Дизайн інтер'єру в італійському класичному стилі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Дизайн інтер’єру в італійському класичному стилі


Італійські класичні інтер'єри

Популярність сучасного італійського інтер’єру цілком зрозуміла, адже цей стиль органічно поєднує у собі найкращі риси класичного італійського інтер’єру та сучасні розробки дизайнерів.
То що таке інтер’єр в італійському стилі?
Це, перш за все, зручність та розкіш. Але не всі можуть дозволити собі італійські інтер’єри, які коштують кілька десятків тисяч доларів. На останніх виставках, які проводили італійські дизайнери, декоратори та меблярі були представлені трохи нестандартні для Італії меблі. Вона виглядає не менш шикарно, але завдяки сучасним технологіям виготовлення ціна зменшується, не впливаючи на якість. Наприклад, ручна праця замінюється роботою верстатів, дорогі породи дерева замінюються більш поширені і недорогі, а тканини для обробки стають більш простими і дешевими.

Сучасний італійський інтер’єр буває двох напрямків: класичний та мінімалістичний.
Класичний інтер’єр — це сучасна інтерпретація розкішних приміщень у стилі рококо. Для нього характерною є зневага до функціональності та відсутність будь-яких прямих ліній при декоруванні апартаментів.
Пишні рослинні та квіткові візерунки в оформленні створюють незвичайну атмосферу райського саду. Чудернацькі переходи, плавні лінії вигинів архітектурних елементів та предметів декору в італійському класичному інтер’єрі спонукають до розслаблення та ніжності. Такі апартаменти змушують відчути себе легковажною фрейліною чи вельможею часів правління Людовика XVI. Тут кожна деталь підкреслює витонченість та пишноту.
Але було б помилкою припускати, що новий італійський інтер’єр лише копіює характерні елементи рококо і не приносить нічого нового. Дух новаторства та пристрасті до експериментів із матеріалами, конструкціями та змішуванням стилів завжди були відмінними рисами італійського дизайну. А результатом цього стають унікальні предмети, з одного боку, класичні за формою, а з іншого — абсолютно постмодернові за формою, колірним рішенням та технологією виготовлення. Так народжуються чорно-білі, етнічні та інші новомодні течії.

Незважаючи на те, що головна ідея італійського інтер’єру – це традиційна декоративність, останніми роками в оформленні приміщень більше використовується не розкішна класика, а функціональний мінімалізм. Це пояснюється тим, що настав час раціональних, лаконічних інтер’єрів, у яких використання сучасних матеріалів та технологій максимально насичене.
Але це зовсім не означає, що італійський інтер’єр перетворився на засилля металу та пластику. Навпаки. Сучасні технології дали можливість італійським майстрам використовувати нові, унікальні технології обробки традиційних для італійського інтер’єру матеріалів. В результаті такий мінімалізм вражає незвичайно ніжною фактурою, яка є більш типовою для розкішних апартаментів класичного стилю. Для декору такого інтер’єру цілком прийнятні прості конструкції, але виконані з незвичайних матеріалів предмети декору. Проте деякі елементи інтер’єру на перший погляд виглядають непрактично. Хоча це лише на перший погляд. Насправді, кожен предмет декору має своє функціональне призначення. Наприклад, у сучасному італійському інтер’єрі широко використовуються парні елементи, які можна використовувати окремо, а можна зрушувати разом, утворюючи функціональний практичний предмет.

Ще однією оманливою тенденцією є використання яскравих, неймовірних кольорів для оформлення предметів меблів, виконаних у строгому класичному стилі. Так традиційні крісла, столи і комоди набувають помаранчевого, трав’янисто-зеленого і яскраво-рожевого забарвлення. Виглядає це незвично, але задерикувато і дорого. Необхідно тільки враховувати, що в цьому випадку дійсно оригінально виглядатимуть тільки дорогі та високоякісні меблі.
Окрема увага приділяється освітлення приміщення. Для італійського інтер’єру традиційні як класичні пишні люстри, так і світильники різних форм, кольорів та розмірів на основі світлодіодів. Такі яскраві та вишукані світлові прилади служать свого роду відправною точкою для оформлення приміщення. Найкраще, якщо мінімалізм інтер’єру контрастуватиме з оригінальною люстрою. Оформляючи свій будинок в італійському стилі, не варто забувати про основне правило, якого дотримуються італійські дизайнери: не варто гнатися за модою, а краще створювати свій унікальний дизайн.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *