
декупаж годинника своїми руками на фото
Нині мистецтво декупажу користується величезною популярністю. Не дивно, адже це заняття не тільки заспокоює, відволікає від повсякденної метушні та повсякденності, а ще має естетичне та функціональне призначення. Сьогодні розберемо техніку декупажу годинника.
Техніка декупажу годинника покроково
Якщо раніше шаблони та матеріали для декупажу годинника знайти було нелегко, то зараз їх у надлишку в будь-якому книжковому чи спеціальному магазині для творчості. Асортимент вражає – циферблати, трафарети, стрілки та інші аксесуари. Тому новомодну техніку зможуть подужати навіть початківці, а покрокові інструкції з прикладами на фото значно полегшать завдання.
Готуємо трафарет
Отже, заготівлю, яку ви заздалегідь придбали у відділі для творчості, потрібно підготувати: знежирити, якщо пластиковий годинник, або ошкурити, якщо дерев’яний.
Створюємо тло
Вибираємо стиль для фонового зображення, залежно від інтер’єру та ваших уподобань. Приклеюємо картинку на основу. Можна використовувати клей ПВА, розведений з водою або спеціальний клей для декупажу. Важливо робити це дуже акуратно, щоб не було складочок. Далі заготовку висушуємо, покриваємо акриловим лаком та знову висушуємо. І так повторюємо 3 рази.
Вибираємо стиль
Сьогодні найпопулярнішим є декупаж у стилях прованс, “голлівудський” та вінтаж (під старовину).
Якщо напрями вінтажу та провансу чимось схожі між собою, то голівудський стиль – повна їм протилежність. Для нього характерно наступне:
- колірні контрасти, які чітко вирізняються від фону. Найчастіше використовуються червоний, чорний, білий, синій кольори;
- багато блиску, достаток страз;
- зображення знаменитих голлівудських зірок, краще тієї самої Золотої ери Голлівуду – Мерилін Монро, Одрі Хепберн, Кларка Гейбла, Грети Гарбо та ін. У цьому випадку вийде голлівудський стиль, навіяний атмосферою ретро.
Декупаж циферблату
Звичайно, готовий годинниковий циферблат можна знайти в спеціальному магазині, але куди цікавіше зробити його самостійно. Цифри легко зробити з різних предметів – все залежить від фантазії та, звичайно, вибраного стилю для декупажу годинника. Так, наприклад, у стилістиці провансу як циферблат чудово підійдуть винні пробки, засушені гілочки лаванди і т.д.
Як зробити ексклюзивний ретро-годинник на платівці?
Музична платівка – чудовий варіант трафарету годинника. Техніка декупажу на вінілової платівці ідентична описаній вище. Однак тут все ж таки є свої нюанси:
- загрунтуйте платівку білою фарбою, дайте обсохнути;
- Для картинки краще взяти спеціальні серветки, призначені для декупажу. Відриваємо два нижні шари і прикладаємо до платівки тільки верхній. Наносимо клей зверху серветки синтетичним плоским пензлем. Після висихання покриваємо заготовку лаком. Знову даємо висохнути і знову наносимо шар лаку.
На замітку: використовуйте спеціальний клей та лак для декупажу.
- робимо розмітку для майбутнього циферблату. Для цього можна використовувати мушлі, пробки з-під вина та інші предмети;
- наносимо на годинник як мінімум три шари акриловий лак;
- картоном заклеюємо наклейку зі зворотного боку платівки. Потім по центру робимо отвір та приклеюємо сам механізм. Кріпимо стрілки та вставляємо батарейки.
Ексклюзивний ретро-годинник готовий! Майструвати їх зручно ще й тому, що вже помічено центр для стрілок. Але врахуйте, що поліграфічна кругла наклейка білого кольору перекривається досить важко. Краще вибрати варіант із червоною наклейкою.
Декупаж годинника – чудова ідея для подарунка
До речі, годинник з вінілової платівки може стати чудовим оригінальним подарунком для близького вам друга, який захоплюється музикою. Відмінна ідея – використовувати як картинку фотографію його улюбленого виконавця чи групи.
Також до будь-якого свята можна зробити тематичний годинник, який стане прекрасним варіантом для подарунка. Напередодні Нового року, створивши подібний шедевр, ви не ламатимете голову, що подарувати дорогій вам людині. До вищеописаної технології потрібно додати лише кілька яскравих деталей:
- рамку зробити із сосонових або ялинових гілок, які потім можна легко прибрати;
- для зображення підуть будь-які різдвяні або новорічні мотиви: янголят, Діда Мороза, свічок, сніговиків, сніжинок, оленів тощо;
- цифрами циферблату можуть бути малюнки новорічних куль чи сніжинки.
Більше того, у магазинах також продаються вже готові засади для декупажу новорічного годинника.
Ефектний годинник можна зробити і до Дня закоханих, і до 8 березня. В даному випадку стилістика провансу чи вінтажу буде дуже доречною. Виявивши фантазію, спробуйте створити щось прекрасне або скористайтеся готовим детальним майстер-класом з прикладами на фото.
Майстер-клас декупажу годинника “Вінтажні троянди”
Вінтажний стиль підкорює своїм затишком та атмосферою минулих років. Годинник під старовину стане прекрасним доповненням інтер’єру, привнесе в будинок романтичну нотку.
Для декупажу приготуйте:
- заготівлю для годинника (діаметр 30 см);
- паста рельєфна акрилова;
- акриловий ґрунт;
- прозорий моделюючий гель;
- фарби акрилові: фісташкова, біла, натуральна умбра, персикова;
- клей для декупажу;
- сповільнювач висихання;
- рисова карта з нотами (листами) та трояндами;
- трафарет циферблату;
- лак акриловий матовий;
- годинниковий механізм;
- мастихін, кисті.
Послідовність робіт:
1. На заготовку наносимо акриловий ґрунт рівномірним тонким шаром.
2. Для більш білої та гладкої поверхні, краще відшліфувати її наждачним папером, після чого покрити ще одним шаром акрилового ґрунту.
3. Створюємо кольорове тло. Використовуємо 3 відтінки: фісташковий, персиковий та сіро-бежевий (білу фарбу розбавити краплею умбри). Кожен з них губкою наносимо розмитою плямою, м’яко нашаровуючи кольори по краях.
4. Щоб напівпрозорі світлі троянди не загубилися на художньому фоні, підфарбуємо мотиви нерозбавленою білою фарбою з іншого боку.
5. Використовуючи клей для декупажу, наклеюємо шматочки рисових карт, що вирвані. Відразу нотні фрагменти для фону, а потім основний малюнок із трояндами.
6. Пом’якшуємо межі фрагментів, поєднуємо фон. Для цього беремо сіро-бежевий нейтральний тон, такий же, як і в фоні. Фарби потрібно небагато, щоб трохи припудрити краї. У процесі роботи для легкості та більшої прозорості краще додати в фарбу трохи сповільнювача висихання.
7. Щоб створити рельєфний циферблат, за допомогою мастихіну через трафарет наносимо тонку рельєфну пасту. Не намагайтеся ідеально вирівняти поверхню, залиште її зі слідами від мазків – подібна фактура цікаво буде виглядати у процесі патинування. Після того як нанесли пасту, зніміть трафарет і дайте рельєфу висохнути.
8. Перш ніж приступити до патинування, для додаткового захисту декоративного шару покрийте годинник акриловим лаком в один шар. Залишіть висихати.
9. Надати троянд об’єму допоможе прозорий гель, що моделює. Наносити його потрібно мазками, використовуючи мастихін. Гель повинен повністю обсохнути до прозорості.
10. Патинування посилить рельєфний ефект троянд та циферблату, допоможе зістарити поверхню. Для цього розбавляємо водою акрилову фарбу кольором натуральної умбри до консистенції, подібної до молока, і додаємо краплю сповільнювача. Наносимо на поверхню пензликом так, щоб він потрапив у всі борозенки рельєфу.
11. Далі потрібно стерти зайву патину вологою складеною ганчірочкою, намагаючись ковзати по верху рельєфу, щоб залишити патину в поглибленнях.
Також покриваємо патинуючим складом краю годинника, витираємо все зайве і даємо годинникам повністю висохнути.
12. Останній штрих – покриття годинника шаром матового акрилового лаку. Бажано наносити лак у два шари з проміжним висиханням.
Оригінальний годинник “Вінтажні троянди” готові! Залишилося тільки підібрати стрілки та вставити механізм. Стрілки також можна зістарити за допомогою губки або сухого пензля, покривши їх невеликою кількістю воскової пасти або світлої фарби.
Більше ефектних прикладів декупажу годинника представлено в наступному фото-огляді.

