Декоративне оздоблення гіпсокартону (ГЛК)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Декоративне оздоблення гіпсокартону (ГЛК)


На сьогоднішній день існує безліч матеріалів та варіантів чистового декоративного оздоблення гіпсокартонних листів. Тільки щоб результат вас порадував, потрібно суворо дотримуватися правил підготовки до чистової (фінішної) обробки.

ГКЛ

Як підготувати ГКЛ до фінішної обробки?

  1. Обробити поверхню гіпсокартону. Матеріал покривають ґрунтовкою, потім закладають стики за допомогою шпаклівки і усувають дрібні дефекти.

  2. Провести шліфування поверхні. По закінченні процедури гіпсокартонна поверхня стає ідеально гладкою.

  3. Виконання повторної ґрунтовки.

Як не допустити появи тріщин на стиках ГКЛ?

Місцям, де є стики, потрібно приділити особливу увагу. Інакше там виникнуть тріщини. Щоб цього не сталося, необхідно зашпаклювати стики зверху, використовуючи при цьому армуючу стрічку або серпянку. Коли шпаклівка висохне, слід провести повторне шліфування та ретельну ґрунтовку.

Як підготувати до обробки гкл у сирих приміщеннях?

До зон з підвищеною вологістю відносять санвузол та кухню. У таких приміщеннях особливо важливі ґрунтовка та герметизація. Звичайний гіпсокартон не підійде, тільки вологостійкий. Так як оздоблювальні матеріали теж повинні бути стійкими до вологи, перевагу віддають емалі, плитки та фарб на масляній основі.

Матеріали для декоративного оздоблення ГКЛ поверхонь у “сухих” зонах

  • Шпалери. Можна використовувати різні види шпалер: паперові. вінілові, флізелінові, склошпалери, текстильні.

  • Фарба. Для фінішної обробки одними з найбільш відповідних матеріалів є клейові, водоемульсійні, дисперсійні та емалеві фарби. Якщо ви не впевнені в ідеальній гладкості гіпсокартонної поверхні, краще відмовитись від глянсових фарб на користь матових.

  • Фактурна штукатурка. З її допомогою вдається створити різні ефекти нерівностей. До нанесення штукатурки ГКЛ потрібно ретельно загрунтувати.

  • Плитка. Щоб плитка через деякий час не відклеїлася від гіпсокартону, потрібно вибрати вологостійкий та максимально міцний клей.

  • Декоративні панелі. Вони можуть бути пластиковими, гіпсовими чи дерев’яними. При роботі з декоративними панелями слід дотримуватися основних правил підготовки та обробки гкл, а також враховувати властивості та особливості обраного матеріалу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *