Дизайн проект квартири у скандинавському стилі у Швеції
Популярність скандинавської стилістики недарма захопила серця багатьох дизайнерів та домовласників. Цей простий і лаконічний стиль, не позбавлений теплої та затишної естетики, органічно виглядає як в рамках міської квартири, так і як дизайн заміського будинку. Для здійснення мотивів скандинавської стилістики не потрібні великі простори або особливий підхід в архітектурних спорудах. Перевага цього стилю в тому, що власники квартир та приватних будинків можуть самостійно підібрати оздоблювальні матеріали, визначитися з плануванням та купити меблі, які відповідатимуть їх уявленню про зручність та практичність. Додавши лише кілька завершальних штрихів у сфері декорування приміщень, можна отримати комфортне, затишне, але при цьому сучасне оформлення житла, яке буде актуальним ще довгі роки.
На прикладі однієї шведської квартири ми хотіли б продемонструвати, яким чином скандинавський стиль може виглядати в наші дні. Можливо, нашим співвітчизникам також припаде до смаку лаконічність та прагматизм дизайну у стилі скандинавських країн, привабить його практичність, непересічність та доступність.
Зробивши перші кроки по шведським апартаментам, ми розуміємо, що квартира є студією, де у великому просторі без дверей та перегородок розміщені такі функціональні сегменти як передпокій, вітальня, їдальня та кухня. Відокремленими приміщеннями є лише спальня та ванна кімната.
Весь простір першої і найбільшої в квартирі кімнати оброблений за допомогою білого тону стін і стелі, а також світлої деревини паркету як покриття для підлоги. Білі стіни – один із найпоширеніших дизайнерських прийомів для оформлення приміщень у скандинавському стилі. Просторі, світлі кімнати, залиті сонячним світлом, – що ще потрібно скандинаву, що живе у непростих кліматичних умовах.
Почнемо огляд функціональних сегментів шведської квартири із вітальнею. Ця зона оформлена дуже контрастно, але при цьому затишно і практично – місткий кутовий диван, невеликий кавовий столик та плетене крісло склали органічний союз. Переплетення чорно-білих поєднань у текстилі, настінному декорі, елементах меблів, освітлювальних приладів та килимовому покритті створює динамічний образ зони відпочинку для сім та посиденьок з друзями.
Серед великої кількості чорно-білих поєднань і на тлі білих стін завжди не вистачає невеликих колірних плям. Такими соковитими, яскравими і корисними кольоровими акцентами стали живі кімнатні рослини, розставлені по всій квартирі.
У скандинавських країнах часто буває похмуро та сіро на вулиці, тому жителі Північної Європи завжди намагалися привнести якнайбільше світла у свої житла. Великі вікна, світле оздоблення приміщень і, звісно, джерела штучного світла. У просторому приміщенні з відкритим плануванням важливо подбати, щоб усі сегменти простору мали свої освітлювальні прилади. Але при цьому органічно виглядатиме люстра або композиція з підвісних світильників, розташована приблизно в центрі кімнати і поширює світло відразу на весь простір.
Переходимо в зону їдальні, розташованої біля балконного блоку, а значить – добре освітлену. У скандинавських інтер’єрах часто можна зустріти вікна, які не декоруються ні шторами, ні фіранками. Іноді зустрічаються дизайн-преокти з оформленням вікон легким білим тюлем. У будь-якому випадку, декор вікна має бути таким, щоб впускати в приміщення максимальну кількість світла. Часто штори або гардини світлих тонів використовуються виключно для декору, а не захисту від природного освітлення.
Білий круглий стіл та оригінальні стільці з металевими ніжками та пластиковими сидіннями зі спинкою в тон склали органічний альянс. Меблі виглядають легко та лаконічно, створюючи сприятливу атмосферу для сімейних трапез або прийому гостей.
Із зони їдальні логічно перейти в кухонний простір. Незважаючи на відкрите планування, кухонний сегмент має цілком чітке зонування — облицювання підлог паркетною дошкою тут закінчується і починається підлога з керамограніту. До того ж, півострів із барною стійкою дуже чітко обмежує зону приготування їжі та коротких трапез.
Як і всі функціональні сегменти житла, зона кухні підпорядкована основним постулатам скандинавської стилістики – обстановка має бути практичною, естетичною та ергономічною. Велика кількість систем зберігання, зручне розташування побутової техніки та робочих поверхонь, дозволило створити цілу робочу базу для здійснення кухонних процесів. А поєднання сріблястого блиску нержавіючої сталі з приємним природним малюнком світлої деревини призвело до створення привабливого зовнішнього вигляду кухні.
Облицювання кухонного фартуха за допомогою колоритної глянсової мозаїки великого розміру – це не тільки практичний та довговічний спосіб обробки, але й привабливий зовнішній вигляд, різноманітність палітри кольорів кухонного сегмента та органічне доповнення існуючого дизайну.
Півострів із продовженою округлою стільницею став не тільки місткою системою зберігання для кухонного начиння, а й зоною для коротких трапез, а також роздавальною базою. Тут можна випити ранкову каву, щоб не накривати на стіл у їдальні або перекусити, поки в духовці запікається вечеря для всієї родини. Верхній блок кухонних шаф, розташований під стелею над півостровом став не тільки системою зберігання, але і місцем для вбудовування підсвічування.
Переходимо до особистої кімнати господарів, яка розташована окремо. Не дивно, що і в спальні ми бачимо аналогічні прийоми вітальні при обробці та обстановці меблями приміщення. Білі стіни та стеля, дерев’яний паркет, практичне меблювання та контрастні акценти декоративних елементів та освітлювальних приладів.
Проста та лаконічна обстановка спальні дозволила створити атмосферу, при якій легко розслабитися та приготуватися до сну. Але при цьому інтер’єр не виглядає нудним, банальним. І в основному, завдяки оригінальному вибору настінного декору та дизайнерським моделям освітлювальних приладів.
У ванній кімнаті, розташованій біля спальні, ми також бачимо вже звичне поєднання чорного та білого кольорів у практичному та естетичному оформленні. Біла плитка на стінах переходить до чорного керамограніту на підлозі, створюючи візуальне збільшення невеликого утилітарного простору. Сантехніка в білих тонах і блиск хромованих аксесуарів до неї стають головними елементами інтер’єру, незважаючи на свій традиційний вигляд.
У шведській квартирі є вихід на відкриту терасу з дерев’яним настилом та комфортабельною відпочинковою зоною на свіжому повітрі. Обідня зона з садовими меблями з металу та дерева, зручний диван з ротанга з безліччю подушок та зона для приготування барбекю – що ще може знадобитися для сімейного обіду на сонечку чи невеликої вечірки з друзями?
Не останню роль в оформленні відкритої тераси відіграють живі рослини, що ростуть у горщиках і діжках, кошиках і відрах. Прості та невибагливі рослини дають можливість не тільки бути в гармонії з навколишньою природою, а й прикрасити зону відпочинку на свіжому повітрі.
Зі їдальні можна потрапити на незасклений балкон, на якому також обладнане зручне місце для відпочинку на повітрі. Якщо почнеться дощ — досить лише прибрати подушки і м’які сидіння з металевих стільців, які, до речі, теж просто складаються і забираються.
Лише три предмети вуличних меблів, пара подушок і живих рослин у горщиках, а разом вони створюють цілий сегмент, в якому можна зручно розміститися для читання книги, бесіди на свіжому повітрі, короткої трапези або навіть романтичної вечері в теплу пору року.