Центральна система опалення у квартирі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Центральна система опалення у квартирі


Все про центральну систему опалення.

Як мені не подобається ця батарея! Про що думали будівельники, коли його ставили? І як було б добре, якби тут не було взагалі радіатора опалення! Ми думаємо ці думки щодо зовнішнього вигляду ваших радіаторів Вас відвідували не раз і не два у вашому житті!


Ну чому все не так зроблено як хотілося б, і чи можна самостійно втручатися в роботу центрального опалення? Як зробити так, щоб батарея виконувала свої основні функції, але була ще непомітною в інтер’єрі? Давайте та обговоримо це…

Почнемо з найпоширенішого питання, простих мешканців міської квартири, як замінити радіатор центрального опалення, чи перенести його на інше місце у кімнаті?

По-перше, це необхідно робити, коли опалювальний сезон вже закінчився, а новий ще не розпочався, тобто бажано у літній період року. А по-друге, у будь-якому випадку заміна радіатора, особливо у старому будинку пов’язана з демонтажем стояка опалення, та зливом води із системи. Тобто, хотілося б вам цього чи ні, але доведеться зв’язуватися з організацією, яка управляє цими комунікаціями у вас у домі. Якщо це не один радіатор, а ви проводите капітальний ремонт усієї квартири, то довірте всі ці турботи своєї будівельної організації, вони більше обізнані в цих питаннях, і вам нема чого турбуватися про результат.

Єдине на чому варто загострити увагу, то це вибір типу радіатора центрального опалення. Його потужність, зовнішня конфігурація, марка, тип підключення. У будь-якому випадку, як при капітальному, так і при косметичному ремонті квартири порадьтеся з фахівцями в області теплотехніки, саме вони підкажуть вам параметри для вибору правильного радіатора опалення, і порадять, чи змінювати батарею взагалі. Можливий варіант, коли старі радіатори опалення були замінені нещодавно, і повністю придатні для подальшої експлуатації.

Друге питання, яке варте вашої уваги, це запірна арматура та регулюючі крани на стояках опалення. Якщо ви плануєте і надалі проживання на цій житлоплощі, і не хочете міняти радіатор часто, а ось шпалери переклеювати кожні 3 роки не проти, то подбайте про те, щоб перед радіатором зробили установку кранів, що відсікають.
Саме ці елементарні кульові крани допоможуть вам наступного разу не зливати весь теплоносій у стояку опалення, а безболісно перекрити крани, зняти радіатор і ззаду перефарбувати стіну або переклеїти шпалери.
А при автономному теплопостачанні вашого будинку або під’їзду має місце встановлення радіаторних терморегуляторів, які допоможуть значно знизити оплату за тепло і добре зберегти дорогоцінні кілокалорії в зимовий період. Якщо ви вирішите встановити цю регулюючу арматуру у себе в квартирі, будьте готові до того, що запас потужності радіатора повинен бути на 10% більший, ніж звичайно, і відповідно розмір радіатора теж збільшиться.

Також не забувайте, що незалежно від поверховості вашої квартири, обов’язково на радіаторі має бути встановлений кран для спуску повітря, або так званий кран Маєвського. Саме так ви уникнете додаткових непотрібних шумів у системі опалення, а весь ваш радіатор прогріється одночасно по всій площі, що відповідно збільшить відразу його тепловіддачу.

Хочеться також згадати про улюблене перенесення радіатора на балкон або лоджію. З цього питання виникає безліч суперечок та недомовок. Але найголовніше, що краще знати в цьому випадку: таке перенесення радіатора, це порушення гідравлічного розрахунку всієї системи опалення в цій частині будинку.
І щоб він повноцінно працював, слід змінити гідравлічні навантаження, котрий іноді частина системи. А стовідсоткову віддачу від радіатора, перенесеного таким чином, чекати не слід, і якщо у вас є альтернативні методи обігріву лоджії або балкона, при приєднанні його до житлової частини, то краще скористатися саме ними. А радіатор центрального опалення переносити тільки в те місце, де він забезпечуватиметься теплом без зайвих поворотів у системі та повітряних пробок, що виникає при зміні висоти при монтажі радіатора.

А ось повноцінне утеплення фасаду балкона та влаштування електричної теплої підлоги можуть врятувати ситуацію з опаленням цієї частини, а в плані вартості, вийти навіть дешевше, ніж перенесення радіатора! Продумайте такі варіанти!

Будь-який радіатор, незалежно від матеріалу, з якого він виготовлений, має свій термін служби. І найчастіше цей параметр залежить від марки чи цінової категорії радіатора, а визначається якістю підготовки води у системах центрального опалення. Тому при покупці опалювальних приладів обов’язково проконсультуйтеся з продавцями. Куди саме ви хочете поставити цей радіатор? Який тип опалення, використовується у вас у квартирі: це центральне опалення від великої котельні, автономний газовий котел у вас у квартирі, або невелика котельня, що готує гарячу воду та воду для центрального опалення на ваш невеликий будинок чи під’їзд? Пам’ятайте про цей фактор, це дуже важливо!

І лише після розгляду всіх цих пунктів, проектних та демонтажних робіт, може бути грамотно підібрана вся запірно-регулююча арматура та розмір радіатора, який, не забувайте, повинен прослужити вам не один рік під час регулярної експлуатації в зимовий період!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *