Декоративний камінь в інтер'єрі кухні (58 фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Декоративний камінь в інтер’єрі кухні (58 фото)





Декоративний камінь в інтер'єрі кухні (58 фото)

Сучасний дизайн пропонує сотні варіантів обробки простору, хоча багато хто воліє зупинятися на традиційних, але перевірених часом шпалерах або звичайному фарбуванні. Однак інші матеріали мають неповторну естетику та властивості, які перетворять будь-яке приміщення — потрібно тільки знати, як їх використовувати. Сьогодні ми поговоримо про особливості декоративного каменю в інтер’єрі кухні, а також про широкі можливості його застосування!

Основні особливості

Декоративний камінь приваблює живою фактурою, об’ємом і природним, навіть «диким» зовнішнім виглядом, який слугує не так прикрасою в інтер’єрі, як формує образ і створює настрій. Використання його як внутрішнє оздоблення зобов’язує відповідально підійти до дизайну всього простору — це не нейтральне тло, як наприклад, пофарбована в білий стіна, а сильне художнє рішення.

Таке покриття підходить під багато стилів, а також відмінно впишеться в кухню заміського будинку або квартири. Воно виглядає дуже органічно в інтер’єрі кантрі, привносячи своєрідний сільський шарм і затишок, але сучасні стилі теж люблять звертатися до натуральних (або матеріалів, що їх імітують). У цьому питанні потрібно спиратися на загальний дизайн кухні.

Наприклад, кам’яне облицювання поєднується з деревиною та іншими природними поверхнями. Колірну гаму теж краще «запозичити» у природи: білий, пісочний, коричневий, чорний, сірі відтінки, рідше — блакитний, зелений або бордовий. А ось яскравіші комбінації не «уживуться» разом із суворою натурою каменю. Втім, навіть у глянцеву футуристичну кухню можна підібрати обробку потрібної фактури, благо цей матеріал представлений у широкому асортименті.

Декоративний камінь в інтер'єрі кухні.

Види каменю

Залежно від походження існує дві основні групи декоративного каменю: штучні та натуральні, які різняться за складом.

Натуральний декоративний камінь

Як відомо з назви, натуральний камінь створений природою та адаптований для будівельних робіт людськими руками. Цінителі всього природного скажуть, що такий матеріал випромінює енергію, позитивно впливає на здоров’я, а також має непідробну живу текстуру, що дозволяє створити унікальний дизайн — малюнок одного каменю ніколи не повторюється.

До цієї групи належать сланець із його суворим рельєфом; річковий камінь, що зберігає природну форму навіть в інтер’єрі; піщаник, що полюбився завдяки теплому пісочному відтінку; розкішний граніт, благородний мармур та інші. Головною причиною, чому натуральне покриття не зустрічається в кожному будинку, можна вважати високу вартість.

Натуральний декоративний камінь на кухні
Натуральний декоративний камінь на кухні

Штучний декоративний камінь

Будучи дешевим аналогом натуральних матеріалів, штучні декоративні камені цілком вдало імітують їхню текстуру, при цьому відрізняючись більшою витривалістю до впливу навколишнього середовища. Вони виграють за рахунок різноманітності колірних рішень та універсальності, оскільки підходять для облицювання будь-яких частин кухні – арок чи фартуха.

Незважаючи на своє походження, штучне покриття вважається абсолютно екологічним. Наприклад, конгломерати складаються з крихт граніту, мармуру, а також додаткових речовин, на кшталт кварцового піску або вапняку, які наділяють матеріал підвищеною міцністю. Керамограніт, що включає глину, шпат і мінерали, має незвичайний дизайн, який більше схожий на дрібну плитку.

Вибираючи свій ідеальний варіант, слід орієнтуватися не лише на бюджет ремонту, але також на бажаний зовнішній вигляд та місце оздоблення.

Штучний декоративний камінь на кухні

Достоїнства і недоліки

Щоб підсумувати інформацію про декоративне каміння, розглянемо переваги такого рішення.

1. Який би вигляд ви не вибрали, кам’яне оздоблення стане стильною окрасою інтер’єру, а також дозволить приховати недосконалості поверхні стін. Завдяки широкому асортименту, він вписується в багато стилів, перетворюючись на їх гармонійне продовження.

2. Багато видів добре підходять під потреби кухні. Крім цього, їх легко доглядати: достатньо провести вологою ганчіркою, щоб видалити краплі жиру, бризки або кіптява.

3. Термін експлуатації такого оздоблення — більше десяти років, у зв’язку з чим навіть мармурові поверхні не здаються таким дорогим вкладенням, не кажучи вже про дешеві штучні аналоги.

4. Декоративний камінь ідеально впишеться в інтер’єр кухні завдяки ще одній якості — екологічності, яка є незамінною в місці, де готується їжа.

Порівняно з перевагами, недоліків не так багато, але вони відносяться швидше до окремих видів матеріалів. Зваживши всі за і проти, можна знайти чудовий варіант.

Декоративний камінь на кухні - Переваги та недоліки

Кухонний фартух із каменю

Ця зона кухні пред’являє особливі вимоги до обробки, тому підібрати потрібний матеріал іноді буває досить складно. Тут, через близьке розташування до робочої зони, є підвищена вологість, висока температура і рівень забруднення краплями жиру або їжі, з якими здатні впоратися не всі різновиди декоративного каменю.

Керамограніт, незважаючи на привабливий зовнішній вигляд, чутливий до засобів для чищення, тому видалення бруду з його поверхні досить проблематично. Мармур також не рекомендується використовувати для облицювання фартуха, зате конгломерати, які візуально від натурального «собрата» може відрізнити тільки професіонал, мають високу міцність і легко піддаються догляду.

Акриловий камінь, ще один різновид штучного, не вбирає вологу, не деформується при механічному чи фізичному впливі, як і кварцові вироби. Гіпсові вироби, що нагадують пісковик і легко виготовляються самостійно, не відрізняються вологостійкістю, але цю проблему можна вирішити, покривши його захисним лаком.

Складнощі при виборі фартуха можуть виникнути, якщо камінь використаний для обробки інших елементів кухні. Справа в тому, що дизайнери не рекомендують комбінувати кілька видів в одному просторі, тому цей момент потрібно заздалегідь продумати.

Кухонний фартух може бути єдиною «кам’яною» конструкцією в інтер’єрі, тим самим ставши композиційним центром. Якщо матеріал має рівну поверхню, його можна комбінувати зі стільницею. Таке дизайнерське рішення підійде під багато стилів, будь то прованс, кантрі, класика або мінімалізм.

Кухонний фартух з каменю.
Кухонний фартух з каменю.
Кухонний фартух з каменю.
Кухонний фартух з каменю.
Кухонний фартух з каменю.
Кухонний фартух з каменю.

Стіна з каменю в інтер’єрі кухні

Для облицювання стін вибір сировини обмежується лише декоративними особливостями та, звичайно, бюджетом. Частина кухні, не розташована в безпосередній близькості до робочої зони, досить невибаглива, при цьому створює загальне враження про кімнату.

Якою б красивою не була фактура каменю, не рекомендується використовувати його на всіх стінах — таке оздоблення часто поєднують з іншими видами, що мають рівну поверхню і нейтральні кольори: однотонні шпалери, фарбування або декоративну штукатурку. Це дозволить врівноважити основний матеріал, а також позбавить відчуття «кам’яної фортеці».

Дане рішення можна застосувати для зонування, прикрасивши їм стіну поряд з обіднім столом, або створення акцентів — кути, декоровані каменем, виглядають дуже ефектно.

Краще, якщо кухня наділена простором, добре освітлюється сонячним світлом. А ось для невеликих приміщень доведеться або відмовитися від декоративного каменю, або підібрати менш фактурний і світліший варіант. Піщаник не тільки відрізняється теплим піщаним кольором, але й за допомогою горизонтального рельєфу візуально розширює приміщення.

Стіна з каменю в інтер'єрі кухні.
Стіна з каменю в інтер'єрі кухні.
Стіна з каменю в інтер'єрі кухні.
Стіна з каменю в інтер'єрі кухні.
Стіна з каменю в інтер'єрі кухні.

Арки та дверні отвори з каменю на кухні

За допомогою каменю можна декорувати навіть вхід у кухню — це не тільки оригінальне рішення, але й практичний варіант, здатний прослужити багато років. У разі дверного отвору, який при зачиненні дверей часто піддається механічному впливу, міцність матеріалу значно продовжить термін експлуатації. Він захищає конструкцію від зносу, тому що шпалери та інші різновиди обробки з часом набувають неестетичного вигляду.

Якщо ви хотіли ушляхетнити арку натуральним каменем, то не поспішайте приступати до покупки. Справа в тому, що для його укладання знадобляться не тільки спеціальні дорогі суміші, але й певні будівельні навички. Їм складно облицьовувати вигини та важкодоступні місця — без допомоги професіоналів тут не обійтися, ціну за яку потрібно приплюсувати до загальної вартості матеріалу.

Штучні аналоги більш податливі, досить легкі та міцні, а широка кольорова гама допоможе підлаштувати отвір під дизайн кухні: світлі відтінки для розширення проходу, темні для створення м’яких контурів.

Таке рішення відмінно впишеться в мінімалістичний стиль або кантрі, перетворюючи вхід на окремий елемент декору.

Арки та дверні отвори з каменю на кухні.
Арки та дверні отвори з каменю на кухні.
Арки та дверні отвори з каменю на кухні.
Арки та дверні отвори з каменю на кухні.
Арки та дверні отвори з каменю на кухні.

Декоративний камінь в інтер’єрі кухні.

Якщо про технічні характеристики декоративного каменю можна прочитати, то естетичні властивості потрібно бачити на власні очі. У цій добірці фотографій ми постаралися проілюструвати різноманітність фактур, кольорів та рішень, що стануть ідеальним доповненням для дизайну вашої кухні. Приємного перегляду!

Декоративний камінь в інтер'єрі кухні.
Декоративний камінь в інтер'єрі кухні.
Декоративний камінь в інтер'єрі кухні.
Декоративний камінь в інтер'єрі кухні.
Декоративний камінь в інтер'єрі кухні.
Декоративний камінь в інтер'єрі кухні.
Декоративний камінь в інтер'єрі кухні.
Декоративний камінь в інтер'єрі кухні.
Декоративний камінь в інтер'єрі кухні.
Декоративний камінь в інтер'єрі кухні.
Декоративний камінь в інтер'єрі кухні.
Декоративний камінь в інтер'єрі кухні.
Декоративний камінь в інтер'єрі кухні.
Декоративний камінь в інтер'єрі кухні.
Декоративний камінь в інтер'єрі кухні.
Декоративний камінь в інтер'єрі кухні.
Декоративний камінь в інтер'єрі кухні.
Декоративний камінь в інтер'єрі кухні.
Декоративний камінь в інтер'єрі кухні.
Декоративний камінь в інтер'єрі кухні.
Декоративний камінь в інтер'єрі кухні.
Декоративний камінь в інтер'єрі кухні.
Декоративний камінь в інтер'єрі кухні.
Декоративний камінь в інтер'єрі кухні.
Декоративний камінь в інтер'єрі кухні.
Декоративний камінь в інтер'єрі кухні.
Декоративний камінь в інтер'єрі кухні.
Декоративний камінь в інтер'єрі кухні.
Декоративний камінь в інтер'єрі кухні.

Відео: Оздоблення стін на кухні декоративним каменем

https://www.youtube.com/watch?v=yZDxCtDKU-Y

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *