Червона кухня - 5 порад з дизайну та 85 фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Червона кухня — 5 порад з дизайну та 85 фотоЧервоний колір активніше впливає на психіку і свідомість людини, причому як позитивно, так і негативно, тому застосовувати його в інтер’єрі потрібно в міру, в правильних відтінках і продуманих поєднаннях.

  • Червона кухня має такі плюси: збуджує апетит домочадців, стимулює їхню розумову активність, створює атмосферу гостинності;
  • Мінуси кухні в червоних тонах: достаток червоного втомлює, дратує, провокує розумову напругу та занепокоєння;

Маленька червона кухня в інтер'єрі

  • Кому підходить і не підходить: червона кухня підходить гіпотонікам і протипоказана гіпертонікам, оскільки цей колір піднімає тиск, також це відмінний варіант для екстравертів та великих оригіналів, енергійних, активних, гостинних людей. Але якщо ви цінуєте спокій і тишу в будинку, то кухня в червоному кольорі не найкращий вибір;
  • Оптичні властивості кольору: червоний візуально наближає предмети, розширює та робить їх важчими на вигляд.

Для тих, хто тільки-но почав планувати дизайн кухні або бажає освіжити вже сформований інтер’єр, ми підготували 5 підказок з дизайну та 100 фото кухонь з червоним кольором в інтер’єрі для вашого натхнення.

5 дизайн-підказок, як вписати червоний колір в інтер’єр кухні

1. Не переборщіть із червоним, навіть якщо у вас велика кухня

Враховуйте описані вище оптичні властивості червоного кольору, обставляючи велику або маленьку кухню. Так як червоний візуально наближає, розширює і робить масивнішими предмети меблів або стіни, то він більше доречний в інтер’єрі просторих кухонь, яким не вистачає відчуття камерності та затишку. Тим не менш, червона гама настільки активна, що як фон і домінанти цей колір використовувати не варто навіть у дуже великих приміщеннях, а врівноважити його допоможуть білий, бежевий, сірий компаньйони і велика кількість дерева.

Інтер'єр червоної кухні

2. В інтер’єрі маленької кухні використовуйте червоний у вигляді акцентів

В інтер’єрі маленької кухні червоний колір краще використовувати тільки як акценти, які не перевантажать простір, але внесуть потрібний імпульс енергії або затишку. Наприклад, це можуть бути стільці, посуд, декор, текстиль чи техніка.

Червоні акценти в інтер'єрі маленької кухні

Техніка червоного кольору

Втім, цілком допустимо і червоний кухонний гарнітур, якщо оздоблення стін має нейтральний колір, а краще – білий як на фото нижче.

3. Враховуйте температуру червоного та орієнтацію кухні

Червоний відносять до теплих кольорів, але не все так просто, адже деякі його відтінки можуть бути і холодними. Тому вибираючи шпалери для червоної кухні, тон фарби для стін та кухонних меблів, намагайтеся пам’ятати відоме правило: «північні» приміщення потрібно «зігрівати» теплими відтінками червоного (перше фото), а «південні» — холодними (нижнє фото).

Червона кухня в інтер'єрі

Червона кухня на південній стороні

Відповідно до цього принципу намагайтеся вибирати додаткові і допоміжні кольори інтер’єру. Так, наприклад, на кухні, в якій не вистачає природного освітлення, у парі з червоним прекрасно виглядатимуть жовті, пісочні, бежеві відтінки.

Червоно-жовті стіни на кухні

У добре освітлювану «південну» кухню додадуть трохи прохолоди та свіжості холодні кольори-компаньйони: блакитний, синій, сірий, рожевий відтінки.

Кухня у червоно-блакитній гамі

Також збалансувати жар червоного допоможуть глянцеві фасади, глазурована плитка, скло, хромовані та металеві поверхні.

4. Не фарбуйте стіни червоною повністю

Не варто повністю фарбувати стіни червоною фарбою або клеїти на них червоні шпалери, але ви можете оформити яскраво-червону одну акцентну стіну, як показано в наступній добірці фото.

Акцентна стіна в інтер'єрі кухні

Акцентна стіна в інтер'єрі кухні

Червоні стіни в інтер'єрі кухні

Червоні стіни в інтер'єрі кухні

Червоні шпалери в інтер'єрі кухні.

Про підбір шпалер та фарби для стін читайте тут і тут.

5. При складанні кольорової гами інтер’єру орієнтуйтесь на принципи поєднання кольорів

Чи плануєте ви інтер’єр майбутньої червоної кухні чи хочете трохи освіжити вигляд вже сформованої обстановки, створити вдале поєднання кольорів та бажану атмосферу вам допоможуть колірні схеми та колірне коло. Як навчитися самостійно складати правильні колористичні комбінації, можна побачити в цьому відео.

Також ви можете знайти свою палітру на спеціальних сайтах на кшталт Color Palettеs, Color Balance тощо, які складають колірну гаму з фонового (основного), що доповнюють та супроводжують відтінків. Ось які комбінації із жовтими, синіми, зеленими, сірими, бежевими кольорами ми знайшли в базі сайту Color Palettes.

Фотогалерея

Для вашого натхнення ми зібрали велику добірку фото червоних кухонь, а також біло-червоних, чорно-червоних та інших варіантів дизайну в різних стилях.

Червоно-біла кухня в інтер’єрі

Найуніверсальніший і найбезпечніший варіант, особливо актуальний для оформлення маленької кухні.

Червоно-біла кухня

Червоно-біла кухня

Червоно-біла кухня

Чорно-червона кухня в інтер’єрі

Така контрастна гама більше підходить для кухонь, витриманих у стилі. ар-деко, мінімалізм, модерн, Лофт і, звичайно ж, поп-арт.

Чорно-червона кухня

Чорно-червона кухня

Чорно-червона кухня

Чорно-червона кухня

Чорно-червона кухня

Чорно-червона кухня

Кухні бордового кольору

Кухні бордо – це чудова альтернатива яскраво-червоному дизайну кухні, яка чудово виглядає як у сучасному, так і традиційному виконанні.

Кухня бордо

Бордова кухня

Кухні з червоним фартухом

Якщо ви хочете внести в колірну гаму інтер’єру трохи яскравих плям, то ви можете оформити червоним фартухом кухні. У наступній добірці фото представлені приклади скляного фартуха, мозаїчного, плиткового, «кабанчика» чи цегляного.

Червоний фартух та біла кухня

Цегляний фартух

Кухні з червоними шторами та текстилем

Повісивши червоні штори на кухню в будь-якому стилі, ви зробите її затишною і теплою, але краще уникати об’ємних портьєрів з повністю червоною тканиною — набагато гармонійніше виглядатимуть червоні штори в клітину, горошок або смужку.

Червоні штори на кухні

Червоні штори на кухні

Червоні рулонні штори

Червона скатертина

Червоні кухні в класичному стилі

У класичному стилі та інших традиційних напрямках начебто кантрі і провансу чудово виглядають меблі не яскраво-червоні, а бордові, теракотові, маренова та інших приглушених або глибоких відтінків.

Червона кухня в класичному стилі

Червона кухня в стилі кантрі

Червона кухня в класичному стилі

Червона кухня в класичному стилі

Червона кухня в стилі поп-арт

Червона кухня в інтер’єрі у стилі поп-арт доречна як у жодному іншому. Якщо ви хочете трохи освіжити дизайн своєї червоної кухні, то ви можете це легко зробити, повісивши на стіни ретро-постери і додавши в обстановку кілька чорних і білих акцентів.

Червона кухня в стилі поп-арт

Червона кухня в стилі поп-арт

Червона кухня в стилі поп-арт

Червона кухня в стилі поп-арт

Червоний у поєднанні з іншими квітами

Червоний чудово поєднується не лише з базовими квітами: чорним, білим, сірим, бежевим, але й із нейтральним зеленим, холодним синім, а також теплим жовтим.

Синьо-червона кухня

Червоно-зелена кухня

Червоно-зелена кухня

Сіро-червона кухня

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:21 Середня оцінка: 4,62 із 5)
Червона кухня - 5 порад з дизайну та 85 фото Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.