Диван в інтер'єрі кухні – від спального місця до зони відпочинку (50 фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Диван в інтер’єрі кухні – від спального місця до зони відпочинку (50 фото)



Кухня з диваном – завжди більше, ніж просто кухня, адже це трохи і вітальня, і спальня, і їдальня одночасно. Іноді диван на кухні — це вимушений захід, щоб при необхідності або щодня він перетворювався на додаткове спальне місце. У поєднаній кухні або в квартирі-студії диван розташовують у зоні вітальні, часто саме він поділяє простір на зони. А іноді його ставлять для того, щоб раціонально заповнити простір, зробити кухню затишнішою, зручнішою та комфортнішою.

Так чи інакше, але інтер’єр кухні з диваном не можна назвати стандартним. Та й сам диван вибирати складніше, ніж стільці, адже потрібно враховувати такі фактори як: співвідношення його розмірів з площею кухні, місткість та габарити у зібраному/розкладеному вигляді, легкість трансформації, наявність місць зберігання, надійність конструкції, практичність оббивки та приємний дизайн.

Який вид дивану підійде для кухні?

Як спальне місце

Якщо вам потрібен диван в якості основного або додаткового спального місця, то вам потрібно вибрати модель, що трансформується. Існує більше 10 різновидів механізмів трансформації диванів зі спальним місцем, давайте ознайомимося з деякими з них.

Види диванів-трансформерів

Диван для кухні з механізмом Дельфін
  • «Дельфін» («Кенгуру») — дивани з таким механізмом розкладки, мабуть, найкращий варіант для кухні зі спальним місцем. Саме «Дельфін» використовується у конструкціях традиційних кухонних куточків. Додаткове спальне місце у них легко витягається з-під сидіння довгої дивану. Це оптимальний варіант для будь-якої кухні, особливо маленької. На фото праворуч представлений кутовий диван для кухні, що розкладається в одномісне ліжко.

Порада: у конструкції якісного та надійного «Дельфіна» повинні бути пружини-доводчики.

Диван з механізмом Єврокнижка
  • Розкладний диван-книжка та його варіації: «Єврокнижка», «Клік-клак» («Релакс») та «Тік-так» — якщо вам потрібне спальне місце, яке розкладатиметься щодня, тоді зупините свій вибір на «Єврокнижці» або «Клік-клак» — вони максимально надійні і легко розкладаються, а також мають зручні місця для зберігання речей. А ось стандартні «книжки» підійдуть у тому випадку, якщо «ліжко» виключно гостьова і не розкладатиметься щодня.

Порада: довше прослужить «Єврокнижка», що висувається за допомогою профілів, а не роликів.

Диван з механізмом Єврокнижка

  • Модель «Акордеон» – непоганий варіант, тому що вони дуже легко та швидко розкладаються, але вимагають багато місця перед собою.

Диван з механізмом Акордеон

  • «Французька розкладачка» та «Седафлекс» — такі дивани часто мають гарні ошатні спинки, так як при трансформації вони залишаються нерухомі, а матраци розкладаються за принципом розкладачки. Вони підходять для маленьких кухонь, Так як у зібраному вигляді займають дуже мало місця. З цих двох видів «Седафлекс» більше підходить для регулярного користування, але й коштує дорожче. Французькі розкладачки згодяться лише для гостьового користування.

Диван із механізмом французька розкладачка

  • Найменше для умов кухні походять, мабуть, викочувальні дивани – у не кутових моделях не можна зберігати речі, вони відносно складно розкладаються, а механізм не найнадійніший. Крім того, у розібраному вигляді вони потребують багато простору перед собою.

Викочування диван

Кухню зі спальним місцем можна облаштувати не лише диваном-ліжком, а й односпальною кушеткою, софою чи тахтою, на якій можна спати, відпочивати та сидіти за столом.

Кушетка

Софа в інтер'єрі кухні

Диван замість або на додаток до стільців

Якщо кухня зі спальним місцем для вас не актуальна і диван вам потрібен лише як альтернатива або доповнення до стільців, то ви можете вибрати такі види меблів:

  • Лава, прямий або кутовий диван для кухні, що мають ящики для зберігання — оптимальний варіант для маленьких кухонь. Кухонний диван часто можна купити в комплекті зі столом та парою табуреток. Детальніше почитати про обідні куточки та побачити більше фото можна в окремій статті на цю тему (посилання буде внизу).

Банкетка без спинки

Порада: якщо ви часто плануєте використовувати об’ємні ящики під сидінням, то віддавайте перевагу меблям з підйомним механізмом, розташованим збоку — так відкриття не заважатиме обідній стіл.

  • Якщо ж ви робите ставку не на функціональність, а на гарний дизайн, то традиційний кутовий диван для кухні може замінити лаву, дуже схожу на садову лавочку. Вона не має секції для зберігання, зате органічно вписується в інтер’єри кухонь. класичному або сільському стилі.

Лава в інтер'єрі їдальні

Лава з м'якою оббивкою в інтер'єрі кухні

  • Кухонний еркерний диван призначений для установки у відповідній ніші. Як правило, такі меблі виготовляють на замовлення, для того, щоб вони точно відповідали габаритам і формі наявної ніші. На фото нижче — інтер’єр кухні з диваном в еркері довжиною 3 м. Докладніше про дизайн кухні з еркером можна почитати тут.
  • Банкетки та отоманки – це найкрасивіший і найчастіше дорогий вид дивану. Дизайн кухні з диваном такого типу буде стильним і не перевантаженим.

Банкетка в інтер'єрі кухні

Матеріали та оббивка – на що звернути увагу у магазині

Найбільш практичним та стильним матеріалом для каркасу залишається натуральна деревина, точніше, її більш щільні та довговічні сорти: бук та дуб, а також береза ​​та сосна як бюджетна альтернатива. Деревина обов’язково піддається спеціальному просоченню для захисту від вологості. Найбільш бюджетним варіантом є ламіноване ДСП, але майте на увазі, що дивани з ДСП мають термін служби лише 5 років.

Що ж до оббивки, то найкрасивішим, практичним, а тому і найдорожчим рішенням буде натуральна шкіра. За нею легше доглядати, ніж за тканиною, що вбирає забруднення.

Шкірзамінник теж відрізняється практичністю та довговічністю, а також зовнішньою ефектністю – але лише за умови, що ви оберете по-справжньому якісний матеріал.

Диван з оббивкою з екошкіри в інтер'єрі кухні

Якщо дизайн кухні з диваном вимагає тканинних оббивок, то можна звернути увагу на:

  • сумішова тканина з бавовни та поліестеру – найпоширеніший варіант оббивки для сучасних диванів;
  • міцний, стійкий до механічних пошкоджень і флок, що не пропускає вологу, по текстурі нагадує замшу. Цей тип матеріалу ще називають «антикіготь»;

Дивани з оббивкою з флока в інтер'єрі кухні

  • гіпоалергенний (але не вологостійкий) шеніл;

Диван з обшивкою з шеніл в інтер'єрі кухні

  • зносостійкий меблевий жаккард.

Банкетка з оббивкою із жаккарда

Поради:

  • наважившись поставити тканинний диван на кухню, подбайте про ефективну роботу витяжки, щоб оббивка не засолювалася і менше просочувалася запахами;
  • краще коли кухонний диван комплектується знімними чохлами. Так вам не доведеться турбуватися про збереження оббивки, адже чохли легко стираються або замінюються на нові. Крім того, дизайн кухні з диваном зі чохлами, що знімаються, може легко змінюватися за вашим бажанням.

А ще дуже важливо правильно підібрати наповнювач, особливо якщо влаштовується кухня зі спальним місцем. Він має бути практичним та гіпоалергенним. Тому для наповнювачів кухонних меблів застосовують штучні матеріали — наприклад, холлофайбер або пінополіуретан, що чудово відновлює форму. Поролон у сучасних моделях використовують рідко – бюджетний матеріал, термін служби якого практично ніколи не перевищує 4 роки.

Дивіться також матеріал: Як почистити диван та інші м’які меблі в домашніх умовах.

Де краще поставити диван?

Ви можете вибрати наступний дизайн кухні з диваном:

  • Дивана обідня зона навпроти кухонного гарнітура – ​​стандартне рішення, яке найбільше доречне у стандартних прямокутних кухнях. На фото нижче приклад дизайну кухні з диваном з паралельною схемою розміщення меблів.
  • Кутовий диван на кухню маленької площі або з еркером ставиться найчастіше у кутку біля вікна.

Кухонний куточок біля вікна

Але в деяких випадках його можна розмістити біля стіни, протилежної до вікна як на фото нижче.

Кутовий диван в інтер'єрі кухні з напіверкером

Диван для відпочинку в інтер'єрі кухні

Диван для відпочинку в інтер'єрі кухні

  • У об’єднаної кухні або на кухні в квартирі-студії диваном можна розділити простір на зони – відпочинку та їдальні.

Диван в інтер'єрі квартири-студії

Диван в інтер'єрі кухні-вітальні

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:50 Середня оцінка: 4,72 із 5)
Диван в інтер'єрі кухні – від спального місця до зони відпочинку (50 фото) Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *