Дизайн кухні, поєднаної з балконом
Кухня з виходом на балкон має приховані декоративні та функціональні можливості. Адже поєднання кухні з балконом або лоджією – чудовий спосіб оптимізації простору, який дозволяє:
- збільшити площу кухні;
- покращити тепло- та звукоізоляцію кухні (за рахунок скління та утеплення балкона/лоджії);
- зробити кухню світлішою.
Дизайн кухні, поєднаної з лоджією чи балконом виглядає цікаво. Перепланування дозволяє організувати простір нестандартно і перетворити звичайний балкон на еркер або панорамне вікно.
Мінуси:
- Необхідність узаконювати перепланування — збирати документи, замовляти проект та чекати на дозвіл. Майте на увазі, узгодження об’єднання лоджії з кухнею справа сама по собі витратна, клопітна і часто затяжна;
- Додаткові витрати на утеплення, встановлення системи «тепла підлога», Тепле скління та оздоблення.
Коротко про важливе – визначаємо межі дозволеного
Поєднання кухні з лоджією може бути:
- Частковим, коли вікна і двері демонтуються, а перегородка, що залишилася, використовується як підстілля для стільниці.
- Повним, коли стіни, що розділяють два простори, забираються зовсім, і утворюється єдине приміщення.
- Якщо ви прибираєте лише вікно, то оформлення дозволів не знадобиться, але при продажі квартири доведеться повернути вікно та двері на колишнє місце;
- Якщо ж повністю демонтується вся стіна, то буде потрібно затвердження нового планування у відповідних інстанціях;
- Несучі стіни прибирати не можна взагалі — і дозвіл у цьому випадку отримати неможливо. Наприклад, у панельному будинку несучі стіни – це все конструкції, завтовшки понад 120-140 мм. Для цегляного будинку значення інші – до несучих відносяться ті конструкції, які товщі, ніж 3 цеглини (380 мм), у монолітному – понад 200 мм;
- Не можна переносити на лоджію батареї централізованого водяного опалення.
Майте на увазі, що навіть якщо перегородка між кухнею та лоджією не є несучою, самовільно зносити її не можна. У жодному разі не робіть перепланування без погодження – це небезпечно, не розумно і не вигідно. У разі виявлення порушень (виявити їх не складно) на порушника накладаються штрафні санкції та припис привести кухню до первісного вигляду. Краще консультуватися не на форумах та на просторах Інтернету, а на пряму з БТІ та проектувальником.
«Легалізація» зносу перегородки між балконом та кухнею – тема серйозна і потребує докладнішого розкриття в окремій статті. А зараз поговоримо про те, як максимально ефективно використати додаткові метри.
Лоджія, поєднана з кухнею, має відповідати таким правилам:
- Скління житлової лоджії може бути зі спеціальних, що зберігають тепло ПВХ або алюмінієвих профілів;
- В обов’язковому порядку влаштовують якісну гідроізоляцію та утеплення мінералізованою ватою або пінополістирольними плитами підлог, стін та стелі. Додатково утеплюють балконну зону системою «тепла підлога», за бажанням можна використовувати електроконвектори та тепловентилятори.
Ідеї для кухні, поєднаної з лоджією
Як можна обіграти простір кухні, поєднаної з лоджією? Пропонуємо вам такі популярні ідеї:
- Ідеї дизайну зі столовою зоною на лоджії
Це найулюбленіший у народі спосіб використання балкона. Він дозволяє робочу зону кухні зробити просторішим, перемістивши обідню групу на лоджію. На фото нижче представлений приклад дизайну кухні-вітальні, поєднаної з лоджією.
А ось ще одна кухня-вітальня, поєднана з лоджією з панорамним склінням:
- Ідеї дизайну з барною стійкою
На балконі, що утеплює, можна організувати обідню зону у вигляді барної стійки. Причому як підстілля для барної стійки можна використовувати перегородку, на якій раніше було вікно. Приклади такого перепланування дивимося нижче на фото.
Втім, цю перегородку можна переробити на столик, призначений не тільки для сніданків і перекусів, але і для зберігання.
На наступному фото представлений дизайн кухні з балконом та барною групою, яка одночасно і зонує та поєднує кухню-вітальню.
Барну стійку можна зробити з підвіконня балкона.
- Ідеї облаштування балконної зони з розміщенням техніки, комори, плити та робочої зони
Таку переробку об’єднаної кухні потрібно ретельно продумувати, адже потрібно врахувати і допустиме на ваш балкон навантаження, і проведення комунікацій. Наприклад, на балконі, поєднаному з кухнею, можна встановити холодильник, але це не завжди зручно з точки зору «робочого трикутника».
Також тут можна сховати пральну машинку.
Теоретично на лоджії можна встановити навіть кухонний гарнітур із електроплитою, раковиною та витяжкою. Узгодити таке перепланування можна лише якщо ви мешкаєте на першому поверсі. Для виносу кухні на балкон вам потрібно буде перенести всі комунікації, тому робоча зона повинна бути розміщена на тій же стороні, де раніше стояла вся техніка та раковина.
- Ідеї дизайну кухні з зоною відпочинку, кабінетом, коморою та садом на лоджії
Лоджію, поєднану з кухнею, можна обіграти зовсім не «кухонним» способом. Тут можна облаштувати бібліотеку, «лаундж-зону» з міні-баром, кабінет для роботи та хобі, зимовий сад чи дитячу ігрову кімнату. Якщо вам подобається ця ідея, то рекомендуємо все-таки обгородити «некухонну» частину простору не лише візуально, а й фізично, за допомогою «французького вікна», ширми, невисокої перегородки, стелажу чи завіси.
Штори, освітлення, зонування
Після того, як поєднання лоджії з кухнею завершено, і приміщення готове до декорування, можна приступати до оформлення та облаштування інтер’єру.
Дивіться матеріал на тему: Як вибрати штори для кухні з балконними дверима — 4 рішення
Тут є кілька важливих порад:
- Обидві зони нової кухні оформляються схожими оздоблювальними матеріалами, в єдиному стилі та у схожій колірній гамі;
- Для зонування підійдуть «французькі вікна», невелика перегородка, що залишилася, прозорі двері як на фото нижче.
- Перепади підлогового рівня можна ніяк не приховувати і не усувати, а використовувати їх як зону подіуму для виділення диванної зони або їдальні;
- Ще один спосіб оформлення виходу на балкон з кухні: колони та арки;
- Якщо додатковий балконний простір невеликий, краще громіздкі предмети меблів не використовувати, замінюючи закриті шафи відкритими полицями, обідню групу — складним столиком з легкими стільцями;
- Висвітлення також може стати фактором, що об’єднує – для цього по всій площі стелі встановлюються точечні ліхтарики, а на стінах бра.
https://www.youtube.com/watch?v=mugFnRdbkwE
Читайте також: