Декор столу своїми руками - 12 способів реставрації та оновлення старого столу
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Декор столу своїми руками — 12 способів реставрації та оновлення старого столу





Декор старого столу своїми руками

У багатьох людей вдома або десь на дачі зберігаються старі меблі. І найчастіше це не дорогий антикваріат з царських часів, а звичайнісінькі шафи, комоди, столи та стільці. На перший погляд може здатися, що більшість подібних речей давно настав час викинути, але придивіться уважніше — нерідко це добротні вироби з масиву дерева або навіть кованого металу, які прослужать ще не один рік, якщо їх красиво відреставрувати. У цій статті ми розповімо про способи декорування столів — кухонних, обідніх, журнальних, робочих — різних за розміром та формою.

Втім, багато хто з представлених варіантів однаково підійдуть і для інших предметів інтер’єру. Можливо, ці приклади надихнуть Вас перетворити непоказні потерті меблі на справжній витвір мистецтва, адже так приємно споглядати красу, зроблену своїми руками!

12 способів дати нове життя старому столу

1. Фарбування

Найкращий спосіб оновити старий стіл — пофарбувати його, але спочатку потрібно підготувати поверхню. Очистити виріб від попереднього оздоблення допоможе видальник лакофарбових покриттів.

Якщо на металевих ніжках або фурнітурі є іржа, її слід рясно намочити оцтом, кока-колою або спеціальним засобом, а через 15-20 хвилин протерти жорстким скребком.

Деревину шліфують наждачним папером, прибирають пил, потім просочують антисептиком і наносять ґрунтовку. Всі сколи, тріщини та нерівності затираються акриловою шпаклівкою по дереву.

Для фарбування можна використовувати алкідну емаль, акрилові або епоксидні фарби, лаки, аерозольні суміші по металу. Потрібні також малярські інструменти — пензлик, валик, губка, розпилювач.

Щоб надати столу ефектнішого вигляду – його можна пофарбувати не повністю, а лише окремі частини. Для цього вам знадобляться малярський скотч або трафарети.

Декор старого столу своїми руками
Декор старого столу своїми руками

2. Художній розпис

Якщо однотонне покриття здається надто нудним – спробуйте прикрасити старий стіл узорами. Малюнки можна наносити пензликом та акриловими фарбами — вручну, через трафарет або за контурами, зробленими за допомогою кальки.

Стіл із художнім розписом відмінно доповнить інтер’єр в етнічному чи сільському стилі, а зображення звірят, казкових та мультиплікаційних героїв сподобаються дітям.

Художній розпис - Декор старого столу своїми руками
Художній розпис - Декор старого столу своїми руками

3. Декупаж

Для такого декору вам знадобляться пензлик, паперові серветки з малюнком, клей ПВА та прозорий меблевий лак.

Картинки акуратно відривають або вирізують ножицями, знімають нижні шари паперу, потім тонкі аплікації, що вийшли, розміщують в позначеному місці, а зверху промазують клеєм, намагаючись уникнути складок і розривів.

Якщо якийсь елемент не вдається прикріпити з першого разу, його необхідно одразу витерти губкою, змоченою теплою водою, та повторити спробу з аналогічним фрагментом.

Висохлий декупаж покривають прозорим лаком для меблів у кілька шарів, інакше паперовий декор швидко зітреться.

Декупаж - Декор старого столу своїми руками
Декупаж - Декор старого столу своїми руками

4. Кракелюр

Кракелюр — це лак, що тріскається, за допомогою якого виробу навмисне надають вигляду, що імітує текстуру старовинних полотен. Він буває однокроковий (склад наноситься в один шар і в міру висихання розтріскується) і двокроковий (використовуються дві суміші одна на основі епоксидних смол, друга на водній основі, вони взаємодіють і виходить характерна фактура).

Колір прожилок визначається нижнім шаром акрилової фарби, а також відтінком затирання. Найчастіше для цієї мети застосовується золотистий порошкоподібний пігмент або пастель.

Двокроковим кракелюром зазвичай доповнюють декупаж або ручний розпис, щоб досягти ефекту зістареної картини. Однокроковий більше підходить для виробів без малюнків.

Кракелюр - Декор старого столу своїми руками

5. Плитка

Трапляється, що після ремонту залишається невеликий запас керамічної плитки. Її можна застосувати для декору старого столу — досить просто облицьовувати кахлем дерев’яну основу. Технологія укладання в даному випадку практично не відрізняється від оздоблення стін або підлоги.

Керамічна поверхня ідеально підійде для столу на кухні, терасі, веранді, у альтанці або навіть на вулиці.

Щоб надати столу привабливого вигляду, крім однотонної плитки варто використовувати візерункові бордюри, декоративні панно (можливо навіть з якими-небудь сюжетами) або стильний печворк.

Керамічна плитка - Декор старого столу своїми руками

6. Мозаїка

Картини з маленьких фрагментів прикрашають багато галерей, храмів та палаців. Так само вишукано вони виглядатимуть і в будинку, наприклад, на поверхні журнальних столиків.

Мозаїчні елементи можуть бути керамічними (підійде навіть бита кахель), скляними або акриловими.

З підручних матеріалів підійдуть невеликі круглі спилки дерева, порізані компакт-диски, кольорові камінці. Достатньо лише придумати цікавий візерунок та прикріпити шматочки до столу за допомогою клею або рідких цвяхів.

Мозаїка - Декор старого столу своїми руками
Мозаїка - Декор старого столу своїми руками

7. Самоклеюча плівка

Найпростіший і найкрасивіший варіант декору старого столу, що не вимагає метушні з фарбами — поклейка плівки.

Цей доступний матеріал може імітувати будь-яке покриття — від рідкісних порід деревини до мармуру, на ньому можуть бути будь-які малюнки, візерунки та текстури.

Продається плівка, що самоклеїться в рулонах, а користуватися нею легко і приємно.

Самоклеюча плівка - Декор старого столу своїми руками
Самоклеюча плівка - Декор старого столу своїми руками

8. Декоративний скотч

У магазинах канцелярії та товарів для творчості останнім часом представлений широкий вибір декоративних самоклеючих стрічок. На те, щоб прикрасити старий стіл різнокольоровим скотчем, вам знадобиться не більше 30-40 хвилин і в інтер’єрі з’явиться яскрава нова річ.

Якщо захочеться змінити обробку, клейкі смужки можна так само швидко зняти, а якщо десь залишиться клей, його легко розчинить ацетон.

Декоративний скотч - Декор старого столу своїми руками
Декоративний скотч - Декор старого столу своїми руками

9. Епоксидна смола

Епоксидна смола — це рідка субстанція, яка швидко застигає на відкритому повітрі, перетворюючись на твердий прозорий пластик.

Заповнені таким чином тріщини в деревині виглядають дуже незвично, а якщо в рідку фазу додати порошок люмінесцентний, вони будуть яскраво світитися в темряві.

Також в епоксидну смолу можна поміщати засушені квіти, листочки, черепашки, монети, і завдяки прозорості речовини вийде ефект льоду або бурштину.

Епоксидна смола - Декор старого столу своїми руками

10. Декор під склом

Оригінальна прикраса столика для вітальні вийде, якщо всередині нього зробити поглиблення, розмістивши там якийсь тематичний декор (пісок з черепашками та морськими зірками, мох або мініатюрні кактуси, ялинкові кулі та гілки, маленькі моделі автомобілів, намистини тощо), а верх закрити прозорим склом.

Декор під склом - Декор старого столу своїми руками
Декор під склом - Декор старого столу своїми руками

11. Фарбування через тюль

Фарбування столу через тюль слід робити поверх базового шару пігментом контрастного кольору. Перед цим мереживо необхідно міцно закріпити на поверхні, щоб воно не зрушувалося і не було зазору. З тієї ж причини бажано використовувати аерозоль чи пульверизатор.

Декор старого столу своїми руками.

12. Поталь (золочення)

Золоті вензелі — чудова прикраса для столу в класичному стилі. Їх можна намалювати по трафарету блискучою акриловою фарбою, але більш реалістичний ефект вийде із застосуванням поталі. По суті, це найтонша фольга, що імітує дорогоцінні метали, яку використовують у художніх цілях.

Щоб позолота не обсипалася, зверху покривають її прозорим лаком.

Поталь (золочення) - Декор старого столу своїми руками

Декорування столу своїми руками (Відео)

Невеликий відео майстер-клас, як власноруч декорувати старий стіл, створивши незвичайний мереживний принт на його поверхні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *