Декор стін на кухні – 70 фото та 12 супер-ідей
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Декор стін на кухні – 70 фото та 12 супер-ідейДекор стін на кухні потрібен для того, щоб зробити її затишною, живою та персоналізованою. Крім того, деякі прийоми оформлення стін можуть виручити, якщо необхідно зонувати простір, виправити деякі недоліки приміщення або помилки в інтер’єрі, що не поєднуються за кольором штори і фартух. У цьому матеріалі ми розповімо, чим можна прикрасити стіни кухні, як це зробити правильно та які настінні аксесуари варто зробити своїми руками.

Загальні принципи декорування стін та корисні поради

Яка б ідея декору кухні вам не сподобалася, перед початком декораторського процесу враховуйте такі загальні принципи та рекомендації щодо прикраси стін:

 • Найкращі місця для прикраси настінним декором це: простінки між вікнами, ділянка над обіднім столом, над кухонним гарнітуром, над мийкою, витяжкою і будь-якими окремими меблями, а також у нішах і на виступах.
 • Плануючи розміщення настінної прикраси або порядок розкладки елементів настінної композиції, не забувайте про принцип симетрії.
 • Намагайтеся не захоплюватися прикрасою стін кухні, якщо в її інтер’єрі є багато складних деталей. на маленькій кухні і зовсім слід пам’ятати приказку «краще менше, та краще».
 • Зрозуміло, вибирати настінний декор потрібно орієнтуючись на стиль і кольорову гаму інтер’єру кухні, особливо звертаючи увагу на колір стіни, що декорується, і навколишніх її предметів.
 • У більшості випадків картини, панно, постери та інші прикраси для стін потрібно вішати приблизно на рівні очей.

І ще трохи корисних порад:

 • Якщо на вашій кухні є річ, що вибивається із загальної колірної гами інтер’єру, підберіть настінний декор, в якому присутні як колір цього предмета, так і основні кольори кухні.
 • Якщо у вас є гарний предмет декору, але, як вам здається, він недостатньо заповнює собою ділянку стіни, то її можна скомбінувати з меншими аксесуарами, наприклад, картинами, тарілками, дзеркалами меншого розміру.

12 ідей настінного декору

Ідея 1. Композиція зі блюдець та тарілок

Якщо ваша кухня у традиційному стилі, то ви можете оформити одну зі стін блюдцями та тарілками.

Тарілки у робочій зоні

Тарілки у робочій зоні

Тарілки у робочій зоні

Тарілки в їдальні

Тарілки в їдальні

Такий декор буде чудово виглядати в столовій зоні, в оформленні простінків між вікнами, в нішах і на виступах, під/над настінними бра, над консолями або гарнітуром, якщо він не дуже високий.

Тарілки поверх гарнітуру

Ось кілька порад, які допоможуть вам скласти злагоджену композицію:

 • Блюда повинні «перегукуватися» не лише один з одним, а й із сусідніми предметами декору та інтер’єром загалом. Об’єднати різномасні тарілки один з одним може колір, принт, рельєф облямівки та/або форма.
 • Бажано щоб між тарілками витримувався рівний інтервал.
 • Тарілки можуть утворювати собою якусь фігуру, можуть бути розвішені симетрично або навмисне хаотично або навколо якогось центру (наприклад, великої страви, годинника, картини або дзеркала).
Симетричне компонування тарілок

Симетричне компонування тарілок на стіні кухні

 • Перш ніж вішати тарілки на стіну, слід зібрати композицію на підлозі, потім вирізати з паперу контур кожного блюдця та повісити на стіну (або можна просто обвести тарілки олівцем по стіні). Таким чином, у вас буде кілька паперових кіл, які підкажуть вам, де яка тарілка повинна висіти.
 • Якщо у вас є гарний сервіз, який ви час від часу використовуєте за прямим призначенням, ви можете розставити їх на вузькій полиці-вітрині як на цьому фото.
Тарілки на полиці

Старий сервіз радянських часів не повинен припадати пилом у шафі, адже їм можна прикрасити інтер’єр кухні в класичному або «сільському» стилі

Тарілки з грифельним дном

– Зробити такий настінний декор своїми руками дуже просто: візьміть яскраві тарілки, пофарбуйте їхнє дно грифельною фарбою та намалюйте симпатичні картинки чи підписи.

Детальніше дивіться у нашому матеріалі: Прикрашаємо стіни тарілками – майстер-клас та 100 фото для натхнення

Ідея 2. Дзеркала та дзеркальця

Дзеркала гарні не лише своїм ефектним виглядом, але й тим, що посилюють освітлення та візуально збільшують простір. Тому ідея декору стін дзеркалами – це справжня знахідка для маленьких та темних кухонь. Тим більше, що вони такі універсальні – можуть вписатися як у сучасний, так і класичний інтер’єр.

Дзеркалами можна обробити всю стіну або дуже велику ділянку стіни від підлоги до стелі, як у цих фото-прикладах.

Дзеркало в інтер'єрі кухні-їдальні

Дзеркало в інтер'єрі кухні в хрущовці

Дзеркало – обов’язковий атрибут кухні у стилі ар-деко

Дзеркало в інтер'єрі кухні

Ось кілька корисних порад для декору стін кухні дзеркалами:

 • Якщо повісити дзеркало навпроти вікна, то світла на кухні побільшає.
 • Пам’ятайте, що чим більше дзеркало, тим сильніший ефект збільшення простору та множення світла у ньому. У той же час, тим складніше прибирання приміщення. Щоб не прирікати себе на щоденне чищення дзеркал, не встановлюйте їх поблизу робочої зони.

Дивіться також матеріал на тему: Гід на вибір дзеркал для облицювання та декору кухні

Ідея 3. Дерев’яні обробні дошки

Насправді, прикрасити стіни вашої кухні можуть звичайнісінькі речі, красу яких ми часто не помічаємо. Наприклад, це можуть бути обробні дерев’яні дошки – навмисне старі та підвішені на петлі. Пару дошкам можуть скласти качалки, металеві таці, формочки для випікання та вінтажні страви як на фото нижче.

Ідея 4: Оформлення акцентної стіни шпалерами або фотошпалери

Акцентна стіна (або частина стіни), оформлена шпалерами або фотошпалерами, може не тільки прикрасити інтер’єр, а й візуально розширити кухню, підняти стелю або створити ефект глибини в маленькому просторі. Найчастіше, на роль акцентної стіни підходить стіна в їдальні, але також яскравими шпалерами можна оформити фартух кухні.

Акцентна стіна в інтер'єрі кухні

 • Коли стеля низька, положення врятують шпалери в ромбик, вертикальну смужку і будь-яким принтом з достатком вертикалей.

Вертикальний малюнок

Акцентна стіна в обідній зоні

 • Збільшити простір допоможуть фотошпалери з перспективним зображенням, наприклад, вздовж дороги або лісової стежки.
 • Розсунути стіни вузької кухні допоможуть шпалери в горизонтальну смужку.

Смугаста стіна

 • Якщо на кухні катастрофічно не вистачає сонячного світла, замінити його допоможуть жовті або золоті шпалери.

Якщо ж ваша кухня не потребує «спецефектів», то ви можете вибрати будь-які шпалери, які вписуються в інтер’єр за стилем та кольоровою гамою.

Дивіться також:

Ідея 5. Грифельна стіна чи дошка для послань

Якщо повісити на стіну грифельну дошку або пофарбувати одну зі стін кухні / ділянку стіни грифельною фарбою або обклеїти крейдовими шпалерами, то ви і ваші діти зможете «оновлювати» інтер’єр хоч щодня. Малюнки, що мотивують гасла, цитати, вірші, пісні — все це виглядатиме на кухонній стіні чудово. А ще грифельна стіна принесе і практичну користь, адже на ній зручно складатиме списки продуктів та плани на день, записуватиме найкращі рецепти та залишатиме записки з дорученнями для домочадців.

Грифельна стіна на кухні

Грифельна стіна на кухні

Грифельна стіна на кухні

Грифельна стіна на кухні

Грифельна стіна в інтер'єрі кухні

Грифельна дошка для записів в інтер'єрі кухні

Щоб зробити таку дошку своїми руками, достатньо просто пофарбувати лист фанери грифельною фарбою.

Ідея 6. Вінілові наклейки

Якщо стіни на кухні однотонні, і ви хочете часто оновлювати їх декор, не витрачаючи на це багато грошей і сил, то ваш вибір — це вінілові наклейки. Клеяться вони легко, відклеюються ще легше і не залишаючи і сліду від старої картинки, а варіантів дизайну наклейок існує настільки багато, що ви обов’язково знайдете те, що підійде для інтер’єру саме вашої кухні.

Вінілові наклейки в інтер'єрі кухні

Вінілові наклейки в інтер'єрі кухні

Вінілові наклейки в інтер'єрі кухні

Вінілові наклейки в інтер'єрі кухні

 • Вінілові наклейки продаються в будівельних та канцелярських магазинах, магазинах для творчості та, звичайно, на Aliexpress.

Ідея 7. Стельові розетки

Стельові розетки з пінополістеролу красиві та різноманітні, недорого стоять, легко клеяться і добре піддаються фарбуванню, а значить вони ідеально підходять для оформлення стін на кухні.

Розетки на стіні

 • Якщо пофарбувати розетки в тон стінок, то вийде зробити ефект стінки з рельєфом.

Розетки на стіні

Розетки на стіні

 • Найкраще клеїти розетки подалі від плити та вище від стільниці обіднього столу (відповідна висота – на рівні очей). Адже полістирол досить легко пошкодити, а через безліч виїмок та западин його складно чистити.
 • Щоб своїми руками прикрасити стіну кухні стельовими розетками потрібно спочатку пофарбувати акриловою фарбою, скласти композицію на підлозі, нанести на стіну розмітку, а потім приклеїти на стіну за допомогою клею для стельових плінтусів, будь-якого універсального клею або липучок-застібок для картин фірми Комманд.

Ідея 8. Ретро-постери та афіші

Справжні старовинні постери, агіт-плакати та афіші можна пошукати на блошиних ринках, Ebay або Amazon. Або ви можете просто купити сучасні імітації, адже серед них набагато легше знайти відповідні за кольором та змістом варіанти.

 • Найкраще ретро-постери оформити у рамки. Так вони будуть виглядати ще стильніше і, до того ж, не забруднюються від випадкових бризок і дотиків забрудненими руками.

Радянський плакат в інтер'єрі кухні

Ретро-постер в інтер'єрі кухні

Ретро-постери в інтер'єрі кухні

Ідея 9. Художній розпис

Бажаєте створити унікальний декор кухні та реалізувати свій талант малювання? Тоді пропонуємо зробити ставку на художній розпис стін. Все, що вам потрібно — це акрилові фарби, ідея малюнка і наш майстер-клас, який буде корисним і новачкам, і сучасним художникам.

Розпис стін в інтер'єрі кухні квітами.

Малюнки на стіні на кухонну тему

Майстер-клас тут: Як розписати стіни чи прикрасити їх малюнками

Ідея 10. Інтер’єрні літери

Інтер’єрні літери та слова можуть задавати гарний настрій у домі, надихати і перетворювати нудний інтер’єр у стильний та «говорячий».

 • Слова можуть бути мотивуючими, кумедними чи просто дуже приємними.

Інтер'єрні літери в оформленні кухні

Інтер'єрні літери на кухні

Інтер'єрні літери на кухні

 • Декоративні слова можуть бути підсвічені лампочками та відігравати роль кухонного «нічника» або бра.

Кіноафіша в інтер'єрі кухні

Настінні літери можна купити в магазині для творчості, інтер’єрних лавках, в інтернет-магазинах або зробити своїми руками з фанери або картону за допомогою лобзика, верстата або стрічкового ручного фрезера. У цьому відео-уроці представлений один із способів вирізання слів із фанери. Додамо лише одну пораду: пам’ятайте, що головне в інтер’єрних літерах та словах – це їхній шрифт. Чим цікавіше він буде, тим крутіше вийде ваша кухонне прикраса. Завантажити симпатичні шрифти можна безкоштовно на спеціалізованих ресурсах.

Ідея 11. Панно-органайзер

Панно-органайзер може прикрашати стіни кухні та допомагати вам у побуті, адже на ньому можна залишати всілякі візитки, записки з дорученнями, списки покупок, а також фотографії та листівки. Є три варіанти настінного органайзера: із пробки (або навіть винних пробок), з дерева/фанери (тоді записки кріпитимуться на кнопки) або з листа металу (з кріпленням на магніти).

Ось кілька фото-ідей настінних панно-органайзерів, які можна зробити своїми руками.

Панно із пробок у рамці від ікеа

Настінний декор, зроблений своїми руками із рамки від ІКЕА та винних пробок, посаджених на термо-клей

Декор стін на кухні – 70 фото та 12 супер-ідей

настінний органайзер з магнітами

Настінна прикраса для кухні зі штучно зістареної тертки

Ідея 12. Таблички та покажчики

Ще одна ідея декору кухні для любителів ретро, ​​поп-арту та просто незвичайного декору – оформлення стіни табличками, знаками та покажчиками. Найкраще, якщо вони будуть справжніми, але й декоративні таблички теж підійдуть.

Настінний декор кухні з табличок

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:70 Середня оцінка: 4,53 із 5)
Декор стін на кухні – 70 фото та 12 супер-ідей Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *