Декоративна цегла в інтер'єрі (80 фото): красиві ідеї оздоблення стін
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Декоративна цегла в інтер’єрі (80 фото): красиві ідеї оздоблення стін





Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення (80 фото)

Технологія використання силікатної цегли у будівництві будинків відома вже сотні років. Цей матеріал славиться своєю надійністю, міцністю і, як наслідок, довголіттям споруджуваних будівель. Приголомшливі властивості матеріалу, а також його естетична привабливість спонукали до створення цегли і для внутрішнього оздоблення приміщень. На сьогоднішній день цегляні стіни стали стильною, оригінальною окрасою багатьох інтер’єрів.

Переваги та недоліки матеріалу

Потрібно відзначити, що декоративна цегла має чудові технічні характеристики, завдяки яким привертає до себе дедалі більше уваги з кожним роком. До основних плюсів матеріалу відносяться:

— мала товщина, яка дозволяє використовувати його навіть у невеликих приміщеннях, наприклад, у передпокої;
— Відмінні ізоляційні показники щодо збереження тепла в приміщенні та малої звукопроникності;
— Декоративна цегла виготовлена ​​з матеріалів, що не виділяють шкідливих речовин, отже є екологічно чистою;
— Простота монтажу — завдяки легкій вазі елементів можуть кріпитися до стіни за допомогою спеціального клею;
— Матеріал легко ріжеться, а отже, оформляти ним кути та стики досить просто.

До недоліків декоративної цеглини можна віднести низьку гігроскопічність і шорсткість поверхні. Ці показники обмежують застосування обробки на деяких проблемних ділянках, наприклад в оформленні кухонного фартуха.

Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення - Переваги та недоліки
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення - Переваги та недоліки

Види декоративної цегли

Використання для облицювання декоративної цегли дає можливість надати інтер’єру індивідуальності. Крім цього, різноманітність видів дозволяє вибрати матеріал, з яким зручно буде працювати без допомоги фахівців, а також найбільш підходящий за ціною та умовами конкретного приміщення.

Клінкерна цегла

Така цегла виробляється на основі кераміки (його ще називають керамічним). Він чудово переносить будь-які умови вологості та забрудненості, легкий у прибиранні, тому може застосовуватись у таких специфічних приміщеннях, як санвузол чи кухня. Він легко витримує зміни температур, завдяки чому придатний для облицювання навіть неопалюваних приміщень.

Клінкерна цегла відрізняється максимальними показниками міцності та практичності серед інших зразків. Секрет полягає в тому, що на стадії виробництва глиняна маса проходить жорстке подвійне термічне загартування. Міцність матеріалу настільки велика, що допускається його укладання не тільки на стінові, а й на поверхні для підлоги. Ще одна особливість – неоднорідна кольорова гама, причиною якої є випалення на кінцевій стадії виробництва. Цей вид є найдорожчим матеріалом.

Види декоративної цегли для внутрішнього оздоблення - Клінкерна цегла
Види декоративної цегли для внутрішнього оздоблення - Клінкерна цегла

Гіпсова цегла

Така цегла відрізняється спрощеним процесом виробництва та, відповідно, меншою вартістю. Але цей матеріал досить крихкий, тому його установка не рекомендується в приміщеннях, де можлива дія ударних навантажень. У той же час, гіпсова цегла при правильному застосуванні прослужить досить довго, маючи особливу практичність і гігроскопічність. Одним з різновидів виступає цементна цегла, яка є більш міцним матеріалом, що не боїться механічних впливів.

Види декоративної цегли для внутрішнього оздоблення - Гіпсова цегла
Види декоративної цегли для внутрішнього оздоблення - Гіпсова цегла

Гнучка цегла

Цей вид з’явився на ринку оздоблювальних матеріалів порівняно недавно. По своїй суті — це декоративна плитка, яка має унікальну здатність легко деформуватися при нагріванні (навіть від теплого потоку фена). Гнучка плитка стає незамінним матеріалом в оформленні стін складної конфігурації, що мають численні виступи, арочні перекриття, колони. Крім цих видів, роль цегляної кладки можуть виконувати матеріали, що її імітують, наприклад, ПВХ-панелі, шпалери або плитка.

Види декоративної цегли для внутрішнього оздоблення - Гнучка цегла
Види декоративної цегли для внутрішнього оздоблення - Гнучка цегла

Колір декоративної цегли

В асортименті більшості виробників декоративної цегли є різні колірні оздоблення матеріалу. Цеглини можуть бути білими, сірими, мати рудий або темно-коричневий відтінок. Досягається ефект за допомогою домішок у сировині добавок кольорів. Але, при цьому різноманітті, лідируючу позицію все ж таки утримує червону цеглу.

Цікаво виглядає штучно зістарена цегла, що надає особливий шик декоративному оздобленню. Таке оформлення можна зустріти у стилях прованс, шебі-шик, ретро. За бажання, щоб досягти оригінального ефекту, можна змішати різні види і сформувати з них полотно.

Декоративну цеглу в інтер’єрі легко пофарбувати, вибравши колір, що не суперечить стилю. Потрібно врахувати, що біла кладка не поглинає світло та сприяє візуальному розширенню простору. Сіра надає динамічності обстановці, а чорна – найбільш сміливе рішення, властиве лофтовим інтер’єрам.

Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення - Колірна гама
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення - Колірна гама
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення - Колірна гама

Особливості укладання

Як ми вже говорили, оформити стіну кімнати декоративною цеглою можна самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців. При цьому необхідно ознайомитись із деякими важливими моментами:

1. Цеглини можна укладати лише на вирівняну поверхню, попередньо зачищену та оброблену ґрунтовим розчином.

2. Щоб малюнок вийшов рівним, під час укладання використовують будівельний рівень, який дозволяє точно виставити елементи.

3. Кладка декоративної цегли передбачає її монтаж за допомогою спеціального клею, який потрібно готувати згідно з інструкцією.

4. Якщо як матеріал використовується плитка під цеглу, необхідно попередньо розкласти її на підлозі і сформувати малюнок так, щоб однакові фрагменти знаходилися на відстані.

Через добу після укладання можна приступати до обробки швів.

Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення - Особливості укладання
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення - Особливості укладання

Ідеї ​​для інтер’єрів

Вибираючи обробку цеглою для оформлення того чи іншого інтер’єру, важливо правильно вибрати ділянку, а також колір матеріалу, що оптимально підійде до палітри інтер’єру та меблів. Розглянемо докладніше, як організувати обробку декоративною цеглою різних приміщень.

Декоративна цегла у вітальні

Це особливе приміщення у квартирі, яке вимагає ретельно підходу до оформлення – адже саме тут проводитимуться святкові заходи у колі друзів та близьких, сімейні посиденьки. У новомодних інтер’єрах часто можна зустріти оформлення віталень з акцентом на цегляних стінках. Варто відзначити, що кладка сама по собі є чудовим декоративним елементом, що не потребує додаткових прикрас. За бажання на цегляній стіні можна оформити галерею сімейних фотографій, демонстрацію художніх творів чи постерів.

Колір цегли у вітальні можна вибрати будь-який — головне, щоб вона гармоніювала з інтер’єром. Таким чином, можна оформити одну зі стін або окремі ділянки. Окрасою кімнати стане цегляний камін або ніша у стіні, що створює особливу обстановку затишку. Якщо вітальня поєднана з кухнею, гарним варіантом стане невелика стіна з цегли, що виступає роздільником зон.

Декоративна цегла в інтер'єрі вітальні
Декоративна цегла в інтер'єрі вітальні

Декоративна цегла в спальні

Враховуючи той факт, що цегла виглядає досить тепло і привабливо, вона чудово підходить для оформлення спальної кімнати. Матеріал добре поєднується з іншими видами облицювання. Нерідко цегляною кладкою оформляють стіну біля ліжка або ту, на якій встановлена ​​телевізійна панель. Якщо спальня вузька, а ліжко розташоване тильною стороною до довгої стіни, саме її оформляють цеглою. Такий прийом допомагає візуально відсунути стіну, розширити кімнату.

Декоративна цегла в інтер'єрі спальні
Декоративна цегла в інтер'єрі спальні

Декоративна цегла в передпокої

У невеликих приміщеннях коридорів найкраще виглядатиме біла декоративна цегла з глянсовою поверхнею. Такий дизайн допоможе збільшити площу, зробити простір вільнішим, що є характерним для сучасного мінімалізму, а також скандинавського стилю.

Оздоблення червоною цеглою краще виконувати фрагментарно, оформляючи таким способом кутові території, ділянки на стиках стін, арочні зони та дверні отвори. Кладка може брати участь у зонуванні просторого передпокою.

Декоративна цегла в інтер'єрі передпокою
Декоративна цегла в інтер'єрі передпокою

Декоративна цегла на кухні

Приміщення кухні, навіть якщо воно досить просторе, не рекомендується повністю одягати в цеглу, щоб у результаті не вийшов підвальний інтер’єр. Набагато краще використовувати кладку як сполучну ланку між різними видами обробки. Визначення стіни, де розташовуватиметься цегла, відбувається за таким принципом: куди падає природне освітлення, там і місце для кладки. Для стіни з червоної цегли, що має здатність поглинати світло, краще продумати додаткове освітлення.

Оскільки гігроскопічність матеріалу не дозволяє оформити їм фартух, тут можна скористатися імітуючим облицюванням – ПВХ-панелями або плиткою «під цеглу».

Декоративна цегла в інтер'єрі кухні
Декоративна цегла в інтер'єрі кухні

Декоративна цегла у ванній кімнаті

Ванна кімната має специфічний мікроклімат, і декоративна цегла – не найкращий варіант для облицювання. У крайньому випадку, кладку необхідно буде покрити засобами, що перешкоджають утворенню плісняви, а також антибактеріальними складами.

З естетичної точки зору, поєднання грубої поверхні декоративної цеглини з білою сантехнікою має дуже привабливий вигляд. Замість цегляної кладки у ванних використовують також вологостійкі шпалери, плитку або пластикові панелі, що її імітують.

Декоративна цегла в інтер'єрі ванної кімнати
Декоративна цегла в інтер'єрі ванної кімнати

Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення.

У цій статті ми розглянули, наскільки кладка з декоративної цегли здатна урізноманітнити обстановку, вносячи до кімнат особливу атмосферу тепла, затишку та стилю. Пропонуємо Вам продовжити подальше ознайомлення у нашій галереї. Тут ми зібрали найкращі фото-приклади оформлення інтер’єрів із використанням декоративної цегли. Приємного перегляду!

Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення.
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення.
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення.
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення.
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення.
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення.
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення.
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення.
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення.
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення.
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення.
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення.
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення.
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення.
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення.
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення.
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення.
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення.
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення.
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення.
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення.
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення.
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення.
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення.
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення.
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення.
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення.
Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *