Дизайн маленької передпокою - 65 фото, ідеї інтер'єрів
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Дизайн маленької передпокою — 65 фото, ідеї інтер’єрів





Ідеї ​​дизайну маленького передпокою (+65 фото)

Передпокій — частина квартири, яка першою відкривається погляду домочадців та гостей, тому дуже важливо зробити її практичною та красивою. Здавалося б, на площі 1,5-2 кв. складно втілити якісь дизайнерські ідеї, але це не так! Для зорового збільшення та економії простору існує чимало прийомів, про які ми розповімо нижче. Якщо підійти до дизайну маленької передпокою з розумом, в ній знайдеться місце для зберігання всіх необхідних речей, а інтер’єр радуватиме домашнім затишком багато років.

Стиль інтер’єру для маленької передпокою

Щоб оздоблення, меблі та побутові дрібниці виглядали разом як єдиний ансамбль, дуже важливо вибрати у якому стилі буде витриманий інтер’єр. Маленький передпокій прикрасять стримані напрямки: сучасний, класичний, скандинавський, прованс чи лофт. Усіх їх поєднує мінімалізм, акуратність та гармонійність. Завдяки цим рисам навіть невелике приміщення стане комфортним та приємним.

Передпокій у сучасному стилі

Елегантна функціональність – ось девіз сучасного стилю в дизайні. Для нього характерні чіткі лінії, контрастні кольори (частіше ахроматичні або близькі до них) та гладкі поверхні. Всюди використовуються високотехнологічні матеріали.

У сучасному інтер’єрі маленької передпокою майже немає прикрас, малюнків або елементів, що виступають. Загалом він складає враження бездоганного смаку та витонченості.

Дизайн маленької передпокою в сучасному стилі

Передпокій у класичному стилі

Класика з першого погляду підкорює своєю вишуканою шляхетністю. М’яке свічення золота на білому або бежевому фоні, ідеальна симетрія, розкішні фактури, а також чудовий декор – все це створює атмосферу добробуту та робить інтер’єр передпокою елітним.

Дизайн маленької передпокою у класичному стилі
Дизайн маленької передпокою у класичному стилі

Передпокій у стилі прованс

Французька романтика провансу — пастельні тони, вінтажні світлі меблі, квіткові орнаменти та ажурні вставки. У такій обстановці завжди багато світла та повітря. Маленька передпокій, оформлена в стилі прованс, своєю ніжною простотою нагадує ляльковий будиночок чи літні канікули у селі у бабусі.

Дизайн маленької передпокою в стилі прованс

Передпокій у стилі лофт

Неоштукатурені цегляні стіни, велика кількість металу і грубо обробленого дерева, відкриті стельові балки та комунікації – все це робить лофт досить брутальним, але в малогабаритному передпокої таке оформлення може бути доречним.

Цей стиль не терпить химерності – замість банального гарнітуру на стіні може бути лише кілька гачків і одна-дві полиці, а для зберігання взуття можна пристосувати стару комод.

Саме в лофт органічно впишуться велосипед, рюкзак, ролики, скейтборд та інші атрибути активного способу життя, тому подібна концепція напевно припаде до душі мандрівникам, а також творчим людям.

Дизайн маленької передпокою в стилі лофт

Передпокій у скандинавському стилі

Натхненний північною природою, скандинавський стиль надає інтер’єру свіжості. В його основі — бездоганна чистота снігового покриву, крижані річки та скелі, що темніють, а доповнюють їх теплі ноти, властиві шведським і норвезьким будинкам.

Біле дерево, етнічна плитка печворк і характерні килимки для підлоги розбавлять суворий дизайн передпокою, створюючи затишний обжитий вигляд.

Дизайн маленької передпокою у скандинавському стилі

Колірні рішення

До вибору відтінків для передпокою слід підійти відповідально, виявляючи художній смак та помірність. На невеликій площі бажано використовувати не більше, ніж 2-3 кольори: один основний, решта – для контрастів та дрібних деталей.

Маленька передпокій у білому кольорі

Білий колір ідеально підходить для дизайну інтер’єру маленького передпокою, оскільки візуально розширює простір. Біле приміщення стане взірцем порядку та чистоти, чорні та сірі елементи красиво доповнять ахроматичний дизайн, а кольорові вставки поруч із білим будуть виглядати спокійніше.

Маленький передпокій у білому кольорі.
Маленький передпокій у білому кольорі.

Маленька передпокій у бежевому кольорі

Молочно-кавові тони багато хто любить за їхню практичність. Бежеве оздоблення та меблі чудово виглядають у будь-якому стилі. Це дуже світлий, але водночас теплий, домашній колір. Найкраще сусідство для нього – темно-коричневий, вершковий, не яскравий зелений.

Маленький передпокій у бежевому кольорі.

Маленький передпокій у сірих тонах

Нейтральний та стриманий сірий колір – найкраще рішення для лаконічного дизайну. Полірована сталь, дзеркала та правильне освітлення зроблять монохромну обстановку більш жвавою, а вкраплення білого приберуть відчуття похмурості.

Маленький передпокій у сірих тонах.

Маленька передпокій у пастельних тонах

Лавандовий, світло-синій, ніжно-рожевий, м’ятний, а також лимонний кольори створюють милу і ненав’язливу атмосферу. Вони незамінні в стилі прованс, хоча окремо можуть використовуватись і в інших напрямках.

Маленький передпокій у пастельних тонах - дизайн інтер'єру
Маленький передпокій у пастельних тонах - дизайн інтер'єру

Оздоблення та матеріали для передпокою

Передпокій не відноситься до проблемних приміщень, тому вимоги до вологостійкості в ній помірні, але саме там накопичується найбільше бруду з вулиці. Це означає, що матеріали краще вибирати з гладкою поверхнею – ті, які легко мити та чистити.

Підлога

З практичних міркувань підлогу в маленькому передпокої варто робити зносостійким. Для цієї мети чудово підійде кахельна плитка, керамограніт або лінолеум. Можна також влаштувати наливну підлогу. Натуральний паркет та ламінат у режимі активної експлуатації, швидше за все, прослужать недовго.

Підлога в маленькому передпокої - дизайн

Стіни

Для оздоблення стін в передпокої нерідко використовується штучний камінь, керамічна плитка (цегла, що імітує), звичайна і декоративна штукатурка, пластикові панелі, а також шпалери. Досить цікавим варіантом може також стати пробкове покриття, фотошпалери з візуальною перспективою або фарбування грифельною фарбою, за якою можна малювати крейдою.

Щоб приміщення не здавалося ще менше — від незграбних малюнків, контрастів і смуг, що виділяються на стінах краще відмовитися на користь однотонних світлих забарвлень.

Оздоблення стін у маленькій передпокої - дизайн
Оздоблення стін у маленькій передпокої - дизайн

Стеля

Візуально підняти висоту малогабаритної передпокою можна влаштувавши дворівневу стелю з білої рами гіпсокартонної по периметру і дзеркальної плівки в центрі.

Втім, підійде і звичайне фарбування стелі світлий колір, і натяжний варіант, і дзеркальні пвх-панелі. Головне, не розміщувати над головою об’ємних чи масивних конструкцій, що відтягують увагу на себе.

Стеля в маленькому передпокої - дизайн

Меблі та її розміщення

Незручні меблі – головна проблема маленьких передпокоїв. Це означає, що настав час викинути з коридору старі громіздкі шафи та замінити їх сучасними компактними системами зберігання.

Маленький передпокій

Квадратна передпокій зручна тим, що в ній багато місця на всі боки. Таким чином, уздовж однієї стіни можна поставити лінійні меблі (наприклад, ближче до кута біля вхідних дверей — відкрита вішалка з гачками, під нею підставка для взуття, поруч тумба-комод та дзеркало), а вздовж іншої, якщо поміститься — неглибока шафа-купе .

Інший варіант — розташувати в кутах радіусні шафи із заокругленими дверцятами, а решту місця використовувати під низькі взуттєві полиці.

Маленький передпокій - дизайн інтер'єру
Маленький квадратний передпокій - дизайн інтер'єру

Вузька (прямокутна) маленька передпокій

У вузькій передпокої варто максимально використовувати простір біля вхідних дверей і над нею. З обох боків повинні розміститися вузькі системи зберігання, а нагорі — стильна антресоль.

Замість громіздкого дзеркала з тумбою, краще просто повісити його на стіну, а купивши шафу з дзеркальними дверцятами, можна буде бачити себе на повний зріст.

Для взуття бажано придбати спеціальну калошницю з відкидними полицями, в якій кожна пара розташовуватиметься не горизонтально, а під кутом.

Вузький (прямокутний) маленький передпокій - дизайн інтер'єру

Маленький передпокій нестандартної форми

У приватних будинках та двоповерхових квартирах для економії місця вішалки нерідко влаштовують під сходами. Іноді нестандартна форма коридору є результатом перепланування, або ж такою була початкова задумка архітектора.

У будь-якому випадку, для незвичайних приміщень краще замовити меблі за індивідуальними мірками та кресленнями – тоді кожна шафа ідеально впишеться у передбачену для нього нішу.

Маленький передпокій нестандартної форми - дизайн інтер'єру

Освітлення в малогабаритній передпокої

Щоб через відсутність вікон передпокій не здавався похмурим, у ньому слід передбачити гарне освітлення. Це можуть бути точкові світлодіоди або неонова стрічка по периметру і невелика люстра припотолочного (а краще — кілька) в центрі; два-чотири бра у вигляді ліхтариків або інших форм, що підходять за стилем; кутові прожектори.

Підлогу можна підсвітити люмінесцентними елементами або вбудованими під ударостійке скло LED-лампами — це допоможе не спотикатися в темряві.

Для створення затишної атмосфери краще підійде теплий жовтуватий відтінок освітлення. Холодним білим можна підсвітити з двох сторін дзеркало на рівні обличчя – це дозволить побачити макіяж без тіней та спотворень – таким, як він виглядатиме на вулиці.

Освітлення в малогабаритній передпокої

Дизайн маленької передпокою у хрущовці

Розширити простір малогабаритної передпокою та осучаснити інтер’єр квартири-хрущовки часто вдається за допомогою перепланування. Звичайно, це потребує фінансових витрат та виконання юридичних формальностей, але результат виправдовує себе. Об’єднавши коридор з вітальнею, ви отримаєте простору залу, а для верхнього одягу та взуття цілком вистачить одного кута.

Якщо такий варіант неможливий, варто просто ефективніше використовувати вільне місце, яке зазвичай залишається поза увагою — простір над вхідними дверима, кути та й під стелею не завадить містка антресоль для зберігання сезонних речей.

Ще один цікавий варіант – влаштувати в стіні нішу та вмонтувати систему зберігання прямо туди. Головне, щоб це була не несуча опора, а внутрішня перегородка, руйнація якої не завдасть шкоди будинку.

Дизайн маленької передпокою у хрущовці
Дизайн маленької передпокою у хрущовці

Дизайн інтер’єру маленької передпокою.

Спеціально для вас ми зібрали найкращі приклади дизайну маленьких передпокоїв. На фото ви знайдете безліч незвичайних рішень, цікавих ідей та секретів як організувати простір комфортно та ергономічно. Надихайтеся!

Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою
Дизайн інтер'єру маленької передпокою

Відео: Ідеї дизайну маленької передпокою

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *