Чому темні фасади кухні кращі за світлі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Чому темні фасади кухні кращі за світлі


Одна з найважливіших речей в інтер’єрі кухні – це правильно підібрана палітра кольорів. Зрозуміло, планування, обробка та вибір стилю також вирішує дуже багато, але саме колір створює настрій і допомагає висловити будь-яку задумку. Дуже часто під час планування палітри постає питання вибору між темними та світлими тонами.

Більшість з нас, швидше за все, віддасть перевагу світлим фасадам кухонних меблів, адже так можна візуально розширити простір, але й у темних тонів є маса переваг. Розглянемо докладніше, чим так хороші темні відтінки у фасадах кухні.

Image001.jpg

Будь-які темні відтінки створюють особливу атмосферу і світлі їм у цьому однозначно програють. Темний тон ніби огортає, створює відчуття закритого, теплого кокона. Якщо кухня для вас – це одне з улюблених місць у будинку, то додати затишку та гармонії точно не завадить. Для того, щоб втілити ідеї в життя, зверніть увагу на складні, глибокі тони, такі, як сірувато-синій або чорнильний, а для посилення ефекту потрібно продумати освітлення. М’яке точкове світло правильно підкреслить відтінок, виявить фактуру і додасть ще більшої гармонії інтер’єру.

Image002.jpg

Друга причина вибрати темний колір для кухні полягає в тому, що саме глибокі відтінки найяскравіше підкреслюють стиль, виводять дизайн на новий рівень. Так, одна і та ж меблі буде виглядати зовсім по-різному у світлому і темному тоні. Темний колір дуже добре виявляє форму, текстуру матеріалу, стане вигідним тлом для цікавої фурнітури. Словом, якщо ваше завдання полягає в тому, щоб зробити інтер’єр кухні вишуканим, темні тони – найкращий вибір.

Image003.jpg

Втім, не менше значення має і практична сторона питання. У цьому сенсі темний колір також виграє: на такій поверхні буде менше помітний не тільки дрібний бруд, але й подряпини, потертості, словом, все те, що неминуче з’являється на будь-яких кухонних меблів.

Image004.jpg

Багато питань викликає тема поєднання темних тонів з іншими кольорами палітри. Почнемо із найпопулярнішого варіанту, а саме комбінування з білим. Чистий білий тон – це ідеальна пара для будь-якого темного, причому навіть не важливо, як саме ви їх поєднуватимете. Можна грати з пропорціями та відтінками, результат завжди відмінний. Темні фасади меблів добре виглядають з білою стільницею або фартухом, з білими стінами чи стільцями.

Image005.jpg

Так само, як і у випадку з білим, з яскравими, соковитими відтінками, темні тони створюють відмінну композицію. Будь-який червоний, зелений, фіолетовий на білому чи бежевому фоні виглядає зовсім не так, як на темно-сірому чи коричневому. Тут є тільки один нюанс: завжди враховуйте, чи обидва відтінки є теплими або холодними, тому що комбінація двох протилежностей може виглядати спірно. Добре ілюструє цей прийом інтер’єр кухні на фото: основний відтінок тут сірий з явно вираженим холодним підтоном, і на його тлі ще яскравіше розкриваються холодні червоні та зелені. Саме темне тло ніби підсвічує акцентні тони, наче запалює їх.

Image006.jpg

Ще один компаньйон для успішної композиції з чорними кольорами — метал. Причому відмінно працюють поєднання майже всього з усім, глибокий колір і металеві елементи інтер’єру завжди створюють розкішний, незвичайний дизайн. Це можуть бути як елементи сантехніки, так і незвичайніші варіанти, наприклад, фартух з металу.

Image007.jpg

Нарешті, темний колір завжди допоможе наголосити на плануванні кухні, виділити якісь зони, акцентувати увагу на цікавих особливостях архітектури кімнати. Це працює особливо яскраво, коли ви маєте поруч темний і світлий колір, добре виражений контраст привертає увагу і цим дуже зручно користуватися.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *