Дерев'яні та пластикові вікна з енергозберігаючим склопакетом – переваги, міфи, ТХ
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Дерев’яні та пластикові вікна з енергозберігаючим склопакетом – переваги, міфи, ТХ


Енергозберігаючи вікна: характеристики, переваги, міфи

Є кілька способів збільшити термоізоляційні властивості склопакету. Найбільш простий – замінити однокамерним двокамерним варіантом. Більше результативний – встановити вікна з енергозберігаючим склом.

Зміст

Вікно з енергозберігаючим склопакетом

Що таке енергозберігаюче вікно

Це спеціальне відполіроване флоат-скло з нанесеною низькоемісійною плівкою із оксидів металу.

Термін «низька емісія» означає малу випромінювальну здатність: діючи за принципом теплового капкана покриття пропускає зовні всередину приміщення сонячну короткохвильову енергію, а ось тепло від працюючих в кімнаті нагрівальних приладів відображає, наче дзеркало, не даючи вирватися. І в житлі, де встановлені енергозберігаючі склопакети, зберігається тепло.

Як діє енергозберігаюче скло

Зовні такі вікна не відрізняються від стандартних. Ще одна назва – селективні – означає здатність вибірково пропускати світлові та теплові хвилі.

У внутрішній простір між склом виробники закачують інертний газ — аргон (Ar) або криптон (Kr), він створює тиск і активно перешкоджає втраті тепла.

Теплоізоляційні характеристики конструкції з аргоном посилюються на 14% — якщо порівнювати з бюджетним виконанням, коли вікно з енергозберігаючим склопакетом заповнюють осушеним повітрям. Визначити неозброєним оком, що усередині – газ чи повітря – неможливо. Тому варто купувати металопластикові енергозберігаючі вікна у перевірених торгових точках.

Як і в стандартних моделях, конструкція вікон з енергозбереженням передбачає різну кількість камер. Найбільш потрібні одно- і двокамерні варіанти.

Як працює енергозберігаюче скло

Енергозберігаючі покриття вікон

У виробництві пластикових енергозберігаючих вікон використовують покриття, що відображають, двох типів:

Розрізняються вони хімічним складом, технологічним процесом, і навіть ступенем теплоізоляції.

Склопакети з К-склом

Спосіб їх виготовлення винайшли у 70-х роках XX століття, коли на розплавлене скло вигадали наносити окис металу дуже тонким шаром 0,5 мкм.

За цією технологією покриття спікається зі скляною основою і набуває хорошої міцності (звідси назва «тверда»).

Порівняно з альтернативними виробами пластикові вікна з енергозберігаючим склом К-типу стійки до механічних пошкоджень покриття допускається застосовувати у віконних системах одинарного скління.

У холодний сезон К-скла відбивають всередину приміщення до 70% теплових хвиль, недолік К-покриття: цей відсоток менше, ніж у другого типу скла.

Ще один мінус: технологічні особливості роблять процес нанесення металевого шару нерівномірним, тому на поверхні К-покриття помітні райдужні розлучення.

Дерев'яні та пластикові вікна з енергозберігаючим склопакетом – переваги, міфи, ТХ

Склопакети з I-склом

Енергозберігаючі скла у пластикових вікнах I-типу (або І-скло) вважаються більш сучасними та популярними у споживачів.

Низькоемісійний шар виконують на основі срібла і напилюють його вже на виготовлене скло, а не при виготовленні скляної основи. Товщина шару не перевищує 0,12 мкм, енергозберігаюче покриття такого вікна зовсім невиразне оком.

У роботі застосовують вакуумний метод нанесення, за рахунок чого тонкий шар виходить абсолютно рівним на відміну від К-технології.

У порівнянні з К-шаром цей тип склопакета приваблює покращеними показниками теплозахисту: в опалювальний період відбиває всередину житла до 90% тепла.

Суперечка зі стандартними склопакетами І-покриття теж виграє: коли за вікном –26 °С, у кімнаті +20 °С, то на поверхні енергозберігаючого вікна триматимуться +14 °С, а на звичайному лише +5 °С.

Технологічні особливості роблять I-покриття м’яким за структурою, його легко подряпати. Тому таке скло потрібно встановлювати стороною з напиленням усередину склопакета. Вартість вікон нижче виробів з К-покриттям.

Схема склопакета з i-склом

Переваги енергозберігаючих вікон

Може здатися: чим більше число камер, тим краще характеристики склопакета. Але головне значення під час виборів системи має ступінь захисту від витоку теплового випромінювання.

Ефект використання пластикових вікон з енергозберігаючим склом логічніше показати в цифрах.
Порівняємо конструкції за коефіцієнтом опору теплопередачі:

Звичайні склопакетиЕнергозберігаючі склопакети
однокамерний – 0,32однокамерний – 0,59
двокамерний – 0,47двокамерний – 0,64

Тобто при рівній кількості камер енергозберігаючі вікна з ПВХ-профілю майже вдвічі ефективніше зберігають тепло в кімнаті, ніж прості.

При цьому однокамерна теплозберігаюча конструкція працює результативніше, ніж звичайний двокамерний пакет, а система з I-покриттям – краще, ніж з К-типом.

Переваги енергоефективних вікон на схемі

  • Заміна важкого двокамерного пакета зі стандартним склом на однокамерну теплозберігаючу модель дозволить зменшити вагу віконних стулок. За рахунок зниження навантаження фурнітура прослужить довше заявленого терміну на третину.
  • Завдяки нанесенню в енергозберігаючих металопластикових вікнах низькоемісійного покриття пакет відштовхує теплове випромінювання в тому напрямку, де його більше: влітку – повертає на вулицю, взимку – направляє у бік нагрітої кімнати. У результаті споживачі економлять на роботі кондиціонерів та опалення.
  • До переваг енергозберігаючих вікон відносять гарне відображення ультрафіолетових променів, шкідливих для людини та домашньої обстановки. Такий захист рятує меблі, штори, паркет та шпалери від вицвітання під впливом сонячного випромінювання.
  • Скло у стандартному склопакеті взимку набагато холодніше, ніж температура повітря всередині житла, і на вікнах з’являється конденсат. Енергозберігаюче скло цієї проблеми не допустить.

Як працює двокамерний склопакет

Недоліки інноваційних вікон

Дерев'яні та пластикові вікна з енергозберігаючим склопакетом – переваги, міфи, ТХ

Маркування

Енергозберігаюче скло, встановлене у пластикових вікнах, відрізняється від простих систем умовними позначеннями на упаковці:

Як перевірити справжність виробу?

Енергозберігаюче покриття на вікнах настільки тонке, що неозброєним оком його не розрізниш.

Але є спосіб перевірити наявність без складних оптичних приладів.

Потрібно піднести вогонь від запаленої запальнички, свічки або сірники до вікна і під кутом розглянути картинку, що з’явилася. Кожне зі стекол створить по два відбиття, при цьому відбиття від нанесеного енергозберігаючого покриття відрізнятиметься червонуватим відтінком.

Як перевірити скло

Поради: як вибрати найкращі енергозберігаючі вікна

Дерев'яні та пластикові вікна з енергозберігаючим склопакетом – переваги, міфи, ТХ

Виробники

Виготовлення енергозберігаючих вікон ПВХ — трудомістка технологія, де на кожному етапі потрібний контроль якості. Виробництвом скла з низькоемісійним покриттям у світі займаються корпорації:

Серед російських компаній, які збирають енергозберігаючі вікна на основі імпортних комплектуючих, краще вибирати продукцію офіційних партнерів світових брендів:

Дерев'яні та пластикові вікна з енергозберігаючим склопакетом – переваги, міфи, ТХ

Енергозберігаючі вікна: міфи та реальність

Низькоемісійне покриття не впливає життя рослин, т.к. відбиває інфрачервоне випромінювання, а чи не всі сонячні промені.

Фотосинтез у квітів відбувається завдяки поглинанню природного світла, і того обсягу ультрафіолету, який пропускає енергозберігаюче вікно (35%), достатньо для їх нормального розвитку.

Склопакети зі стандартним склом пропускають до 45% сонячного світла.

Аргон відносять до розряду інертних газів, які не вступають у хімічні сполуки з жодним компонентом. Він не вибухне і не спалахне, не має запаху, не несе радіації. Для людей абсолютно нешкідливий.

Черговий міф про енергозберігаючі вікна. Аргон посилює теплоізоляцію конструкції: стандартна однокамерна система при додаванні аргону стає теплішою на 5%, а у такого ж пластикового вікна з енергозберігаючим склопакетом характеристики тепловідбиття покращуються на 11%.

Згодом газ зникає навіть із найгерметичнішого виробу – до 2-3% за рік. Такого висновку дійшли італійські дослідники, які провели випробування віконних систем, що «пропрацювали» 7 років на реальних об’єктах. Швидкість випаровування газу залежить від якості нанесення первинного герметика на дистанційну рамку ПВХ-профілю.

Міф це чи реальність?

Потрібно усвідомити, що чим вище у скла сукупний відсоток пропускання сонячного тепла, тим швидше нагріватиметься кімната під дією сонця. У звичайного склопакета такий показник дорівнює 77%, у енергозберігаючого – 65%. Це означає, що влітку приміщення нагрівається повільніше через вікно з покриттям, що відбиває.

Ефект від застосування покриттів, що відображають у вікнах пов’язаний з розмірами віконних отворів, матеріалами покрівлі і стін, функціонуванням опалювальних комунікацій.

Середній рівень економії на опаленні під час заміни звичайних склопакетів енергозберігаючими становить 35%.

Дерев'яні та пластикові вікна з енергозберігаючим склопакетом – переваги, міфи, ТХ

Енергозберігаючі дерев’яні вікна

Профіль для євровікон виготовляють із деревини сосни, модрини, дуба. У виробництві дерев’яних вікон з енергозберігаючими склопакетами застосовують тришаровий брус, що не промерзає взимку, не провисає, не утворює щілин.

У найкращих енергозберігаючих вікнах з дерева встановлюють утеплювачі та ущільнювачі німецького виробництва. Вони витримують температури від +60 °С до -70 °З майже триста циклів відкривання-закривання.

Енергозберігаючі дерев'яні вікна

Короткий підсумок

Пластикові вікна з енергозберігаючими склопакетами – сучасна альтернатива стандартним віконним системам. Вони краще відбивають тепло, менше важать і дозволяють економити сімейний бюджет на опаленні та кондиціонуванні.

При облаштування заміського будинку або квартири це ефективний спосіб створити комфортне житлове середовище.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *