Дизайн плитки на кухні у фартуху та на підлозі (ФОТО)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Дизайн плитки на кухні у фартуху та на підлозі (ФОТО)Сучасну кухню нерідко порівнюють із виробничою ділянкою – через безліч шкідливих мікрокліматичних впливів. Агресивні речовини, різкі зміни температур, підвищена вологість – це істотно обмежує у виборі оздоблювального матеріалу. Не менше значення має і декор – адже саме в цьому приміщенні збирається вся родина за вечерею, організовуються дружні чаювання та випікаються найкращі традиційні пироги.

Основи вибору матеріалу

Найкраще рішення для кухні – це декоративна керамічна плитка. Однак перш ніж оновити вже наявне оздоблення, варто правильно підібрати кахель – з тим, щоб:

 • Підлогові та настінні поверхні витримували механічне стирання та навантаження, адже кухня вважається одним з найбільш відвідуваних та прибираних місць у будинку;
 • Плитка не руйнувалася від ударів чи випадкового падіння посуду;
 • Покриття могло витримувати вплив побутової хімії, підвищених температур та підвищеної вологості;
 • Підлоговий кахель був не слизьким;
 • Оздоблення створювало приємну атмосферу.

плитка на кухні

Способи укладання плитки

Вважається, що керамічна плитка здатна замінити собою всі інші оздоблювальні матеріали, якщо йдеться про облицювання кухні. Її можна використовувати замість пластику, шпалер і таке інше. Однак не варто вибирати один і той же кахель для всього приміщення без винятку — краще, якщо він розділятиме приміщення кухні на окремі зони, виділяючи ділянку приготування їжі (робочу зону) і їдальню.

Декор, укладений своєрідно, допоможе створити оригінальний дизайн. Найпоширенішими способами укладання є:

 • У шаховому порядку — завдяки використанню контрастних поєднань такий дизайн стане найкращим рішенням для оформлення підлоги, до того ж цей стиль впишеться практично в будь-який стиль інтер’єру. скандинавського до класики;
поради щодо вибору плитки
Плитка на підлозі кухні в шаховому порядку
 • Для облицювання просторого або білої кухні можна сміливо використовувати яскраві поєднання та різні способи кладки. Наприклад: підлога або фартух, викладений у стилі пэчворк, з яскравими етнічними візерунками або контрастним малюнком.
Печворк підлога для кухні
Плитка для підлоги з візерунками
контрастний фартух
 • Укладання «ялинкою» або паркет, що імітує, дозволить якісно оновити підлогу, не позбавляючи її при цьому традиційності та привабливості;
Плитка під дерево на кухні
 • Кафель, укладений по діагоналі, дозволить чудово зонувати приміщення;
 • Декоративна мозаїка стане винятковим рішенням для кухні – дуже творчим та самобутнім. Стандартне облицювання можна замінити мозаїкою на кухонному фартуху, на підлозі та на стінах. Можна використовувати і спрощений варіант, тобто стилізовану кахель, і повноцінні художні панно.
мозаїчна підлога та фартух

Порада: не варто забувати, що чим більше декорована підлога і фартух, тим стриманіше має бути дизайн кухні та гарнітура.

Дивіться матеріал на тему: Як класти плитку на підлогу своїми руками.

Дизайн фартуха – основні рекомендації

Дизайн фартуха із плитки

Для плитки в цій зоні не потрібна висока механічна міцність, зате вона повинна захищати стіну від забруднень і витримувати вплив вологи, хімічних компонентів, високих температур. Має велике значення дизайн – можна замінити лише фартух, і вся кухня зміниться. Якщо ж спочатку був використаний якісний кахель, який хочеться трохи оновити, то варто використовувати спеціальні інтер’єрні наклейки.

Можна вибрати матеріал з різним малюнком (наприклад, що імітує пэчворк, як було показано в прикладі вище), проте для того, щоб приміщення зберегло гармонійність, слід відштовхуватися від наступних рекомендацій:

 1. Велику кахельну плитку укладають у просторих приміщеннях, оскільки вона візуально «з’їдає» місце.
 2. Для створення просторових акцентів застосовують горизонтальні та вертикальні фризи з малюнком.
 3. Щоб оновити приміщення, можна використовувати в одній розкладці кілька кольорів та типів розмірів плитки – головне, щоб вони відповідали стилю та оформленню кухонного гарнітуру.
 4. Плитка з малюнком може стати справжньою прикрасою вашої кухні – можна замінити стандартний матеріал на високодекоративне готове панно.

Дуже часто використовується плитка під цеглу для кухні. «кабанчик». Таке рішення ідеально підійде для вінтажних інтер’єрів чи стилів. прованс та лофт. Однак не варто забувати, що об’ємний, фактурний декор буде складний у догляді — доведеться ретельно відтирати жир зі всіх виїмок.

фартух із плитки

Кахель з фактурою природного каменю також підійде для стилізованих старовинних інтер’єрів – стандартний матеріал можна замінити найцікавішими барельєфами з грубуватим дизайном, створивши етнічний «стародавній» стиль.

плитка під камінь на кухні

Якщо ви хочете виконати творчий дизайн кухні, то можна вибирати кахельну плитку, що імітує дерево або клаптеву техніку пэчворк, матеріал з оригінальним геометричним малюнком або яскраво вираженою структурою.

Дивіться докладніше: Як вибрати плитку для фартуха: 12 нюансів та огляд популярних форматів

Вибір плитки для кухні – колір та стиль

Керамічна плитка з малюнком вважається класичним рішенням – вона може імітувати дерево чи метал, прикрашатись квітами чи абстракціями. Вибирати декор досить складно, адже він має гармонійно виглядати у приміщенні після укладання. Якщо ж ви попередньо вивчите рекомендації щодо вибору плитки, то ви легко зорієнтуєтеся в магазині, і після кладки вам довго не захочеться замінити її.

Основні правила підбору кольору та стилю такі:

 • Дизайн та колір плитки обов’язково повинен гармоніювати з кухонним гарнітуром та стільницею. Тут можна використовувати 2 підходи – створити контраст або, навпаки, усунути всі невідповідності, відтінивши наявні елементи кахлем, що відрізняється не більше ніж на 2 тони.
 • На кухні обов’язково повинен бути хоча б ще один елемент, що відтіняє плитку, тобто відповідний їй за кольором. Це можуть бути штори або настінне панно. Навіть якщо ви вирішите замінити одну з цих дрібниць, підібравши їх під керамічне облицювання, то побачите, наскільки зміниться все приміщення.
 • Універсальним вважається білий колір фартуха – такий декор легко поєднувати з іншими інтер’єрними кольорами, крім того, його легко оновити, використовуючи інтер’єрні наклейки;
 • Нейтральним вважається і бежевий – він чудово доповнює дерево кухонного гарнітуру та візуально розширює простір;
 • Чорну плитку використовують у контрастних поєднаннях – наприклад, щоб створити незвичайний дизайн у вигляді шахівниці, який представлений вище;
 • Чи плануєте оновити приміщення у східному стилі? Тоді краще використовувати синій та зелений кольори;

фартух в етнічному стилі

 • Матеріал, що імітує дерево або камінь у коричневих та сірих тонах, підійде для стилів класика, вінтаж та прованс;

коричнева плитка у фартуху кухні

 • Декор із флористичним оформленням дозволить створити чарівний затишок провансу.

Рослинний дизайн фартуху

Найкращим рішенням для стилю фьюжн буде не дерево, а декор, що нагадує цеглу. Для стилю хай тек варто вибирати металізовані поверхні. До речі, замість стандартної плитки можна використовувати і мозаїку — як у вигляді маленьких окремих елементів, так і у вигляді готового панно з наклеєним на сітку, зробленим панно, — його поміщають на стіну, кріплять і замазують шви.

Плитка на кухню для підлоги

Вибирати декор потрібно, виходячи з наступних рекомендацій:

 • Бажана шорстка, а не гладка фактура — щоб ви не послизнулися, якщо випадково проллєте рідину. З іншого боку, не рівні поверхні складніше прибирання;

Не слизька підлога з плитки для кухні

 • Підлога обов’язково повинна бути стійкою до зносу — показники стирання не нижче 3-4 класу міцності (таке покриття довго не вимагає заміни);
 • Колір та текстура покриття повинні відповідати обраному стилістичному рішенню;
 • Найкраще, якщо плитка підлоги повторює колір гарнітура, або його нижньої частини;
колір підлоги та гарнітура
 • Ефектно виглядає підлога і фартух, що контрастують один з одним;

контраст підлоги та фартуха

 • Підлога може бути в тон стін;
підлога в тон стін
 • А може відповідати кольору фартуха, якщо фартух однотонний;
фартух у тон підлоги
 • Якщо фартух яскравий, то дизайн підлоги має бути стриманим і навпаки;
 • Складний дизайн не доречний маленькій кухні – у невеликих приміщеннях підлогу викладають стандартним способом, прямолінійно.
плитка на підлозі у маленькій кухні

Можна також комбінувати матеріали — наприклад, кахель, що імітує дерево, поєднувати з візерунковими бордюрами, створюючи розкішну імітацію паркету палацу. А у робочій зоні можна виконати діагональне укладання, щоб ще більше розмежувати приміщення.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:25 Середня оцінка: 4,52 із 5)
Дизайн плитки на кухні у фартуху та на підлозі (ФОТО) Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *