Дизайн клумби на дачі та в заміському будинку на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Дизайн клумби на дачі та в заміському будинку на фото


Між коханням, красою та дамами чоловіки давно налагодили квітковий трафік, вимощений голландськими трояндами та яскравими флористичними композиціями. Ботаніки та двієчники з однаковою впевненістю володіють мовою кольорів, і для вираження особистих емоцій вдаються до допомоги букетів. Вазони менш промовисті, але їх принадність такою ж силою частішає пульс у жінок. А як затремтить серце милою, якщо їй подарувати кольорову клумбу! Наторкнувши в мистецтві ландшафтного дизайну, її можна оформити самому та вразити уяву рукотворною красою.

Осінні фарби

Кам’яні квітники у ландшафті

До організації клумби дозволяється перенести деякі прийоми із життя. Щоб підкреслити крихкість та витонченість квітів, скористайтеся потужністю та фактурністю каміння. Гармонія ніжності та сили асоціюватиметься з альпійською красою гір та їх природною величністю. Якщо вам під силу валуни та камені, гальку та іншу «дрібницю» залиште для декоративного насипу.

Скромний квітник Літній настрій

Просте рішення – примітивно обгородити клумбу. Підійдуть пісковики, котуни, мармур та інші види. Бажаєте додати акцент? Тоді викладіть їх композиційно, виходячи із розмірів. Якщо переважна перевага за гладкими фактурами, надайте їм яскравості – пофарбуйте в тон рідного кольору. У разі стриманого колориту рослин обрамлення зробіть контрастним.

Кам'яна стіна

Вважаєте за краще моноліт і гарантію в часі? Спорудите солідну багаторівневу конструкцію. Прийде прорити неглибоку траншею щодо ширини каміння. Глибина вистилається поліетиленом, бетонується та готова для укладання стіни. Допустимо обійтися без фундаменту, але тоді стіна не перевищить 60 см.

Декоративні можливості червоної цегли безмежні. Щоправда, на нього впливають погодні умови, але гарні бордюри з незбираного матеріалу виглядають чудово. Білий аналог значно міцніший і також актуальний для прикраси. Звести стіну можна сухою кладкою або скріпити цегляну конструкцію розчином.

Кам'яний бордюр Яскравий квітник

Цілісності будь-якій картині надає обрамлення. Загальне враження залежить від гармонії відповідності декору та композиції. На газоні клумбу можна залишити без огорожі, оскільки на пишному тлі трави насадження сприймаються як полотно в рамі. При інших варіантах організації, краще використовувати бордюрне оздоблення, навіть у піднятих клумбах з різною висотою.

З окантовкою впораються низькорослі види квітів. Це чорнобривці, настурція, іберіс, алісум, очитки та ряд багаторічних. З них викладаються незвичайні стрічки, створені на грі переливів відтінків. Симпатичні фігурні пластикові огорожі, габіонна сітка, натягнута зверху невеликого каміння, теж є частиною обробки.

Ідеї ​​для квітника

Якщо постійно спотикаєтесь про товсту колоду, настав час для спорудження креативної клумби. Знімаємо з поліна кору, і бензопилою проходимо окресленими протилежними лініями. Між поздовжніми надрізами робимо кілька хрестоподібних глибоких ліній і прибираємо долотом середину. В отриманій свердловині розстеляємо поліетилен, насипаємо керамзит та ґрунт. Залишилось у землю кинути насіння, і викладений маргаритками малюнок, радуватиме красою всю весну та літо.

Ідея з автомобільною покришкою стара, як світ, але від цього гірша не стала. На додачу з неї вийде пара лебедів, якщо птахів вирізати по лекалу. Пофарбувавши їх білою фарбою можна посадити в квітник.

Пні і хитромудрі форми корчі, якнайкраще підійдуть для декорування. Унікальні клумби створюються за такою ж технологією, як і при роботі з деревом – у «випотрошену» середину садяться квіти. Чим складніше природні форми корчі, тим цікавіше дизайн.

Непотрібний човен, стара парасолька, дамські туфельки або гумові чоботи з високими халявами, з посадженими в них рослинами, готові оригінально прикрасити територію.

Смарагдова зелень Поздовжня клумба Садова скульптура

Сам я клумбу посадив, радість милою подарував

Квітники у широких гіпсових вазонах та мобільних контейнерах змусять зацвісти не лише газони на ділянці, а й балкон. Вони вимагають більшої уваги, але турбота завжди виправдана квітучою красою. Внесіть у ґрунт гранули для утримання вологи в ґрунті, зробіть отвір для стоку, і догляд помітно спроститься.

Неможливо не відзначити чарівність клумби горщика. Композиція складається з вазонів, які можуть бути ідентичними або мати строкате поєднання. Вони об’єднуються у єдиний ансамбль, найчастіше у супроводі предметів садової архітектури.

Вертикальна металева конструкція з навішеними квітковими контейнерами стала альтернативним прийомом декорування ландшафту і залишає приголомшливе враження.

Насипна клумба-горб, що плавають у водоймі композиції, стильне оформлення навколо стовбура дерева або версія з фонтаном у центрі зачаровують погляд.

Високий круглий квітник гідно прикрасить сад. Він хороший для ґрунту або подіуму, з облагороджують навколо камінням, цеглою або однорічними цибулинними видами рослин. Має значення матеріал, який служить для обрамлення форми квітника, оскільки покликаний підтримати стиль оформлення ландшафту. Ще одна перевага клумби – всередині можна створити умови та мікроклімат для рослин, що погано адаптуються до ґрунту та погоди – визначити «на карантин».

Зелена стежка

Поєднуємо види та конфігурації

Якщо вас бентежить місце організації клумби, покладіться на власний смак – це не важливо. Їх можна розмістити в будь-якому місці газону або ділянки. Але при бажанні звести кілька квіткових об’єктів, акцентуйте увагу на середньому, устелівши його поверхню строкатим килимом, і зменшивши насиченість бічних фарб.

Клумба на газоні Бічні клумби Яскрава палітра

Найбільш зручними прийнято вважати невеликі форми діаметром близько 2 метрів. Допустимо поряд організувати кілька аналогів, поєднавши в загальну композицію. Такий прийом забезпечить зручність догляду та інше просторове сприйняття. Причому конфігурації можуть бути різними: овальними, квадратними або фігурними.

Цікаві й варіації із садово-парковими скульптурами, доповнення клумб фігурками, що кріпляться на спеціальних каркасах. За бажання висловити гідність малюнка, засійте землю низькорослими рослинами. Трудомістка робота і фантазійність візерунка, що стелиться по землі, окупляться естетичним екстазом.

Доріжка до будинку

Багатоярусні клумби починають приживатися у ландшафтному дизайні. На ділянці вони займають менше місця і плавність поверхового переходу конструкції обумовлена ​​прагненням вгору. Сприйняття споруди залежить від квіткових посадок, і розміру бутонів, що розкрилися. Великі суцвіття нижнього ярусу змінюються дрібнішими квітами на наступних поверхах, хоча можна все засіяти одним видом. Моноклумби по-своєму гарні та елегантні.

Елегантна краса Монохромні суцвіття Легкий смуток

Пристосуйте під ярусну композицію бочку з чотирма контейнерами з відсутнім дном, розміщених вертикально. У верхню частину садяться жоржини, внизу — щось із вологолюбних версій. Зручні блоки-лотки з обрізаною стороною, що виготовляються спеціально для таких клумб – вони мають жолоб для стоку води.

Краса цілий рік

Замість квітів можна посадити колеуси, цинерарії та інші види флори. Організація клумби з багаторічними видами ускладнена добором одночасного інтервального цвітіння. Посаджені рослини визначають не тільки красу теплої пори року, але їм також можна радувати очі пишним листям і цікавими комбінаціями. Вибір багаторічних більш трудомісткий, але й більш виграшний – результат вражає органічністю та красою. При складанні таких клумб слід враховувати ідентичність видів, збігів графіка поливу та вимог до ґрунтової суміші.

Сільський квітник Співзвуччя Версія декорування

Весняний настрій зміцнить веснарій, вітаючи перше тепло пролісками, що розпустилися. Крокуси, кандики, сцили підтримають «піонерів» сезону, і з тюльпанами, що пізно спізнилися, нарцисами або примулами готові нескінченно насолоджувати погляд. Раннє цвітіння дворічних рослин, як братки або маргаритки вторитимуть незабудкам, барбарису чи жимолості. А бордюр їх низьких чагарників захистить від поривів холодного вітру. Створюючи об’єкт постійного цвітіння, посадіть іриси та люпин, і на початку літа вони зацвітуть.

Природні кольори Квадратна клумба

Закриють міжсезоння осінні посадки – автономії. Осінь особливо щедра на фарби, і листя барвінку, бузульника, що горить на сонці, білий акцент хризантем і яскравих чорнобривців допоможуть впоратися з сезонною нудьгою. Оформлення осінньої клумби передбачає правильне колірні позначення переходів: від відтінків, що поєднуються, до контрастної гами. Незважаючи на негоду, аутомналій береже свою красу до снігу та морозів.

Не забудьте сфотографувати результати своєї творчості. Холодними вечорами ці знімки зігріють душу, повертаючи ту любов та енергію, яку ви вклали у квітник.

Лаконічно та стильно

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *