Дизайн-проект квартири чи будинку з зимовим садом
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Дизайн-проект квартири чи будинку з зимовим садом


Зимовий сад в інтер'єрі квартири

Зимовий сад, поза всяким сумнівом, стане чудовим та витонченим куточком у дизайн-проекті міської квартири. Просто навіть у задушливому та багатолюдному мегаполісі хочеться бути ближче до природи. Зелені рослини, вибрані грамотно і правильно розташовані, перетворять Ваш інтер’єр на лісову казку, а Ваш настрій завжди буде піднятим.

Що допомагає нам розслабитися і відпочити від міського шуму та всюдисущого пилу? Відповідь лежить на поверхні – кілька умиротворених та спокійних миттєвостей на особистій зеленій оазі.

Приміщення для інтер’єру зимового саду

Як відомо, під зимовий сад відводять спеціальне приміщення, яке оформляється рослинами та навіть карликовими деревами. Класичний зимовий сад – це максимально засклена конструкція, у створенні якої продумується цілий комплекс необхідних функціональних систем: опалення та вентиляція, полив та відведення води тощо.

Зимовий сад – це інжиніринг

На думку фахівців, Ви, навіть якщо дуже захочете, не зможете влаштувати зимовий сад у невеликому та неосвітленому приміщенні, яке не має відповідного обладнання. З іншого боку, якщо йти наперекір усталеним канонам класичного зимового саду, Ви можете інтер’єр квартири прикрасити декоративними елементами, а саме квітковими композиціями, експериментуючи та поєднуючи різні види рослин у певній житловій зоні. Відверто кажучи, хоч таку композицію з великою натяжкою можна назвати зимовим садом, проте складність назви зовсім не зменшує її декоративної привабливості.

Можливості та способи оформлення зимового саду в інтер’єрі квартири

Однак якщо у Вас величезне бажання створити для себе зелену зону, яка була б максимально наближена до еталону зимового саду, Вам слід уважніше придивитися до лоджії Вашої квартири. Саме там рослинам буде зручно та комфортно, а квітучий вид рослин доставити справжню насолоду Вам та вашим гостям. Зрозуміло, балкон має бути засклений, тому що рослини люблять тепло і гинуть від різких перепадів температури та протягів. Оптимальним буде, якщо Ви додатково утеплите балконне приміщення або встановіть окрему опалювальну систему. Як варіант, таку систему можна провести із сусідньої кімнати. Перед посадкою обов’язково перевірте цілісність конструкції: наявність щілин в огорожі балкона не дадуть Вашому домашньому саду буйно цвісти і рости. Балконну підлогу також бажано утеплити. Для цього ідеальним помічником стане система «тепла підлога» або, на крайній край, утеплене підлогове покриття.

Оцініть освітленість

Якщо Вам вистачає сонця, не факт, що рослини будуть задоволені його кількістю. Балкон, що знаходиться на сонячній стороні, дозволить Вам значно зменшити кількість фітоламп (металологогенових або натрієвих), які необхідні для досвічування рослин, але потреба в їхній присутності буде в будь-якому випадку. Все ж таки для свого зеленого куточка намагайтеся підбирати тіні зелені насадження, такі як традесканцію і плющ, які ідеально підійдуть для ділянок, менш освітлених сонцем.

Вибір рослин

Вибираючи рослини для зимового саду, оптимальним буде, якщо Ви звернетеся до професійного фітодизайнера. Він підкаже і допоможе як правильно і витончено розташувати зелені насадження за площею балкона, визначить біоекологічні вимоги майбутніх рослин, що дозволить їм існувати в єдиній гармонії не тільки одна з одною, а й навколишній простір. Однак якщо Ви наважилися створити сад власними руками від початку і до кінця, то в першу чергу слід звернути увагу на рослини сімейства цитрусових, тому що вони вільно почуваються при температурі, що не перевищує 15 градусів тепла. Декоративність в інтер’єрі лоджії додадуть азалії, що квітнуть практично цілий рік і рододендрони (оптимальна температура, як і для цитрусових: +12-15 градусів). Особливою популярністю та любов’ю користуються кактуси та монстери, ліани та алое, гібіскус та агапантус, пасифлора та абутилон, глоріоза. Ось тільки не слід забувати, що ці рослини потребують температурного режиму не нижче +15 градусів, тому про постійно відкриті віконниці і таке свіже морозне повітря зимою на лоджії Вам доведеться забути.

Деталі та предмети декорування інтер’єру зимового саду

Безпосереднє оформлення зимового саду дає вашій уяві казковий простір. Вибирайте незвичайні та оригінальні діжки та горщики для посадок, використовуйте різноманітні пристінні та вбудовані варіанти квіткових контейнерів. Малі архітектурні форми, а це скульптурні композиції та мініатюрні фонтанчики, плетені та такі домашні меблі, додадуть додаткове пожвавлення в загальний інтер’єр та композицію зимового саду. Зрозуміло, розміщення цих чудових елементів декору визначається лише розмірами вашої лоджії.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *