Декоративна штукатурка своїми руками - фото, відео, уроки, способи нанесення на стіну
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Декоративна штукатурка своїми руками — фото, відео, уроки, способи нанесення на стіну





Декоративна штукатурка своїми руками

Що робити, якщо набридли звичні шпалери або панелі як оздоблення стін? Адже, незважаючи на різноманітність варіантів, хочеться оформити унікальний дизайн, що відбиває індивідуальність господарів. Якщо вам вистачить терпіння та сил, створення своїми руками поверхні з декоративною штукатуркою – чудове рішення для інтер’єру будь-якого приміщення. Сьогодні ми розповімо, як це зробити!

Переваги та недоліки декоративної штукатурки

Багато людей, навіть ті, хто ніколи не займався ремонтом, чули про штукатурку — пасту з певним складом, яку наносять на стіну і часто використовують як основу. Так ось, декоративний різновид має мало спільного з цією сірою масою. Вона застосовується як фінішне оздоблення, допомагаючи створити естетичні, фактурні стіни з незвичайним малюнком.

Головна перевага декоративної штукатурки, що виділяє її серед інших, більш простих у реалізації варіантів – унікальність. Одна і та сама людина не зможе створити дві стіни з ідентичним візерунком. Крім цього, застосовуючи різні методи нанесення, вдасться досягти ефекту імітації мармуру, граніту або інших цікавих покриттів. У деяких майстрів виходять справжні художні композиції, але навіть за простого нанесення штукатурка виглядає досить ефектно.

Після нанесення та застигання пасти вона піддається забарвленню, що пожвавлює однотонну поверхню. Штукатурка — дуже практичний вид обробки, який допомагає приховати деякі недоліки стін, на зразок тріщин або невеликих нерівностей. При цьому, у поєднанні з якісною ґрунтовкою, вона може зіграти роль гарного утеплювача.

Мало сучасних матеріалів, які представлені на будівельному ринку, можна назвати безпечними для здоров’я. Але тільки не декоративну штукатурку — вона має екологічний, нешкідливий склад, у зв’язку з чим підходить для багатьох приміщень, навіть для дитячої.

Звичайно, нанесення маси вимагає певної майстерності та акуратності, але вони досягаються після невеликої практики, а також детального вивчення інструкцій. Ще одна складність у використанні декоративної штукатурки – високі вимоги до стін. Вони мають бути максимально рівні та гладкі, а для цього доведеться попередньо підготувати поверхню.

Декоративна штукатурка своїми руками - переваги та недоліки
Декоративна штукатурка своїми руками - переваги та недоліки
Декоративна штукатурка своїми руками - переваги та недоліки

Види декоративної штукатурки

Штукатурки бувають різних видів залежно від бажаних властивостей, а також ефекту після нанесення. Виділяють класифікацію за складом та наповненням, перша з яких включає наступні варіанти.

Декоративна мінеральна штукатурка

Виготовляється з цементу та продається в сухому вигляді. У продукт необхідно додати воду, ретельно розмішавши міксером. Ця декоративна штукатурка підходить для мінеральної ґрунтовки, створює різноманітний рельєф. Ще один плюс — низька ціна, хоча можна зустріти різні варіанти. Але таке рішення не дуже надійне — легко ушкоджується при найменших вібраціях чи недбалому поводженні.

Мінеральна декоративна штукатурка своїми руками
Мінеральна декоративна штукатурка своїми руками
Мінеральна декоративна штукатурка своїми руками

Акрилова декоративна штукатурка

Більш надійна декоративна штукатурка, до складу якої входить водяна дисперсія акрилових смол. Вона може витримати перепади температур, високу вологість, а також легко піддається догляду за допомогою звичайних засобів для чищення. Відмінна новина для власників нерівних стін – маса наноситься без попередньої підготовки та досить швидко сохне. Щоправда, коштує значно більше за перший вид.

Акрилова декоративна штукатурка своїми руками
Акрилова штукатурка своїми руками

Силіконова декоративна штукатурка

Більш сучасний вигляд, який відразу привертає увагу своїми високими характеристиками: еластичність, довговічність, зручний догляд. Легко піддається нанесенню, з чим впорається навіть новачок. Продається така декоративна штукатурка в готовому вигляді, в різноманітній палітрі кольорів, відтінки якої можна змішувати прямо при використанні. Тільки за сучасність та якість доведеться віддати чималі гроші.

Силіконова декоративна штукатурка своїми руками
Силіконова декоративна штукатурка своїми руками

Класифікація за типом наповнення

В основу маси додають різні компоненти, що дозволяють досягти певного декоративного ефекту. Виходячи з цього, можна виділити три найпопулярніші види штукатурки.

Структурна штукатурка

Це неоднорідна зерниста маса з частинками гранул, камінців, волокон або інших елементів, виготовлена ​​на мінеральній основі. Пластичне та податливе засіб легко наноситься будь-яким інструментом, створюючи необхідну текстуру.

Краще віддати перевагу товару з водним розчинником, так як синтетичні мають дуже різкий запах, який ускладнює ремонт у приміщенні.

Ще один плюс – декоративна структурна штукатурка продається у готовому вигляді, не потребує додаткового змішування з іншими інгредієнтами.

Структурна декоративна штукатурка своїми руками
Структурна декоративна штукатурка своїми руками
Структурна декоративна штукатурка своїми руками
Структурна декоративна штукатурка своїми руками

Фактурна штукатурка

Так називаються склади, що допомагають створити рельєфну фактуру поверхні. При особливій майстерності можна імітувати деревину, жатий папір, камінь – вихідний результат залежить від техніки нанесення, а також інструментів. Основним компонентом продукту є вапняне борошно, різні види крихт, волокон. Полімерні матеріали посилюють ефект рельєфності.

Фактурна декоративна штукатурка своїми руками
Фактурна декоративна штукатурка своїми руками
Фактурна декоративна штукатурка своїми руками
Фактурна декоративна штукатурка своїми руками

Венеціанська штукатурка

Це вид декоративної штукатурки з незвичайною, прозорою структурою, виготовлений з мармурового борошна, водної емульсії та гашеного вапна. Створює ілюзію мармурового каменю, а саму поверхню можна пофарбувати будь-який колір, комбінуючи їх для ефекту мозаїки.

Крім декоративних властивостей, венеціанська штукатурка має практичні переваги — водонепроникність, екологічність, відсутність запахів, тривалий термін експлуатації. Тільки при нанесенні переконайтеся, що поверхня стінок ідеально рівна.

Венеціанська декоративна штукатурка своїми руками
Венеціанська декоративна штукатурка своїми руками

Декоративна штукатурка в інтер’єрі

Декоративна штукатурка – універсальне рішення, яке підійде для багатьох приміщень та стилів. Традиційно вважається, що стіни з такою обробкою створені для класичного інтер’єру, але різноманітність видів дозволяє вписати елемент у більш сучасний дизайн.

Відмінно виглядають комбінації оштукатурених стін з іншими оздобленнями. Наприклад, структурна декоративна штукатурка та шпалери, поверхня з глибоким рельєфом та однотонні гладкі перегородки. Завдяки своїй екологічності матеріал підходить для кухні, вітальні, спальні, передпокою. А ось для ванної кімнати рекомендується використовувати водостійкі різновиди або зовсім уникати нанесення.

Використання декоративної штукатурки в провансі тільки підкреслить простоту, недбалість приміщення, а в лофті — грубість і брутальність. Для класичного інтер’єру рекомендується створити складнішу композицію з візерунків, пофарбувавши в благородний теплий відтінок.

Декоративна штукатурка в інтер'єрі.
Декоративна штукатурка в інтер'єрі - стиль лофт
Декоративна штукатурка в інтер'єрі.

Підготовка стін під декоративну штукатурку

Перед нанесенням декоративної штукатурки потрібно підготувати стінки. Для початку, слід своїми руками видалити старе покриття, будь то шпалери або фарба. Допоможуть шпателі, розчинники, звичайна вода, а також будівельний фен.

Голу стіну слід очистити від слідів усіх робіт за допомогою миючого засобу. Після цих процедур погляду можуть відкритися недоліки поверхні, на зразок тріщин, які краще вирівняти ґрунтовкою. З дрібними дефектами деякі види декоративних шпаклівок можуть впоратися, а ось венеціанська вимагає ідеальних стін.

Але в будь-якому разі — без попередньої ґрунтовки не обійтися. Вона допомагає закласти мікротріщини, запобігає вбиранню. Слід враховувати, що кожен вид штукатурки передбачає свою ґрунтовку, про що зазначено в інструкції. При цьому поверхні з металевими деталями необхідно обробити захисним засобом, щоб вони не іржавіли з часом.

Декоративна штукатурка своїми руками - підготовка стін

Способи нанесення декоративної штукатурки

Залежно від виду обраної вами декоративної штукатурки її підготовка може відрізнятися. Сухий варіант доведеться розбавити водою у зазначених пропорціях, готовий витягнути в зручну ємність. Готовий розчин рівно наноситься на стіну шпателем і тільки після того, як він схопиться, приступайте до створення візерунка. Для цього використовують різноманітний інструментарій: терки, валики, штампи, пензлі, навіть листя чи руки. Підійде практично будь-який предмет — головне, щоб результат задовольняв вас. При цьому, товщина початкового шару залежить від складності малюнка.

Рекомендується почати з кутів, де перші нерівності будуть не такі помітні після невеликого тренування техніка швидко вдосконалиться. Часу на відпочинок, швидше за все, не буде, бо маса поступово застигає. Це почнеться приблизно через 20 хв, і до цього часу потрібно пройтися по обробці прасувальною гладилкою, згладжуючи рельєф. Повністю шар підсохне приблизно за добу. Після цього слід пройтися дрібною шкіркою, надаючи стіні акуратного вигляду.

Декоративна штукатурка своїми руками - способи нанесення
Декоративна штукатурка своїми руками - способи нанесення

Фарбування декоративної штукатурки

Необхідність додаткового фарбування виникає в основному з мінеральною декоративною штукатуркою, так як інші варіанти продаються в певному кольорі. Щоб фарба трималася довше, можна заздалегідь прогрунтувати поверхню. Зазначимо, що йдеться про висохлу масу, яка повністю готова до подальших маніпуляцій.

Рекомендується використовувати водостійку фарбу та валик із широким ворсом. Швидше за все, знадобиться подвійне нанесення, можливо навіть більш насиченим відтінком для більшого ефекту. При цьому можна різноманітні комбінації, змішування або нанесення поверх складного малюнка. Готовий результат необхідно закріпити лаком на водяній основі.

Декоративна штукатурка своїми руками.
Декоративна штукатурка своїми руками.
Декоративна штукатурка своїми руками.

Відео-уроки: Декоративна штукатурка своїми руками

https://www.youtube.com/watch?v=qqsVV__HbOg

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *