Дизайн медичних закладів
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Дизайн медичних закладів


Медичний дизайн для професіоналів – можна сказати, поле неоране. Не більше десятка років тому суспільство звернуло нарешті увагу на похмурий, як сама хвороба, образ стаціонарів і поліклінік. Але тим цікавіше спеціалістам нашої студії виконувати саме такі замовлення – оформляти заклади, де лікують не лише медикаментами, а й добрим словом та комфортною обстановкою. Треба сказати, що в останні роки намітилося зрушення: все частіше в медичних закладах не просто оновлюють дизайн, а й будують будівлі із зручним, пристосованим для лікування людей, плануванням.

Навіщо потрібний дизайн інтер’єру в клініці?

Треба віддати належне комерційним клінікам. Вони першими зрозуміли необхідність медичного дизайну, який добре підкреслює їх переваги. У співдружності зі спеціалістами – дизайнерами платні клініки намагаються створити у своїх стінах атмосферу домашнього затишку, щоб пацієнт почував себе позитивно. А зараз і державні установи почали займатися переобладнанням своїх кабінетів, палат та цілих корпусів.

a40.jpg

Про важливість декору інтер’єру приміщень

Дизайнери нашої студії охоче підключаються до вирішення таких завдань. Наприклад, вони пропонують як першочергові заходи поповнити обстановку приміщень м’якими меблями, відеотехнікою, різними елементами декору.

Нехай стіни лікувального закладу прикрашають не лякаючі плакати та діаграми, а життєрадісні картини, на столиках розташуються статуетки, квіти, журнали. А колись нудні однотонні стіни заграють теплими спокійними відтінками. Так можна легко перетворити офіційний хол на зручну гарну вітальню.

Які матеріали використовувати в інтер’єрі медичних установ?

Робота зі створенням медичного інтер’єру ускладнюється тим, що кожна конструкція, будь-який матеріал повинні бути безпечні і з санітарно-епідеміологічного погляду, і за протипожежними вимогами.

Досвідчений дизайнер обов’язково врахує, що в оздобленні залу очікування та холу лікарні повинні застосовуватись лише зносостійкі матеріали. Крім того, в холі можна розмежувати простори аптечного пункту, гардеробу та реєстратури за допомогою комбінованих систем перегородок із загартованого скла. Цей матеріал володіє чудовими характеристиками міцності, і тому його воліють використовувати в місцях масового скупчення людей. Хол лікарні, поліклініки таки є таким місцем.

Такі перегородки дизайнерські проекти передбачають і в дитячих відділеннях, і в інших спеціальних приміщеннях. Крізь це скло медики можуть спостерігати за хворими. У цих випадках усередині склопакета буде доречно жалюзі.

Лікарняну адміністративну частину дизайнери найчастіше бачать в інтер’єрі офісів. Щоправда, вносять специфічну деталь: мобільні перегородки між робочими місцями, якщо в кабінеті завжди перебувають дві-три особи. Решта антураж дуже проста: шафа, стіл, крісло, тумбочка.

Грамотне планування

Щодо планування медичних приміщень, то дизайн-проект обов’язково передбачає поділ людських потоків, щоб уникнути небажаних контактів хворих та здорових людей. А в операційній бажані стерильний та нестерильний коридори плюс санпропускник для кожного, хто входить до цієї святої святих.

Фахівці нашої студії з великим інтересом ставляться до специфіки закладів охорони здоров’я, де кожна дрібниця важлива не лише з естетичної точки зору. У проектах присутні широкі, без жодних порогів, проходи. Це, звісно, ​​створює відчуття простору. Але головне — дозволяє безперешкодно переміщати тяжкохворих пацієнтів.

Настав час, коли про лікарню судять не лише за медичними показниками. Тому економія на комфорті, хорошому інтер’єрі сьогодні недоречна. Дизайнери нашої студії готові довести це проектами, виконаними на замовлення керівників медустанов.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *