Декоративна штукатурка
Найчастіше в процесі декорування інтер’єру квартири або заміського будинку дизайнери використовують декоративну штукатурку. Штукатурка допомагає створити необхідний дизайнерський ефект і надати звичним стінам неповторної краси та унікальності, заданої фактурної поверхні. Декоративна штукатурка в інтер’єрі має масу варіантів використання залежно від задуму дизайнера, Ваших уподобань та який напрямок інтер’єру вибрали. Вигідно декоративна штукатурка може виглядати як у сучасному інтер’єрі, так і в стилі прованс.
Види декоративної штукатурки
Сьогодні на ринку дизайну безліч різновидів декоративної штукатурки. Матеріали, які застосовуються у виготовленні рельєфних панелей, бувають і натуральними, і штучними, але так само штукатурку можна придбати, до складу якої враховуються й ті та інші компоненти.
Наприклад, традиційна венеціанська штукатурка включає гашене вапно, натуральний бджолиний віск, кам’яний пил. У складі штукатурки можна зустріти не тільки компонент вапно, а й акрил, латекс, або цемент. Ці елементи необхідні основи рельєфу. Залежно від вибраного вами рельєфного малюнка, потрібно вибрати штукатурку з частинками раціонального розміру. Більші частинки додадуть поверхні грубості, чіткого об’ємного візерунка, а дрібні — незначної шорсткості.
Об’ємна декоративна штукатурка зі старту має переважно білий колір, для надання бажаних кольорів, до неї додають кольоровий колір, або ж покривають певним кольором вже після надання форми. Майстри розводять подібний склад звичайною водою, лише в окремих випадках потрібна спеціальна рідина.
Застосування декоративної штукатурки
Для початку залежно від типу поверхні, куди ви будете певними рухами наносити щільну масу, і яким зовнішнім впливам вона буде схильна, уважно визначте відповідний тип штукатурки.
Існують спеціальні види штукатурки для зовнішніх робіт, які призначені безпосередньо для обробки фасадної частини будівлі. Використовувати таку штукатурку для внутрішніх робіт в інтер’єрі не можна! У цих сумішей певний склад, що надає декоративній штукатурці особливу міцність та стійкість до зовнішніх впливів: снігу, різких перепадів температури, дощу, вогкості.
Інший тип маси призначений тільки для внутрішніх робіт, що екологічний та безпечний (у більшості штукатурок подібного типу використовуються виключно натуральні матеріали). Такого роду матеріал використовувати для обробки фасадної частини приміщення не можна, тому що такого сильного впливу штукатурка не витримає, і її зовнішній вигляд дуже швидко прийде в непридатність.
На ринку сучасних матеріалів поширені декоративні штукатурки в інтер’єрі ще одного виду — універсальні, які підходять і для обробки стін у житлових будинках, і для оформлення зовнішніх фасадів будівель. До складу цих сумішей входять дуже безпечні для людини компоненти, які захищають покриття від несприятливих погодних умов. Зазначимо, що вартість універсальних штукатурок дещо вища щодо попередніх.
Перед придбанням штукатурки, що сподобалася вам, уважно ознайомтеся з описом, який знаходиться на зворотному боці упаковки і проконсультуйтеся з фахівцем. Необхідно бути впевненим у тому, що декоративна штукатурка, що сподобалася, дійсно відповідає області застосування, запланованої вами.
Як наносити декоративну штукатурку
Виходячи з типу придбаної вами декоративної штукатурки, нанесення можна зробити як самотужки, так і завдяки професіоналам. Найчастіше декоративна штукатурка, що розфасована у відрах, наноситься на стіну за допомогою шпателя. Таку роботу може зробити і обиватель, але необхідно мати художній смак і демонструвати навчальні відео уроки, яких сьогодні різноманітна безліч.
Зазначимо, що рельєф, отриманий на стіні внаслідок нанесення художньої декоративної штукатурки, багато в чому залежить від типажу шпателя. Скориставшись оригінальним шпателем, реально досягти досить цікавої та рельєфної поверхні.
Венеціанська декоративна штукатурка та флокове покриття потребує певних навичок при роботі, тому демонстрація такого виду декоративної штукатурки рекомендуємо довірити спеціалісту-художнику, який вправно впорається з цією складною роботою.
Види декоративної штукатурки в інтер’єрі
Сьогодні види декоративної штукатурки досить різноманітні, оскільки цей процес варто назвати творчим та невимушеним. І є як гладка декоративна штукатурка, так і об’ємна, що має заданий рельєф. Частіше декоративна штукатурка виглядає подібно до кам’яної крихти, що покриває стіну. Але нерідко зустрічаються і види декоративної штукатурки, що імітують шкіру, натуральний камінь, текстиль… Чим більший обсяг, тим вища витрата матеріалу, від чого залежатиме загальна підсумкова вартість вашого будівництва та ремонту.
Найчастіше в сучасних інтер’єрах можна зустріти фактурну штукатурку (друга її назва – структурна). Зазвичай вона у будівельних магазинах у готовому вигляді, розфасована по цеберках різного розміру. Таку штукатурку рекомендується наносити на поверхню різного розміру шпателем. Іноді подібний вид декоративної штукатурки можна побачити і у формі мішків із порошком. Його потрібно розвести з чистою водою у заданій пропорції, а потім після закінчення певного часу наносити на стіни. У деяку штукатурку додають лимонну кислоту, щоб консистенція швидко не засихала, що дозволяє виграти час для створення об’ємного барельєфу. Не забудьте придбати необхідний для вашого інтер’єру відтінок, щоб надати колір штукатурці.
Венеціанська штукатурка переважно застосовується в інтер’єрах класичного стилю, оскільки допомагає організувати стінам дивовижний урочистий вигляд, що нагадує дорогі натуральні породи каменю. Наноситься покриття на стіни і стеля в кілька етапів, відповідно колір цієї декоративної штукатурки набуває неймовірного складного відтінку. Венеціанська штукатурка надає стінам не просто схожість із шляхетними аналогічними матеріалами, а й непідробну глибину та неповторність візерунка. Потім на штукатурку наноситься певне покриття з натурального бджолиного воску, після чого з’являється неповторний блиск і виявляються характерні риси натурального каменю.
Нещодавно на нашому ринку з’явилося флокове покриття, яке активно набирає популярність серед дизайнерів і художників. Нанесення подібного декоративного покриття на стелю або стіну — непроста робота, але підсумковий результат вартий таких зусиль. Спочатку на стіну наноситься клейова база, потім до неї приєднуються флоки (кольорові пластівці), потім наноситься певне лакове покриття, що захищає флоки від зовнішніх руйнувань.
Можна вибрати різний вид декоративної штукатурки, і навіть поєднувати деякі види покриттів для надання вашому інтер’єру бажаного ефекту. Потрібно відзначити, що перед тим, як нанести бажаний вид декоративної штукатурки, необхідно застосовувати грунтовку.
Декоративна штукатурка в інтер’єрі.