Декоративний камінь в інтер'єрі  Ремонт без проблем
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Декоративний камінь в інтер’єрі Ремонт без проблем


Ще з давніх-давен людина почала використовувати камінь у будівництві своїх жител. Згодом камінь став основним матеріалом для архітекторів та скульптур. Можна сказати, що камінь має якусь неймовірну привабливу силу і навіть магію, адже не випадково ж люди різних національностей, різних культур і різного віку потрапляють під його вплив. А вміння обробляти камінь вважається найвищим мистецтвом, схожим мало не з помахом чарівної палички і вмінням керувати силами природи.

Ванна кімната з декоративним каменем

Найчастіше декоративний камінь використовується для обробки зовнішніх фасадів будівель, альтанок, колон, вікон і т.д. Але водночас можливості його застосування не обмежуються лише цим, декоративний камінь може стати чудовим. обробкою для внутрішнього інтер’єр приміщення.

Декоративний камінь у ванній кімнатіКамінь в інтер'єрі ванної кімнатиЕфектна вітальня з оздобленням з каменюКамінь в інтер'єрі вітальніДекоративний камінь на кухні

Декоративний камінь в інтер’єрі сприяє створенню особливого затишку

Використовуючи декоративний камінь у домашньому інтер’єрі, можна досягти найбільшого відчуття затишку, спокою і навіть певного захисту, у зв’язку з тим, що відбувається поєднання двох стихій, а саме каменю та вогню. Адже саме кам’яне вогнище з дровами, що потріскують, безпосередньо асоціюється з теплом і затишком у будинку. У малогабаритній квартирі не бажана подібна обробка, т.к. візуально камінь звужує простір. Для використання каменю в домашньому інтер’єрі потрібна простора квартира, а ще краще котедж або приватна садиба.

Красива кухня з оздобленням з каменюДекоративний камінь у спальніВишукана спальня з декоративним каменем в інтер'єріОздоблення коридору декоративним каменем

Часто штучний камінь застосовується для обробки інтер’єрів ресторанів, барів, готелів або офісних приміщень. Однак, коли мова заходить про декорування заміського будинку або, тим більше, сучасної міської квартири, ось тут виникає безліч сумнівів і помилок.

Основні помилки та побоювання, пов’язані з використанням декоративного каменю в домашньому інтер’єрі

p align=»justify»> Найбільш хвилююче питання, який виникає при вирішенні обробки інтер’єру штучним каменем, це банальна безпека його використання, т.к. не завжди подібний матеріал може застосовуватись для робіт усередині приміщення. Тому при виборі матеріалу слід звертати на це особливу увагу. Продавець повинен надати санітарно-епідеміологічний висновок на камінь, який може використовуватися для внутрішнього оздоблення, а також продавець повинен мати документ, що підтверджує факт відповідності матеріалу всім нормам радіаційної безпеки.

Інше побоювання полягає в тому, що камінь зазвичай асоціюється з масивним та важким оздоблювальним матеріалом. І тут виникають сумніви щодо того, чи варто взагалі витрачати свою і так невелику площу (особливо це стосується міських квартир) на таке оздоблення? Більше того, а чи витримають таку велику вагу наші стіни? З цього приводу хочеться відзначити, що сучасні технології сприяють випуску плитки, яка імітує камінь, але при цьому товщина її становить не більше одного сантиметра, а в деяких випадках навіть менше. Один квадратний метр такої плитки важить 25 кг. Таким чином, стіні надається досить витончена і тонка фактура, а простір навпаки економиться.

Гарний інтер'єр вітальні з каменемЕфектний просторий коридор із декоративним каменемКамінь в інтер'єрі просторої кухні

Асортимент декоративного каменю

Якщо використовувати натуральний декоративний камінь, у такому випадку представлено широке різноманіття кольорової гами на відміну від штучного каменю, однак цей варіант вимагає найбільш ретельного і серйозного підходу. Натуральний камінь також обробляється із застосуванням спеціальної сучасної методики з метою наближення його зовнішнього вигляду до якісного природного матеріалу. Тому штучне каміння завоювало більшу популярність, ніж натуральне.

Стіни з каменю у ванній кімнатіНадзвичайно розкішна та багата спальня з оздобленням з декоративного каменю

В даний час декоративний камінь має надзвичайно широкий асортимент. Іншими словами, підібрати камінь, що імітує будь-який натуральний, не становить ніяких труднощів. В наявності є і вапняк, і галька з морського берега, і скельна порода з вираженим глибоким рельєфом, і цегляна кладка, облагороджена патиною. Також багато виробників випускають абсолютно гладку фактуру з барельєфами, наприклад, ієрогліфи або орнаменти, що служать для прикраси звичайної кам’яної кладки, або сюжетні панно.

Виготовляється штучний камінь із застосуванням форм, а фактура плитки має повтори, що є абсолютно нормальним явищем. Єдине, на що слід звернути увагу — кількість повторюваності однакових плиток, що припадає на один квадратний метр. Великі виробники знизили показник повторюваності за рахунок застосування більшої кількості форм.

Колір каменю

Важливу роль в оформленні інтер’єру відіграє колір декоративного каменю, який неодмінно повинен гармоніювати із загальним дизайном та кольоровою гамою приміщення. Пастельні тони доречні в класичному інтер’єрі.

Ванна кімната з каменем в класичному стиліКласична вітальня з декоративним каменем

Камінь насиченого кольору з контрастними відтінками найбільше підійде до стилю модерн.

Декоративний камінь в інтер'єрі сучасної спальніЕфектна ванна кімната з декоративним каменем насиченого кольору.

Примітно, що знайти дві абсолютно однакові за кольором плитки зі штучним каменем неможливо. В силу технології подвійного фарбування, колір прожилок плитки завжди відрізнятиметься. Виробниками постійно ведеться робота з розширення кольорової гами плитки, щоб задовольнити уподобання будь-якого покупця.

Переваги застосування декоративного каменю в інтер’єрі

Ну, по-перше, камінь надзвичайно стійкий до температурних перепадів, також він абсолютно не горючий, у зв’язку з чим його часто використовують як облицювання камінів. До речі, камін, оброблений за допомогою декоративного каменю, створює неповторний затишок у кімнаті, будучи серцем будинку. Камін може бути виконаний з каменю цілком або частково — все залежить від уподобань та смаків господарів

Камін з декоративним каменем у вітальніКамін у вітальні фанерований світлим каменемКрасива вітальня з оздобленням з каменюКамін у ніші стіни, облицьованої каменемДекоративний камінь у вітальні з каміном

Також камінь нерідко застосовується для облицювання штучних водойм, фонтанчиків або невеликих водоспадів, тобто для обробки куточків живої природи, що зараз є особливо стильним і модним елементом. Також можна створити у квартирі справжній сад, де можна буде добре провести час та зняти стрес.

Оздоблення каменем стін таких приміщень, як коридори, столові, кухні, холи і кабінети значно покращує інтер’єр, а також, позбавляє необхідності влаштовувати часті косметичні ремонти, адже штучний камінь не потребує особливого догляду, термін його служби надзвичайно довгий. У разі необхідності створити зміни в обстановці, достатньо лише встановити невеликі вставки з плитки іншої фактури та виду, або просто замінити деякі елементи, наприклад, ефектним панно – і ваш інтер’єр чудово оновиться.

Стіни з каменю у вітальніЕфектний кам'яний дверний отвір у коридоріДекоративний камінь в обробці інтер'єру коридоруДекоративний камінь у коридоріКрасива кухня з оздобленням з каменюСтіни з каменю на кухні

Сходові прольоти також часто оформляються каменем, наприклад, кам’яні сходи, що поєднуються з облицюванням стін, здатні перетворити житло на справжній палац, особливо, якщо оформити так само ще й вікна з дверними отворами. Крім цього, така обробка створює відчуття надійності та міцності стін, а також захищеності мешканців будинку.

Коридор з оздобленням з каменю, що нагадує палац

Не менш ефектна барна стійка, облицьована декоративним каменем, а також всілякі стелажі, полиці, подіуми та ніші. Більш того, барній стійці можна надати найнеймовірнішу і химерну форму, використовуючи для цього облицювальний камінь з різноманітними формами.

Кухня з декоративним каменем, обладнана барною стійкоюЕфектна кухня з барною стійкою, оздобленою каменемБарна стійка у стильній кухні з декоративним каменем

Для надання інтер’єру віяння старовини рекомендується застосувати крупнозернистий камінь для обробки арок, дверних отворів та камінів.

обробка арки каменем у коридоріДверний отвір з аркою в коридоріСтіни з каменю в коридоріОздоблення каменем спальні на другому поверсіСпальня на другому поверсі з оздобленням з каменюДекоративний камінь в інтер'єрі спальніСпальня з елементами старовини Є ще один маленький нюанс при використанні каменю — плитки намагайтеся укладати, дотримуючись деякої відстані, яка заповнюється затиркою. Колір затірки за бажання можна змінювати. Подібний метод сприяє внесенню свіжості до інтер’єру.

Особливо рекомендується застосувати обробку з натурального каменю в тих зонах, де розташовується телевізор або інша техніка. природний матеріал сприяє зниженню навантаження на нервову систему, яку організм отримує при тривалому перегляді телевізора або багатогодинній роботі за комп’ютером.

Не слід зловживати застосуванням кам’яних деталей в інтер’єрі. Це загрожує виникненням відчуття тяжкості і печерності, яке тиснутиме на людей, що знаходяться в приміщенні.

Відчуття міри в обробці з каменю у ваннійДотримання міри з оздобленням з каменю у ванній кімнатіВанна, зі смаком оформлена декоративним каменемМіра в обробці просторої кухні декоративним каменемВідчуття міри в оформленні кухні декоративним каменемЕфектна спальня з декоративним каменемСпальня зі смаком оформлена каменем

Таким чином, штучний декоративний камінь здатний перетворити будь-який інтер’єр. Навіть якщо тільки невелика деталь інтер’єру буде оформлена таким матеріалом — особливий шик вашому будинку гарантовано забезпечений.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *