Декораторські прийоми для інтер'єру вітальні
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Декораторські прийоми для інтер’єру вітальні


Створення ідеального інтер’єру вітальні кімнати включає безліч нюансів і етапів, лише в тому випадку, якщо все організовано і втілено в життя правильно, можна розраховувати на чудовий результат. Однак, незалежно від того, який стиль ви вибираєте, варто звернути особливу увагу на декорування простору. Справа в тому, що дуже часто навіть ідеально вивірений і грамотно відбудований інтер’єр виглядає нудним, нецікавим і в найгіршому варіанті навіть незатишним.

Вітальня повинна бути зоною максимального комфорту, ідеальним місцем для зустрічей з друзями та теплих вечорів із сім’єю, ось чому так важливо знайти баланс між зручністю та красою, втілити свої ідеї та створити свій ідеальний інтер’єр. Декораторські прийоми досвідчених дизайнерів допоможуть вам знайти правильне рішення, навіть якщо здається, ніби свіжі ідеї вичерпалися.

001.jpg

Змішуйте темні та світлі тони. Такий рецепт може здатися надто очевидним і навіть банальним, проте практика показує, що багато хто забуває про головний секрет краси – баланс. Не варто використовувати одні лише світлі тони, адже такий інтер’єр швидше нагадуватиме лікарняну палату. Втім, і захоплюватися темними також не потрібно, інакше ви ризикуєте отримати в результаті не затишне гніздечко, а похмурий барліг. Правильний баланс темних та світлих тонів дає інтер’єру необхідну динаміку, гармонійність та стиль.

002.jpg

Використовуйте контраст нейтральних тонів. Цей прийом не настільки очевидний і зазвичай його використовують лише професійні дизайнери. Суть у тому, щоб використати на палітрі нейтральні відтінки, які створюють м’який, але цілком очевидний контраст. Так, наприклад, в інтер’єрі цієї вітальні використано відразу кілька нейтральних тонів: фісташковий, світлий коричневий, сірий, білий. Разом вони утворюють єдину композицію, всередині якої є необхідний глибини і динаміки контраст.

003.jpg

Не забувайте про текстуру. Затишний, м’який, ніби огортає інтер’єр багато в чому створюється за рахунок правильної роботи з текстурами. Обов’язково додавайте текстури різні як зовні, так і тактильно: шерсть, оксамит, атлас, дерево, бавовна, метал, шкіру тощо.

004.jpg

Можливо, така різноманітність матеріалів не підійде для обмеженого бюджету. У такому разі почніть з декоративних подушок, які підбиратимете для прикраси дивана. Неважко вибрати наволочки з різних матеріалів, які коштують недорого, але чудово зададуть настрій вітальні.

005.jpg

Говорячи про текстури, ніяк не можна залишити без уваги натуральну деревину – ідеальний матеріал з точки зору створення атмосфери тепла та затишку в будь-якому приміщенні.

006.jpg

Можна довго перераховувати приклади вдалого використання дерева в інтер’єрі, простіше сказати, що помилитися з цим матеріалом майже неможливо. Відзначимо лише найменш очевидні, але дуже ефектні прийоми, а саме: стінові та стельові панелі, рамки для картин та фотографій, предмети мистецтва у техніці різьблення по дереву.

007.jpg

Ще один цікавий прийом для декору вітальні – поєднання предметів м’яких меблів з різною оббивкою. Ви можете підібрати тканину для оббивки самостійно, а можете просто купити крісла та диван з різних колекцій, у будь-якому випадку, подібне рішення надасть вашій вітальні більш сучасний, розслаблений та затишний вигляд.

008.jpg

009.jpg

При виборі тканини для оббивки м’яких меблів у вітальні варто звернути увагу на те, як вона поводиться при мінімальному забрудненні. Варто вибрати тканину, яку не доведеться чистити кожен день, особливо це актуально в тому випадку, коли у будинку є маленькі діти чи домашні тварини. Уникайте також дуже світлих або дуже темних відтінків тканини.

010.jpg

011.jpg

Класична, перевірена часом порада актуальна і в даному випадку: додайте в інтер’єр хоча б краплю яскравого кольору. Навіть якщо ви не любите насичені тони, невеликий акцент не буде зайвим.

012.jpg

Якщо сумніваєтеся або боїтеся надто активних тонів, зверніть увагу на синій. Синій можна вважати компромісом, він яскравий і м’який одночасно, чудово поєднується з будь-якою палітрою, крім того, дуже красиво відтінює теплі приглушені тони.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.