте подивимося на прикладі однієї квартири, розташованої в Нижньому Новгороді, як господарі, разом з дизайнером вийшли зі становища і обладнали стандартне житло в стилі лофт з елементами сучасної стилістики.

Сучасна інтерпретація стилю лофт

Вітальня-їдальня-кухня

Домогтися відчуття простору у межах міської квартири стандартних розмірів непросто, але реально. Використання відкритого планування у вітальні, яка є і їдальнею, і кухнею, дозволяє зберегти свободу переміщення, розмістивши в одному приміщенні кілька функціональних зон. В отриманому просторі можна використовувати один варіант обробки для всіх сегментів, так і використовувати зонування за допомогою оздоблювальних матеріалів. Наприклад, як у даному випадку, зона кухні має своє покриття для підлоги та індивідуальні конструкції балок на стелі, що відокремлюють функціональний сегмент від зони вітальні. Подібні дизайнерські рішення продиктовані, перш за все, практичною стороною питання — очевидно, що керамічна або кам’яна плитка на підлозі кухні набагато практичніша за ламінат або паркет.
Інтер'єр вітальні-їдальні-кухні
Складно уявити приміщення, оформлене в стилі лофт без застосування цегляної кладки як акцент або варіант обробки всіх стін. Якщо при зародженні стилю лофт, цегляні стіни діставалися господарям переобладнаних промислових приміщень у спадок, то в наші дні цегла створюється спеціально або вже існуюча поверхня обробляється спеціальними антисептиками і лаками. Це ж стосується і відкритих комунікацій, які особливо помітні на стелях приміщень. Індустріальна естетика виступає за демонстрацію проводів та труб, ліній проводки, розподільчих коробок та повітроводів. При оформленні сучасного житла в стилі лофт, відкрита проводка та інші інженерні системи підкреслено контрастно виступають на тлі світлої обробки, надаючи інтер’єру не лише динамізм, а й брутальність.
Цегляна кладка та відкриті комунікації стилю лофт
Оригінальна система освітлення стала однією із родзинок інтер’єру нижегородської квартири. Кожна функціональна зона великого приміщення має свою систему підсвічування, крім світильників-прожекторів, що забезпечують належний рівень освітленості всього простору. Крім своєї основної функції, освітлювальні прилади виконують ще й зону функцію. Поділ вітальні та їдальні вельми умовний і позначений лише розташуванням меблів.
Функціональне зонування простору
У кухонному просторі всі системи зберігання, побутова техніка та робочі поверхні успішно розмістилися в однорядному плануванні меблевого гарнітуру. Світло-бежеві глянсові поверхні кухонних фасадів не привертають уваги, створюючи відмінне тло для більш видатних елементів інтер’єру – кухонного фартуха, оформлення стін та стелі. Очевидно, що у робочій зоні кухонного простору необхідно забезпечити яскравіше освітлення – для цього на стелі була створена система з дерев’яних балок, в яких, як у осередках, розташовані лампи денного світла.
Дизайн кухні-їдальні
Для підтримки балансу між контрастним оформленням вітальні і більш спокійним дизайном кухні, стовпова зона, що знаходиться між ними, має досить брутальний і навіть яскравий вигляд. Чорні каркаси обіднього столу та стільців у поєднанні зі світлою деревиною та ніжним відтінком оббивки сидінь виглядає контрастно та стильно, виступаючи фокусним центром всього приміщення.
Контрастне оформлення столової зони

Спальня та кабінет

Приміщення спальні ізольовано, що все частіше зустрічається в сучасному житлі, стилем оформлення яких була обрана стилістика колишніх промислових будівель. Раніше, в таких оселях ізольованим приміщенням виступав лише санвузол. Але для багатьох домовласників створення захищеної, ізольованої та інтимної обстановки для сну та відпочинку є важливим питанням. Якщо квадратура приміщення дозволяє, то в таких спальнях можливе розміщення додаткових функціональних зон — кабінету, будуару, зони для відпочинку та читання, сегмента з туалетним столиком.
Інтер'єр спальні
У просторі спальні стиль лофт дещо відступає на задній план, незважаючи на активне використання цегляної кладки та виставлених на показ комунікацій. Деяка богемність у сучасній інтерпретації стає основним мотивом оформлення кімнати. Пов’язано це і з наявністю туалетного столика, живих рослин і навіть квітів, різьблених рам для оформлення акцентної стіни над узголів’ям як альтернатива звичайним молдінгам, незвичайним вибором текстильного оформлення спального місця.
Індустріальні мотиви у богемній обстановці
Відокремлена щільними, важкими шторами, зона кабінету має свої неповторні риси оформлення простору. Незважаючи на присутність обробки, що з’єднує все приміщення в гармонійний образ, кабінет має свої унікальні акценти – оригінальний принт шпалер на одній зі стін, наявність шафи-вітрини з баром та легкий книжковий стелаж як альтернатива традиційним шафам для кабінетів.
Кабінет за шторами

Утилітарні приміщення

Ванну кімнату скромних розмірів, крім стандартного набору сантехніки, довелося взяти на себе і розміщення пральної машини. Використання досить темної палітри кольору в кімнаті невеликої квадратури вимагає високого рівня освітленості. Ціла композиція з підвісних світильників із плафонами різної форми та кольору стали функціональною прикрасою ванної кімнати. Не говорячи вже про облицювання однієї зі стін за допомогою керамічної плитки, оформленої в стилі печворк.
Оригінальний дизайн ванної кімнати
У невеликому просторі санвузла непросто відобразити мотиви індустріальної естетики, не вплинувши на практичність експлуатації практичного приміщення. Цегляна кладка для цього підходить чудово, але лише у вигляді успішної імітації на керамічній плитці. А закінчити образ оригінального санвузла можна за допомогою дизайнерського підвісного світильника та дзеркала у незвичайній рамі.
Дизайн санвузла

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *