Дитячі ліжечка для новонароджених (75 фото): моделі, види, особливості
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Дитячі ліжечка для новонароджених (75 фото): моделі, види, особливості





Дитячі ліжечка для новонароджених (75+ фото)

Одна з перших проблем, з якою стикаються майбутні батьки, – покупка меблів та речей для довгоочікуваного чада. Особливо це стосується вибору ліжка, в якому новонароджений проводить більшу частину часу. Є безліч варіантів, які відрізняються конструкцією, розмірами та особливостями конфігурації: від найпростішої колиски, яку доведеться міняти вже через кілька місяців, до складних трансформерів, які залишаться аж до школи. Але як же підібрати серед них справді зручний, практичний та безпечний варіант?

Як вибрати дитяче ліжечко?

Маленькі діти дуже сприйнятливі до всіх зовнішніх факторів, а новонароджені взагалі проводять уві сні до 18 годин на добу. Тому ліжечко обов’язково має бути комфортним, якісним і безпечним. Головні критерії – це не зовнішній вигляд і навіть не розміри. Потрібно орієнтуватися на матеріали, вимоги безпеки та надійність основних конструктивних елементів.

Матеріали

Для виготовлення дитячих ліжечок використовуються натуральні та штучні матеріали. Головне, щоб вони були екологічними, безпечними, нетоксичними, неб’ючими та гладкими.

Дерево – це перевірена віками класика. Найприродніший матеріал ретельно шліфується і обробляється, щоб дитина не могла поранитися. До ідеальної гладкості найкраще поліруються тверді породи: дуб, бук, ясен. Не можна користуватися токсичними лаками та фарбами, адже дитина постійно пробує все на зуб. Найкраще – непофарбована деревина. Але якщо барвник використовувався, у нього обов’язково має бути відповідний гігієнічний сертифікат.

Комбіновані матеріали – це поєднання деревини із МДФ, ДСП та іншими альтернативами. Такі меблі бюджетні, прості і практичні. Її цілком достатньо, доки дитина не виросте. Але потрібно стежити за класом матеріалу та якістю обробки.

Пластик та метал – найкращий варіант для створення оригінальних дизайнерських ліжечок та збірних складних трансформерів. Всі частини, що виступають, обов’язково топляться в основу або покриваються заглушками. Особливо це стосується металевих лозин. Також переконайтесь, що використовувався саме сучасний нетоксичний пластик. Це також прописано в сертифікатах виробника.

Як вибрати дитяче ліжечко для новонароджених - Матеріали
Як вибрати дитяче ліжечко для новонароджених - Матеріали

Безпека

Безпека – основа вибору будь-яких дитячих меблів та речей. У випадку з ліжечками для малюків є кілька загальних рекомендацій:

1. Обов’язково потрібні борти. Вони не дадуть найменшим дітям випадково вивалитися та впасти. Бортики можуть бути стаціонарними, регульованими по висоті або знімними.

2. Краще, щоб днище ліжечка було рейковим, а не суцільним. Так матрац вентилюватиметься і краще сохне. Зручний варіант – регульоване дно. Його можна піднімати та опускати у міру зростання дитини.

3. Всі деталі обов’язково щільно та акуратно підігнані, без щілин та зазорів. Кріплення ховаються, кути округляються або обробляються спеціальними накладками. Якщо є прути, відстань між ними не повинна бути більше 6-7 см, але й не менше 2-3 см. Це потрібно, щоб між ними не могли застрягти пальчики, руки чи голова.

4. Хоча малюкам хочеться купувати все яскраве та краще, уникайте надмірного декору. Будь-які непотрібні прикраси, які дитина потенційно може зняти, можуть бути травмонебезпечними.

5. Для дітей, у яких почали різатися зуби, можна купити силіконові накладки на краї та кути. Це потрібно, щоб дитина не гризла пластик або дерево і не травмувалася.

6. Головне, щоб ліжко було стійке. Краще із цим справляються широкі приземлені моделі. Потрібно враховувати, що в ліжечку малюк не лише спить, а й грає. Тому вона повинна перевертатися від різких рухів, навіть якщо дитина спеціально захоче впустити її. Якщо ви берете гойдалку на полозах, зверніть увагу на моделі із фіксаторами, які можна надійно закріпити стаціонарно.

Як вибрати дитяче ліжечко для новонароджених - Безпека

Розмір дитячого ліжечка

Один із головних аспектів при виборі дитячого ліжечка – правильний вибір розміру. Дитина швидко росте, яке організм постійно змінюється. Тому обрана модель має бути одночасно комфортною, просторою, але й не надто великою, щоб у кімнаті помістилося все необхідне.

Орієнтуйтесь на такі цифри:

— Новонародженим та дітям до 3 років підійдуть ліжка 120х60 см. Бічні стінки – до 95 см. Положення матраца варіюється від 30 до 50 см.

— Розміри спального місця для дошкільнят – 140х60 см. Висота над підлогою – близько 30 см.

— Школярам потрібно більше простору, до того ж вони активно витягуються в зростанні. Підходяще ліжко – 160х80 см з висотою ложа 40 см.

— Для підлітків можна купувати дорослі моделі. Мінімальні розміри спального місця – 180х90 см із висотою 50 см.

Різні виробники пропонують свої варіанти. Така класифікація – базовий орієнтир, який допоможе батькам не плутатися та не губитися у всьому різноманітті.

Дитячі ліжечка для новонароджених.
Дитячі ліжечка для новонароджених.

Типи дитячих ліжечок по конструкції

Ще кілька десятків років тому існувало лише кілька моделей дитячих ліжечок. Вони були повністю стандартизовані, хіба що випускалися у різних кольорах. Але вибору як такого не було: одне – для новонароджених, друге – для дошкільнят, третє – для старших дітей. Зараз батьки можуть підібрати абсолютно будь-яке ліжко, від класичної люльки до складних і технологічних сучасних конструкцій з безліччю механізмів.

Колиска

Затишна люлька підходить для найменших, від народження до півроку. Вони компактні, закриті з усіх боків і дають дитині почуття захищеності. Стандартні розміри – 90х50 см із регульованою висотою. Зсередини колиска оббита м’якими та безпечними матеріалами. Є підвісні та підлогові моделі. Підлогові – безпечніше. Часто вони мають механізм для розгойдування. У додаткову комплектацію входить москітна сітка та балдахін, а сучасні моделі навіть оснащуються вбудованими аудіосистемами.

Типи дитячих ліжечок для новонароджених за конструкцією - Колиска
Типи дитячих ліжечок для новонароджених за конструкцією - Колиска

Ліжко-гойдалка

Це колиска або ліжко більше для дітей до 3 років. Її особливість – широкі полозья, як у крісла-гойдалки. За рахунок цього її можна акуратно і без зусиль похитувати, щоб дитина краще засинала. В ідеалі такі моделі оснащені фіксаторами, щоб встановити ліжечко стійко.

Для мам такий варіант зручний тим, що не потрібно постійно розгойдувати дитину, що активно набирає вагу, на руках. Сучасні моделі оснащені програмованим маятником, щоб виставляти амплітуду та тривалість хитання і навіть керувати ним за допомогою пульта.

Типи дитячих ліжечок для новонароджених по конструкції - Ліжко-гойдалка
Типи дитячих ліжечок для новонароджених по конструкції - Ліжко-гойдалка

Ліжко приставне

Зручний варіант для батьків. Її можна поставити у батьківського спального місця, щоб мати доступ до малюка. Бічна стінка знімається, так що не доведеться вставати і діставати дитину, щоб нагодувати її вночі. Найчастіше цей варіант використовується для немовлят. Якщо зафіксувати борт на місці, вийде звичайне класичне дитяче ліжечко.

Типи дитячих ліжечок для новонароджених по конструкції - Приставне ліжечко
Типи дитячих ліжечок для новонароджених за конструкцією - Приставне ліжечко

Ліжко-манеж

Від звичайного ліжечка з бортиками манеж відрізняється матеріалом. Дно – класичне, дерев’яне чи пластикове. З боків замість ґрат – тканина, іноді з сітчастими віконцями. Вдень такий манеж використовується для ігор. Це легкі збірні конструкції, які зручно возити із собою. Але фахівці рекомендують все ж таки частіше розділяти місце для сну та денних ігор.

Типи дитячих ліжечок для новонароджених по конструкції - Ліжко-манеж
Типи дитячих ліжечок для новонароджених по конструкції - Ліжко-манеж

Ліжко на коліщатках

Ще один добрий варіант для новонароджених. Це компактні полегшені конструкції. Часто вони алюмінієві або пластикові, тому що ці матеріали легші та мобільніші за твердий дуб. З коліщатками їх зручно переміщати квартирою чи кімнатою, щоб не доводилося постійно бігати перевіряти малюка. Колеса оснащуються фіксаторами, які виключають ймовірність, що чадо, що підросло, перекине ліжечко.

Типи дитячих ліжечок для новонароджених по конструкції - Ліжко на коліщатках.
Типи дитячих ліжечок для новонароджених по конструкції - Ліжко на коліщатках.

Ліжко-трансформер

Трансформери – це складні сучасні моделі з багатьма регуляторами. Вони коштують дорожче, але зрештою обходяться вигідніше, бо ростуть разом із дитиною. Також це оптимальний варіант, якщо питання економії простору стоїть на першому плані. Є два варіанти трансформерів:

Перші – для новонароджених. Вони поєднують у собі колиску, пеленальний стіл та комод. Така покупка дешевша і практичніша за цілий меблевий гарнітур, який дитина переросте максимум протягом року.

Другі – це ліжка, які дозволяють змінювати конфігурацію. Згодом вони перетворюються на диван для дошкільника. Найвдаліші моделі прослужать до 10 років. Їхній єдиний мінус – масивність.

Є й повноцінні меблеві конструктори, які поєднують у собі обидва варіанти.

Для старших дітей є трансформери, поєднані з іншими елементами меблів: комодом, ящиками, робочим місцем. Цікавий варіант для школярів – горище. На нижньому ярусі під нею ніша з письмовим столом та шафка. Завдяки такій економії простору можна встановити в кімнаті ще щось приємне та корисне. Наприклад, шведську стінку, для якої часто не вистачає місця у сучасних квартирах.

Типи дитячих ліжечок для новонароджених по конструкції - Ліжко-трансформер

Подвоєні ліжечка

У батьків двійнят є два варіанти: купити окремі ліжка або одне здвоєне. Від звичайних вони відрізняються лише розмірами. У середньому це 130х125 см. Є моделі із тонким роздільником. А ось для дітей віком від 3 років підійдуть звичайні двоярусні ліжка. Вони добре економлять місце в кімнаті і завжди радують дітей.

Типи дитячих ліжечок для новонароджених по конструкції.

Дитячі ліжечка для новонароджених.

Ми підібрали безліч цікавих, а також гарних прикладів дитячих ліжечок для новонароджених. Дивіться, порівнюйте та вибирайте для улюбленого чада тільки найкраще!

Дитячі ліжечка для новонароджених.
Дитячі ліжечка для новонароджених.
Дитячі ліжечка для новонароджених.
Дитячі ліжечка для новонароджених.
Дитячі ліжечка для новонароджених.
Дитячі ліжечка для новонароджених.
Дитячі ліжечка для новонароджених.
Дитячі ліжечка для новонароджених.
Дитячі ліжечка для новонароджених.
Дитячі ліжечка для новонароджених.
Дитячі ліжечка для новонароджених.
Дитячі ліжечка для новонароджених.
Дитячі ліжечка для новонароджених.
Дитячі ліжечка для новонароджених.
Дитячі ліжечка для новонароджених.
Дитячі ліжечка для новонароджених.
Дитячі ліжечка для новонароджених.
Дитячі ліжечка для новонароджених.
Дитячі ліжечка для новонароджених.
Дитячі ліжечка для новонароджених.
Дитячі ліжечка для новонароджених.
Дитячі ліжечка для новонароджених.
Дитячі ліжечка для новонароджених.
Дитячі ліжечка для новонароджених.
Дитячі ліжечка для новонароджених.
Дитячі ліжечка для новонароджених.
Дитячі ліжечка для новонароджених.
Дитячі ліжечка для новонароджених.
Дитячі ліжечка для новонароджених.
Дитячі ліжечка для новонароджених.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *