Будинки з оциліндрованої колоди (80 фото): проекти та ідеї дизайну
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Будинки з оциліндрованої колоди (80 фото): проекти та ідеї дизайну

Будинки з оциліндрованої колоди (80+ фото)

Будинки з оциліндрованої колоди чудово поєднують у собі красу та користь, що нечасто зустрінеш в інших будівлях. Ялина, сосна, кедр або модрина – всі ці дерева стають чудовим матеріалом, з якого зводять і розкішні зроблені з колод хороми, і невеликі мисливські будиночки. Історія ремесла йде в далеку глибину століть, але з роками лише набирає популярності, а нові технології обробки деревини дозволяють споруджувати найкрасивіші та незвичайні будови. Далі ми розглянемо переваги будинків із оциліндрованого бруса, а також цікаві ідеї та проекти.

Особливості будинків з оциліндрованої колоди

Особливістю будівництва будинків з оциліндрованої колоди є техніка виконання робіт, яка значно відрізняється від традиційної. Спочатку колоди обробляють на спеціальному промисловому устаткуванні, яке зчищає всю непридатну поверхню, надаючи тілу форму циліндра. Потім на деревині робляться всі необхідні вирізи для складання зрубу за попередньо складеним планом. На будмайданчик доставляється вже готовий матеріал, з якого, немов із конструктора, викладається споруда. Зрештою виходить будинок з оциліндрованої колоди, який має масу переваг, порівняно з аналогами, виконаними з інших, більш сучасних матеріалів, а саме:

— Точність складання та короткі терміни будівництва – попередня підготовка та точна вирізка всіх складових деталей дозволяє досить якісно збудувати будинок без похибок, хоч і вартість матеріалу збільшується. Проте можна заощадити на оплаті праці будівельникам – адже роботи проводяться досить швидко;

— Низька теплопровідність — натуральна деревина має високий опір тепловіддачі, за рахунок чого в будинку надовго зберігається тепло;

— Міцність — взаємозв’язок усіх деталей будівлі забезпечує її цілісність, тому зруйнувати зруб можна лише цілком;

— Відсутність оздоблювальних робіт – чітка форма колод, естетична привабливість текстури з неповторними малюнками, створеними самою природою, роблять матеріал універсальним, що не потребує додаткового облицювання. Колоди розкривають спеціальними засобами та лаком для продовження терміну служби. Також може використовуватися шпаклівка для загортання щілин та стиків;

— Економія на фундаменті — зруб має невелику вагу, тому не вимагає масивної дорогої основи, що значно скорочує витрати;

— Екологічність – хоча матеріал і піддається обробці антисептиками, він все одно займає лідируючі позиції як найчистіший і найбезпечніший для людського організму.

Така кількість плюсів, безперечно, говорить про те, що оциліндрований брус є чудовим матеріалом для будівництва будинку. Але, як кажуть, і тут не обійдеться без ложки дьогтю. Основним недоліком будинку з оциліндрованої колоди є його усадка, яка значно відсуває терміни введення житла в експлуатацію. При цьому будівля може зменшитись у висоті на 5–10%. Також неприємними факторами є пожежонебезпечність та неможливість оформлення додаткового утеплення, хоча іноді з цією метою як природний утеплювач успішно використовується мох.

Проекти будинків з оциліндрованої колоди цінуються за особливий колорит рубаного будинку, і з цим важко посперечатися. Далі ми розглянемо сучасні проекти зрубів, які, напевно, не залишать Вас байдужими.

Будинки з оциліндрованої колоди - Особливості
Будинки з оциліндрованої колоди - Особливості
Будинки з оциліндрованої колоди - Особливості

Сучасні проекти будинків із зрубу

Проект будинку з оциліндрованої колоди можна замовити в компанії, що спеціалізується, або ж винайти самостійно, враховуючи побажання та необхідності сім’ї. Насамперед необхідно визначитися з поверховістю споруди, чи є необхідність зводити другий, третій поверх або краще заглибитись, зробивши житловим приміщенням територію підвалу. Далі все залежить від особистих побажань — будівництво можна зробити невеликою, але досить комфортною, або ж спорудити цілий палац з мансардами, терасами та іншими архітектурними наворотами.

Мисливський будиночок з оциліндрованої колоди.

Будівництво невеликих мисливських будиночків з оциліндрованої колоди набуває все більшої популярності. Будинок, що окремо стоїть, в лісі зможе забезпечити комфортне перебування однодумців далеко від міської суєти, занурити в природні мотиви і надихнути на вдалий промисел. У цьому варіанті будинок має скромні габарити з кількома приміщеннями, яких цілком достатньо для недовгого перебування. Проект може припускати додаткову площу, яку дає мансардний простір із гостьовими кімнатами. Нерідко до основної споруди прилаштовується лазня.

Сучасні проекти будинків із зрубу - Мисливський будиночок з оциліндрованої колоди.
Сучасні проекти будинків із зрубу - Мисливський будиночок з оциліндрованої колоди.
Сучасні проекти будинків із зрубу - Мисливський будиночок з оциліндрованої колоди.

Будинок з оциліндрованої колоди в стилі шале

Особливий інтерес становлять проекти будинків з оциліндрованої колоди в стилі шале. Вони мають гарну архітектуру, яку складно сплутати з іншими конструкціями. Стиль зародився в Альпах, де сувора природа вплинула на вибір матеріалу та конструктивні особливості. Основною відмінною рисою напрямку є навмисне зведення даху, який покликаний захищати від кліматичних реалій. Найчастіше він настільки великий, що здатний умістити під собою балкони та тераси. При цьому будинки, здебільшого, двоповерхові з просторими мансардами.

Сучасні проекти будинків із зрубу - Будинок з оциліндрованої колоди в стилі шале
Сучасні проекти будинків із зрубу - Будинок з оциліндрованої колоди в стилі шале

Будинок з оциліндрованої колоди в сучасному стилі

Важко повірити, що конструкція з колод може бути побудована в ультрамодних напрямках, таких як мінімалізм або лофт. Однак, при погляді на фото готових проектів, сумніви розсіюються. Проекти таких будинків з оциліндрованих колод не перестають дивувати і вражати винахідливістю дизайнерів, які здатні гармонійно поєднати стародавню технологію будівництва з сучасними формами. Ще однією відмінністю є наявність панорамних вікон, які підкреслюють сучасну концепцію відкритості та свободи простору.

Сучасні проекти будинків із зрубу - Будинок із оциліндрованої колоди в сучасному стилі
Сучасні проекти будинків із зрубу - Будинок із оциліндрованої колоди в сучасному стилі

Будинок з оциліндрованої колоди з декоративним різьбленням

Дерев’яне різьблення традиційно використовувалася в російській архітектурі як чудова прикраса зрубів, перетворюючи їх на справжні палаци. Різьбленими елементами прикрашають вікна, веранди, карнизи, балкони, а також внутрішні хороми. На сьогоднішній день такі прийоми, які стали частково забуті, набирають актуальності, тому що безликі будови нині не в моді. Особливо цінними є унікальні візерунки, зроблені вручну, які неодмінно стануть предметом заздрості сусідів. Крім цього, ще з давніх-давен існує повір’я, що різьблення захищає господаря будинку від різних напастей і недуг.

Сучасні проекти будинків із зрубу - Будинок з оциліндрованої колоди з декоративним різьбленням
Сучасні проекти будинків із зрубу - Будинок з оциліндрованої колоди з декоративним різьбленням

Поєднання колоди та каменю

Будинок з оциліндрованої колоди дозволяє обіграти чудове поєднання дерева та каменю. Зазвичай такі будови передбачають кам’яний цокольний поверх, а решта конструкція виконується з колоди, що цілком виправдано, адже камінь погано зберігає тепло, а його утеплення коштує чималих коштів. Такі комбінації зустрічалися в архітектурі ще багато століть тому, коли купці мали на перших кам’яних поверхах лавки чи контори, а другі, дерев’яні, відводили під житлові кімнати. Також варто відзначити, що кам’яна основа уберігає оциліндровану колоду від негативного впливу вологих ґрунтів та гризунів. При цьому перший поверх прослужить десятиліття, не втрачаючи своєї міцності.

Сучасні проекти будинків із зрубу - Поєднання колоди та каменю
Сучасні проекти будинків із зрубу - Поєднання колоди та каменю

Будинок з оциліндрованої колоди з мансардою

Погодьтеся, що будинок з оциліндрованої колоди з двосхилим дахом і спрямованими в небесну гладь вікнами виглядає набагато привабливішою за нудну коробку. На користь мансарди свідчить і економічність її зведення, порівняно з вигонкою другого поверху. Тут можна облаштувати затишну спальню або дитячу, прибудувати балкон, з якого відкриватиме чудовий вид на навколишню природу.

Сучасні проекти будинків із зрубу - Будинок з оциліндрованої колоди з мансардою
Сучасні проекти будинків із зрубу - Будинок з оциліндрованої колоди з мансардою

Зроблений з колод будинок з верандою

Веранда, вона ж тераса, стане чудовим доповненням до будівництва, що дозволяє визначити затишний майданчик для відпочинку. Вона може бути закритою або відкритою, але в будь-якому випадку зробить відпочинок максимально наближеним до природи. На великому майданчику можна встановити піч, мангал і добре провести час у колі друзів. Навіть маленька веранда цілком зійде для того, щоб побути на самоті, розгойдуючись у кріслі-гойдалці. Будинок з оциліндрованої колоди з верандою виглядає дуже виразно, особливо з присутністю зелених рослин, засклених ділянок стін або різьблених декоративних елементів.

Сучасні проекти будинків із зрубу - Зроблений з колод будинок з верандою
Сучасні проекти будинків із зрубу - Зроблений з колод будинок з верандою

Будинки з оциліндрованої колоди – фото та проекти

Вид природної оциліндрованої колоди привносить у житлову споруду неповторну атмосферу натуральності, затишку та тепла домашньої обстановки. Дерев’яний будинок — це елегантне, комфортне, практичне житло, яке може бути маленьким лісовим будиночком або справжнім замком. У нашій галереї представлені численні фото, що демонструють різноманітність будинків з оциліндрованої колоди, поєднання в них сучасності та вірності традиціям старовини. Приємного перегляду!

Будинки з оциліндрованої колоди - фото та проекти
Будинки з оциліндрованої колоди - фото та проекти
Будинки з оциліндрованої колоди - фото та проекти
Будинки з оциліндрованої колоди - фото та проекти
Будинки з оциліндрованої колоди - фото та проекти
Будинки з оциліндрованої колоди - фото та проекти
Будинки з оциліндрованої колоди - фото та проекти
Будинки з оциліндрованої колоди - фото та проекти
Будинки з оциліндрованої колоди - фото та проекти
Будинки з оциліндрованої колоди - фото та проекти
Будинки з оциліндрованої колоди - фото та проекти
Будинки з оциліндрованої колоди - фото та проекти
Будинки з оциліндрованої колоди - фото та проекти
Будинки з оциліндрованої колоди - фото та проекти
Будинки з оциліндрованої колоди - фото та проекти
Будинки з оциліндрованої колоди - фото та проекти
Будинки з оциліндрованої колоди - фото та проекти
Будинки з оциліндрованої колоди - фото та проекти
Будинки з оциліндрованої колоди - фото та проекти
Будинки з оциліндрованої колоди - фото та проекти
Будинки з оциліндрованої колоди - фото та проекти
Будинки з оциліндрованої колоди - фото та проекти
Будинки з оциліндрованої колоди - фото та проекти
Будинки з оциліндрованої колоди - фото та проекти
Будинки з оциліндрованої колоди - фото та проекти
Будинки з оциліндрованої колоди - фото та проекти
Будинки з оциліндрованої колоди - фото та проекти
Будинки з оциліндрованої колоди - фото та проекти

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *