Будинки з бруса (80 фото): проекти та ідеї дизайну
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Будинки з бруса (80 фото): проекти та ідеї дизайну





Будинки з бруса (80 фото): проекти та ідеї дизайну

Дерев’яні будинки з бруса мають багатовікову історію, протягом якої матеріал для будівництва постійно вдосконалювався. Сьогодні це – природна, екологічно чиста сировина, що має високі показники звукоізоляції та низьку теплопровідність. Використання бруса дозволяє зводити легкі довговічні конструкції у досить стислий термін.

Основні види будинків із бруса

Сьогоднішні будинки з бруса мають безліч різновидів, серед яких є як типові проекти, так і наймодніші стильні споруди. Основна класифікація зводиться до розподілу будівель в залежності від найпопулярніших видів матеріалу, а саме:

1. Будинки із звичайного бруса – зводяться у швидкі терміни, так як матеріал досить легкий і без проблем піддається монтажу. Вартість його значно поступається іншим категоріям. Тим не менш, не кожен власник або будівельна компанія віддасть перевагу цій сировині для будівництва, тому що в даному випадку знадобиться додаткове двостороннє облицювання будівлі вагонкою, сайдингом, блокхаусом і т.д. До мінусів можна віднести і часте зараження грибком дерев’яних плит, яке вимагатиме додаткової обробки.

2. Будинки з профільованого бруса – найбільш раціональне рішення, коли споруда має прекрасний натуральний естетичний вигляд, що не потребує оформлення оздоблювальним покривом. Такі споруди виглядають красиво, сучасно та практично. Головний плюс матеріалу – його екологічність та здатність «дихати». Недоліком можна назвати особливі вимоги до вологості, недотримання яких призводить до появи тріщин.

3. Будинки з клеєного бруса – відмінний варіант, який не має недоліків, перерахованих вище. Головною перешкодою у його виборі для будівництва нерідко стає висока вартість, що в рази перевищує звичайний та профільований матеріал.

Будинки із бруса - Основні види
Будинки із бруса - Основні види

Одноповерхові та двоповерхові будинки

Оскільки законодавчо встановлена ​​гранична висота дерев’яних приватних будівель (не більше 6 метрів), власники ділянки мають можливість зведення на ньому одно- або двоповерхового будинку. Який варіант вибрати – залежить від особистих переваг, складу сім’ї, матеріальних можливостей, а також від загальної площі території. Якщо ділянка невелика – корисні метри житлової території краще зводити у висоту, спорудивши двоповерхову споруду. На просторій місцевості можна зупинитися на одноповерховому варіанті, який допоможе заощадити деякі витрати на будівництві.

На користь одноповерхової споруди говорить і наявність у сім’ї дітей або людей похилого віку, яким досить складно та небезпечно пересуватися різними поверхами. Та й самі сходи займатимуть певне місце. Ще один плюс полягає у спрощеній схемі комунікацій, яка дозволить значно економити на енергоресурсах у опалювальний період.

Двоповерхові будинки — ідеальний варіант для власників скромних ділянок, але великих сімей, де кожен потребує свого особистого простору. Переваги двоярусної споруди полягають у економії коштів на обладнання великого фундаменту та покрівлі, можливості з висоти милуватися красою навколишніх пейзажів. Тут можна облаштувати більше кімнат для всіх членів сім’ї, а також гостьові апартаменти, особливо якщо скористатися можливістю добудувати мансарду.

Одноповерхові та двоповерхові будинки з бруса
Одноповерхові та двоповерхові будинки з бруса

Проектування будинків із бруса

Сьогоднішні дерев’яні будинки можуть бути споруджені за типовими проектами, які обходяться забудовнику значно дешевше, або мати індивідуальний характер, що вражає своєю оригінальністю. Додаткове оснащення корисними та декоративними елементами (еркерами, терасами, панорамними вікнами) допомагає досягти найнеймовірніших ефектів.

Будинок із бруса в стилі шале

Красиві норвезькі будинки в стилі шале мають дві головні особливості, що контрастно відрізняють їх від інших дерев’яних будівель — двосхилий дах з великим виносом і нижня кам’яна або цегляна основа, на яку встановлюється дерев’яна споруда. У первозданному вигляді проекти таких будинків припускають також наявність великого балкона, більше схожого на терасу. Причому дах, що виступає, повинен повністю його закривати. Така конструкція – результат спеціальних кліматичних північних умов, у яких будувалися будинки.

Будинок із бруса в стилі шале
Будинок із бруса в стилі шале

Фінський будинок із бруса

Технологія будівництва передбачає використання клеєного бруса, який добре просушується. Вперше цей матеріал, виготовлений із кондової сосни, був представлений фінами у другій половині минулого століття. З роками він удосконалився, набув найвищої міцності, морозостійкості і здатності тривалий час акумулювати тепло. Варто зазначити, що припасування всіх елементів споруди проводиться на підприємстві, і вже потім будинок збирається на ділянці згідно з архітекторським проектом. Фінська технологія дозволяє звести невеликий одноповерховий будиночок з мінімальним набором приміщень, так і шикарний особняк з додатковими архітектурними формами.

Фінський будинок із бруса
Фінський будинок із бруса

Проекти будинків із бруса з гаражем

На сьогоднішній день свій автомобіль має практично кожна сім’я, а за умов заміського життя він є невід’ємним атрибутом. На етапі вибору проекту того чи іншого будинку часто для власника вирішальним фактором є наявність гаражної прибудови. В одному комплексі з будинком вона дозволяє значно заощадити територію ділянки, не будуючи окремого приміщення.

Відмінна перевага прибудови від окремого гаража полягає ще й у тому, що в погану погоду господареві не потрібно буде переміщатися до машини вулицею – він зможе безперешкодно дістатися до неї територією будинку. У просторій прибудові можна додатково обладнати склад чи майстерню.

Проекти будинків із бруса з гаражем
Проекти будинків із бруса з гаражем

Літня кухня: незаперечна зручність у приватному будинку

Наявність літньої кухні як частини житлового будинку також є частою вимогою потенційних домовласників при виборі проекту. У теплу пору року її наявність дозволяє вивести процес приготування їжі за межі житлового простору. Але, разом з тим, виконана як прибудинкова будівля, вона не змусить господиню робити великі відстані.

Кухня може бути відкритою або закритою. Якщо вона поєднана з будинком терасою, тут можна встановити мангал або піч, влаштувати сімейні, дружні посиденьки. У холодну пору року закрите приміщення літньої кухні можна переобладнати на господарський склад. Дуже красиво виглядають кухонні прибудови з великими вікнами, що дозволяють милуватися природою в процесі готування.

Проектування будинків із бруса - Літня кухня

Будинки із бруса з еркером

Проекти будинків з багатокутними або напівкруглими формами, що виступають, складно назвати новинкою. Проте останніми роками вони стають більш популярними, надаючи власникам будівлі додаткову площу, залиту природним світлом. Нерідко в подібних приміщеннях облаштовують вітальні чи їдальні, де приємно зібратися у колі рідних та близьких за чашкою ароматного чаю. Варто відзначити і той факт, що виступ на фасаді будинку надає загальному дизайну деякі нотки старовини та затишку, стаючи аристократичною прикрасою.

Будинки із бруса з еркером
Будинки із бруса з еркером

Будинок із брусу з мансардою

Облаштування мансарди дає можливість отримати додаткові метри корисної площі для облаштування спальні, вбиральні. Площа можна розділити на окремі кімнати, обладнати вихід на балкон або залишити вільним від будь-яких перегородок, облаштувати спортивний зал з тренажерами, тенісним, більярдним столами. Важко посперечатися і з зовнішньою привабливістю дерев’яного будинку з мансардою, що володіє цікавими архітектурними формами і конфігураціями.

Будинок із брусу з мансардою
Будинок із брусу з мансардою

Сучасні будинки з плоским дахом

Досить новий, але широке поширення спосіб організації покрівлі – рівна площадка. Раніше такі дахи були виключно в багатоповерхових будинках, але сьогодні все частіше вони зустрічаються і в сучасних приватних спорудах, особливо виконаних в стилі мінімалізм або хай-тек.

Прямий майданчик, окрім естетичної привабливості, дає додаткові можливості в організації корисної площі — тут можна облаштувати зону відпочинку з шезлонгами або кріслами, оранжерею, невеликий спортивний майданчик з біговою доріжкою та тренажерами, зберігши територію прибудинкової ділянки. Недоліком можна назвати скупчення снігу, який необхідно буде забирати вручну, якщо планується вихід на дах.

Сучасні будинки з бруса з плоским дахом
Сучасні будинки з бруса з плоским дахом

Будинок із бруса з панорамними вікнами

Великі вікна будинку від підлоги до стелі дозволяють впустити в приміщення набагато більше світла, заповнити інтер’єр частинкою навколишньої природи. Найчастіше розміщують їх на перших поверхах, у вітальнях, еркерах, літніх кухнях і мансардах. Виглядають будівлі красиво і сучасно, але, разом з тим, необхідно розуміти, що такі проекти призначені для заміських віддалених ділянок, інакше для збереження приватності приміщення виникне необхідність встановлення завіс.

Панорамні вікна відмінно виглядають у різноманітних стилях – від ретро до сучасного мінімалізму, володіючи різними формами та особливостями скла. Особливе задоволення можуть отримати власники великих мансардних вікон, що дозволяють милуватися увечері зоряним небом.

До недоліків подібних проектів можна віднести значні тепловтрати, складність будівництва, довгостроковість заміни у разі пошкодження склопакета, оскільки в більшості випадків вони виробляються на замовлення під індивідуальні виміри.

Будинок із бруса з панорамними вікнами
Будинок із бруса з панорамними вікнами

Будинки з бруса – проекти та фото

У фото-добірці, представленій далі, Ви можете знайти безліч знімків, де представлені сучасні проекти будинків із бруса. Кожен з них має свої розміри, форми, архітектурні особливості, але поєднує їх безперечна краса, що притягує око і змушує задуматися про власний особнячок. Приємного перегляду!

Будинки з бруса - проекти та фото
Будинки з бруса - проекти та фото
Будинки з бруса - проекти та фото
Будинки з бруса - проекти та фото
Будинки з бруса - проекти та фото
Будинки з бруса - проекти та фото
Будинки з бруса - проекти та фото
Будинки з бруса - проекти та фото
Будинки з бруса - проекти та фото
Будинки з бруса - проекти та фото
Будинки з бруса - проекти та фото
Будинки з бруса - проекти та фото
Будинки з бруса - проекти та фото
Будинки з бруса - проекти та фото
Будинки з бруса - проекти та фото
Будинки з бруса - проекти та фото
Будинки з бруса - проекти та фото
Будинки з бруса - проекти та фото
Будинки з бруса - проекти та фото
Будинки з бруса - проекти та фото
Будинки з бруса - проекти та фото
Будинки з бруса - проекти та фото
Будинки з бруса - проекти та фото
Будинки з бруса - проекти та фото
Будинки з бруса - проекти та фото
Будинки з бруса - проекти та фото
Будинки з бруса - проекти та фото
Будинки з бруса - проекти та фото
Будинки з бруса - проекти та фото

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *