Дизайн проект квартири у скандинавському стилі у Стокгольмі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Дизайн проект квартири у скандинавському стилі у Стокгольмі


Сучасні скандинавські країни, на чолі з процвітаючою Швецією, давно розбили стереотипи про те, що Скандинавія – це вікінги в ведмежих шкурах і в шоломах з рогами. Особливості скандинавського стилю при оформленні інтер’єру копіюються по всьому світу. І тому є кілька причин:

  • скандинавський стиль популярний завдяки вишуканій лаконічності;
  • завдяки грі світла можна відчути відчуття простору навіть в однокімнатній квартирі;
  • канони стилю не такі різноманітні, але зрозумілі і прості для самостійного оформлення житла;
  • завдяки скандинавській стилістиці можна створити неймовірну гармонію у рамках простоти повсякденного життя.

Суворість скандинавського клімату не дозволяла жителям насолодитися сонячним світлом повною мірою, і вони знайшли спосіб відобразити тепло у власних житлах. Розглянемо один із дизайн-проектів квартири, розташованої у Стокгольмі, на прикладі якої можна побачити основні принципи оформлення житла у скандинавських країнах.

Оздоблення у скандинавському стилі

Скандинавський стиль – це завжди максимум світла. Просторі приміщення з високими стелями та великими вікнами буквально потопають у сонячних променях, відбиваючись від білої обробки майже всіх поверхонь. До білих відтінків стелі та стін наші співвітчизники можуть легко звикнути, але скандинави воліють і для покриття для підлоги використовувати деревину світлих порід або забарвлювати її в світлі тони.

Світле приміщення

В результаті виходить, що однотонна біла заливка від підлоги до стелі, що створює відчуття монолітності приміщення. Таку монохромність необхідно розбавляти контрастними акцентами. Але скандинавська стилістика в цьому питанні має чіткі межі – два, максимум три кольори, відмінні від білої обробки, можуть бути присутніми в оформленні житлових приміщень. У стокгольмській квартирі такими акцентами стали відтінки зеленого та сірого кольорів.

Біле оздоблення вітальні

Синьо-сірий диван, що став центром зони відпочинку вітальнею, предмети меблів та декору кольору світлого моху – ніби відбивають природу Скандинавії – тут і темні води Балтики, і мізерна рослинність.

Настінний декор

Білі стіни потребують декору, йдуть різні дизайнерські прийоми – від сімейних фото в темних рамках до творів сучасного образотворчого мистецтва.

Контрастні картини та фото на стінах

Відмінний дизайнерський хід для підвищення тонусу прохолодного інтер’єру вітальні – використання живих рослин. У всій квартирі можна зустріти соковиту зелень, розміщену в оригінальних горщиках і діжках з потертостями, у глиняних глечиках та вазах.

Живі рослини – частина інтер'єру

В інтер’єрах скандинавського стилю рідко можна зустріти фарбування стін будь-якого іншого кольору, крім білого. Якщо це і трапляється, то в хід йдуть нейтральні відтінки – пісочний, сірий, пастельно-блакитний. Світло-сірі стіни спальні у поєднанні з білою стелею, як туман, що спустився серед снігової пустелі.

Світло-сіре оздоблення стін

Скандинавський стиль прагне до утримання кожної промінчика сонця, що проникає в кімнати, тому у вітальні часто вікна не декоруються зовсім або для їх оформлення використовується найтонший білий тюль. Що стосується спальних приміщень, в яких іноді просто необхідно відгородитися від сонячних променів, тут використовуються штори з натуральних матеріалів — бавовна та льон перебувають у пріоритеті. Тюль найчастіше відсутня, щоб у стані, коли штори розсунуті, кімнату наповнювало якнайбільше сонячного світла.

Декорування вікон

Але тривалість світлого часу доби в скандинавських країнах невелика, тому необхідно подбати про джерела штучного освітлення. Рідко в якій кімнаті можна зустріти лише один світильник. Як правило, використовується центральна люстра для створення загальної атмосфери та забезпечення необхідного рівня освітленості та кількох локальних джерел, у вигляді настільних лам, підлогових торшерів, рідше – настінних бра.

Освітлювальні прилади для скандинавського стилю

Якщо, всупереч тотальному використанню металопластикових вікон, ви вирішите залишити дерев’яні віконні рами і пофарбувати їх у білий колір, як і дверні отвори, то зможете точно відтворити особливості скандинавської стилістики.

Біло-сірі поєднання

Для текстильного оформлення спального місця найчастіше використовуються натуральні матеріали. Постільна білизна з бавовни та вовняна покривала зверху – ідеальна пара. Нерідко можна зустріти імітацію шкіри тварини як декор ліжка, але важливо не забувати, що практично всі європейці виступають проти вбивства тварин заради отримання хутра, тому вироби повинні бути штучними.

Оформлення спального місця

Скандинави, як і більшість європейців, люблять раціональний підхід до організації зберігання одягу, взуття та аксесуарів. Упорядкованість та комфорт – запорука успіху у створенні сучасної системи зберігання.

Раціональні системи зберігання

Кухонний простір мало чим відрізняється від інших приміщень шведської квартири, щодо обробки поверхонь. Тільки для кухонного фартуха була обрана відмінна від білих поверхонь оздоблення — імітація бетонної стіни.

Інтер'єр кухні

Білі поверхні, що відображають велику кількість сонячного світла, згладжують аспекти приміщення, його асиметрію. Температурні перепади, властиві кухонним просторам — не завада для розведення кімнатних рослин, потрібно просто підібрати потрібні види.

Світлий дизайн кухні

Для скандинавського стилю не характерне нагромадження меблів. Всі предмети меблів, як правило, представлені в «легких» на вигляд моделях, але це не заважає їм відповідати всім вимогам міцності та надійності.

Меблювання столової зони

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.