Червона вітальня в інтер'єрі квартири
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Червона вітальня в інтер’єрі квартири


Сучасній людині, а особливо публічній, важливо знати, що зараз у тренді вважається хорошим смаком, а що – поганим. Це стосується дизайну інтер’єру квартири або окремої кімнати. Прочитавши цю статтю, ви не тільки дізнаєтеся про деякі тонкощі в оформленні інтер’єру, так званої, «червоної» вітальні, але й про свій смак, характер. Навіть якщо, прочитавши цю статтю, зрозумієте, що ваш смак далеко не на висоті, не засмучуйтеся — це можна виправити. І ця стаття буде помічником у правильному виборі дизайну інтер’єру «червоною» вітальнею, який значно підніме «планку» вашого смаку в очах гостей.

Можливо, ви вже чули десь, від когось, щось про червоний колір в інтер’єрі квартири. Опис було яскравим, і ви зайнялися бажанням втілити його у себе у вітальні. Але це був опис. У народі недарма кажуть: «Краще один раз побачити, аніж сто разів почути». Прочитавши цю статтю, подивившись наведені в ній фото, ви повністю усунете свою прогалину в уявленні про «червону вітальню» і зможете з гордістю зустрічати гостей у вітальні вашої мрії. А від того, в якій обстановці пройде зустріч, дуже багато залежить, особливо якщо гості – ділові партнери. Вона цього варта.

16

Що говорять психологи про червоний колір в інтер’єрі вітальні

Часто людина дивується, чому її так захопила ідея ремонту своєї вітальні у «червоному» стилі. Бажання оформити вітальню у «червоному» стилі, з погляду психологів, говорить про те, що Ви:

 1. ведете активний спосіб життя;
 2. часто зустрічаєте та любите зустрічати гостей;
 3. певною мірою, прихильник розкоші та багатства.

Напевно, за цим стоїть щось більше, ніж бажання показати свій добрий смак. Що ж?

Червоний колір є одним із чотирьох основних кольорів. У людини він асоціюється з вогнем, активністю та силою. Досить складний колір для інтер’єру. Існує дуже тонка межа між його активізуючою дією та агресивною, між інтер’єром ефектною і химерною. Тому оформлення вітальні у «червоному» стилі – делікатна справа. Ймовірно, почуття делікатності та тонкощі оформлення «червоною» вітальнею і стало причиною вашого інтересу до неї. І ця стаття допоможе вам у цій непростій справі. У чому його складність?

Не переступити межу між гармонією та несмаком

Червоний колір — колір досить життєрадісний, що дає людині життєву силу. Якщо тільки не порушено його гармонію з іншими кольорами, відтінками. Якщо цього немає — вітальня незабаром почне викликати у вас роздратування, агресію. Дискомфорт у «червоній» вітальні забезпечений. Добре ж підібрані кольори та відтінки дозволять уникнути цього.

При виборі кольорів і відтінків «червоної» вітальні слід мати на увазі що:

Червоний колір, близькі йому тони, сильно впливають на психоемоційний стан людини. Їх надмірності негативно позначаються на емоційному стані власника.

Надмірності червоного - поганий смак

Колір завжди повинен відповідати певному історичному стилю, наприклад, грецькій.
кількість червоного кольору має відповідати психологічному типу власника вітальні. Неврівноваженим та агресивним людям слід уникати домінування цього кольору над іншими. Переважати повинні спокійніші світлі тони.

Гармонія червоного кольору

Червоний колір, його відтінки може мати будь-який елемент дизайну інтер’єру – стіни, ліпнина, меблі, аксесуари. Головне – гармонія з рештою квітів.

Червоний колір у дизайні

Жовтий, помаранчевий кольори, у поєднанні з червоним, посилюють сприятливий вплив на вашу мозкову активність, піднімають настрій. Емоційний фон у вітальні – чудовий.

Світлі тони підсилюють ефект червоного кольору

Зелений колір в інтер’єрі вітальні зробить його виразнішим, затишнішим. Особливо, якщо джерелом цього кольору будуть квіти або якісь екзотичні рослини. Однак у мало освітленій кімнаті ефект зеленого кольору буде зведений нанівець. Зелений колір, а не його світлих відтінків. До речі, світлі тони зеленого кольору не вітаються дизайнерами у «червоній» вітальні.

Зелений колір у "червоний" вітальні

Якщо кімната мало освітлена, то і червоний колір має бути мінімально. Його відтінки повинні бути якомога світлішими і яскравішими.

Мало освітлена вітальня

Домінування червоного кольору та його відтінків дозволить візуально розширити приміщення. В результаті ви отримаєте більшу свободу простору.

Червоний колір візуально розширює вітальню

Присутність інших кольорів у вигляді аксесуарів, віконних штор, світильників анітрохи не применшить переваги «червоної» вітальні. Навпаки, зробить більш різноманітною та живою її кольорову гаму. Вам же не хочеться заходити до своєї вітальні, як до музею?

Вітальня – не музей

Але знання цих правил буде недостатньо. Як оформлені стіни вашої “червоної” вітальні – теж важливо.

Стіни у «червоній» вітальні

Колір стін у готелі відіграє важливу роль, що дозволяє не переступити межу гармонії в інтер’єрі. Вони повинні відповідати таким правилам:

 • ніяких надмірностей холодних тонів (від салатового до фіолетового кольору). Тони, від червоно-фіолетового до жовтого, дуже доречні для дружньої теплої розмови. Тим більше, червоні стіни у поєднанні зі стінами світліших кольорів – це новинка сьогодні. Дуже популярна.

Теплі тони в "червоний" вітальні

 • червоний колір стін та темна підлога додадуть інтер’єру вітальні певну чіткість меж. Додавання білого кольору цей ефект лише посилить.

Зонування "червоний" вітальні

 • присутність м’яких теплих кольорів, їх відтінків у забарвленні стін, у поєднанні з червоним кольором створить особливу атмосферу тепла та затишку. Однак все ж таки про її спокій та умиротворення говорити не можна – червоний колір не дозволить цього, навіть мінімальною присутністю.

Теплота та затишок вітальні

 • якщо площа вітальні невелика, то не слід фарбувати стіни у червоний колір. Цим ви порушите межу допустимого в оформленні кімнати. Результат буде негативним. А ось присутність гранатового кольору в оформленні підлоги – чудове поєднання з червоними меблями.

Невелика "червона" вітальня

 • при досить великій площі, ви можете оформити «червону» вітальню у стилі 22 століття – мінімум меблів та максимум поверхонь червоного, помаранчевого та білого кольору. Без чорного кольору теж не обійтись.

"Червона" вітальня майбутнього

 • відмінним доповненням стін, які мають гранатовий або алізариновий відтінок червоного кольору, будуть картини, дзеркала, обрамлені різьбленими бронзового кольору кадрів. Буде відчуватися деяка присутність старовини. У такій вітальні ви почуватиметеся власником старовинного замку.

"Червона" вітальня вашого замку

Добре. З кольоровою гамою та стінами вам все ясно. Все реалізовано, як навчали. Залишається поставити меблі.

Особливості та значення меблів у «червоній» вітальні

На цьому етапі залишається актуальним питання – не зіпсувати те, що вже створено, тобто не порушити рівновагу червоного кольору з рештою. Тому, при встановленні меблів слід враховувати, що:

 • червоний колір меблів, аксесуарів, навіть не домінуючи, дозволить надати вітальні, в якій є незначна перевага чорного та сірого кольорів, властивості, характерні для «червоного» стилю – енергетика і життєрадісність.

Червоне та чорне у вітальні

 • червоні меблі та світлі стіни вітальні лише підкреслять особливу красу та значущість червоного кольору, не важливо, у чому він буде – у меблів, аксесуарах чи в чомусь іншому. Важлива його присутність.

Червоний ефект на білому тлі

 • темно-сірі меблі, такого ж кольору підлога будуть гарним доповненням у кольоровій гамі «червоної» вітальні. Сірий колір дещо врівноважить збуджуючу дію червоного.

Сіре в червоному

червоні та чорні меблі зроблять інтер’єр вашої вітальні більш вишуканим, надасть йому елегантності. Поєднання червоного кольору із чорним завжди вважалося ознакою гарного смаку господаря.

Червоні та чорні меблі у вітальні

На закінчення, для обережних та нерішучих клієнтів

Якщо ви людина обережна і нерішуча або непостійна у своїх пристрастях. Якщо ви все ж таки сумніваєтеся, що вітальня в «червоному» стилі – це ваше, і згодом вона вас дратуватиме. Чи не відкидайте думку про неї. У цьому випадку також є вихід – використовуйте окремі елементи інтер’єру червоного кольору.

Це можуть бути і одиночні меблі, і дивані подушечки, і світильники. Все що завгодно. Навіть побутові прилади. Але обов’язково яскраво-червоного кольору та невеликих розмірів.

Мінімум червоного – максимум ефекту

Все ж таки це буде краще, ніж нічого. Будьте ж рішучими та сміливими у своїх рішеннях. А ця стаття допоможе. Гарантія – 100%. Приємних вечорів у «червоній» вітальні!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *