Біла цегла в інтер'єрі в кухні, вітальні та спальні на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Біла цегла в інтер’єрі в кухні, вітальні та спальні на фото


У сучасному інтер’єрі може знайти втілення будь-яка дизайнерська задумка. У цьому легко переконатись, відвідавши будинок, при оформленні якого використовувалася декоративна цегляна кладка.

Цегла в інтер'єрі квартири

Саме слово «цегла» принесли в Росію тюркські народи — раніше використовувалося поняття «плінфа». Цей штучний камінь виробляється з мінеральних матеріалів і має всі властивості справжнього каменю: міцність, вологостійкість і морозостійкість. До складу червоної цеглини, що називається керамічною, входить, в основному, глина. Білий складається з піску з вапном. Таку суміш зазвичай називають силікатною – звідси і назва цього виду оздоблювального матеріалу.

Світлий інтер'єр з цегляною кладкою

Багато дизайнерів при оформленні приміщень віддають перевагу саме силікатній цеглині, оскільки вона набагато міцніша, ніж керамічна. Крім того, цей матеріал має хороші звукоізоляційні характеристики та славиться своєю екологічністю, тому що виготовляється із чистої натуральної сировини. Ці якості дають можливість використовувати білу цеглу при зведенні внутрішніх перегородок, для декоративного оформлення стін, облицювання камінів і колон, і навіть при обробці меблів.

Стильний дизайн з цеглою

Звідки прийшла мода на цегляну кладку в інтер’єрі?

Оздоблення з цегли в інтер’єрі російських квартир можна зустріти нечасто — цей напрямок дизайну тільки набирає своєї популярності в нашій країні. А ось у державах Європи та Америки цегляна кладка увійшла у моду ще в середині XX століття. Вважається, що в основі такого модного напряму зараз лежить заселення промислових будівель Нью-Йорка небагатою американською молоддю. Фінансові труднощі на той час не дозволяли власникам житла зробити обробку приміщень, тому стіни залишалися в первозданному вигляді.

Цегляна кладка у заміському будинку

Тенденція перетворення старих заводських приміщень на житлові будинки продовжилася й у наступні роки. Однак, у зв’язку з тим, що придбати стару промислову будівлю під силу не кожному, серед дизайнерів виникла ідея створення штучних цегляних стін і перегородок. Нині цей напрямок успішно розвивається. Декоративне оздоблення з цегли з величезним успіхом застосовується при оформленні інтер’єрів і заміських будинків та міських квартир. В останні роки використання цього матеріалу стало асоціюватися не лише зі специфікою обробки колишніх промислових площ, а й з іншими напрямками дизайну.

Крім стилю лофт (від американського слова loft – занедбане приміщення колишньої фабрики, переобладнане під житло), використання цегли характерне для інтер’єрів у стилі мінімалізму, кантрі та готики.

Груба цегляна кладка у приміщенні, що передбачає мінімалізм, підкреслює його наближення до природного міського середовища. Стиль кантрі спочатку передбачає використання цегли при оздобленні заміських котеджів та особняків – зараз навіть багато власників міського житла прагнуть створити у своїх квартирах своєрідний сільський колорит. Готичний стиль відомий нам з архітектури середньовічної Європи. Спеціального оздоблення стін на той час не проводилося. У наші дні цей напрямок дизайну широко представлений цегляною кладкою, що прикрашає стрілчасті арки, колони та внутрішні стіни особняків.

Натуральна цегляна стіна

Можна скористатися найпростішим і природнішим способом – привести у належний вигляд справжню цегляну стіну. Цей варіант чудово підійде щасливим власникам квартири у новобудові. В цьому випадку одну зі стін можна залишити недоторканою, зберігши первозданну цегляну кладку. Навіть якщо при будівництві використовувалася цегла хорошої якості, і якість укладання не вселяє побоювань, все одно ніяк не обійтися без реставраційних робіт. Слід видалити сліди від цементу та сольові розлучення, прошліфувати поверхню та затерти всі шви за допомогою спеціальної затирки або шпаклівки. По завершенні всіх цих заходів цегляна стіна покривається спеціальним лаком на водяній основі.

Шпалери у вигляді цегляної кладки

Можна зімітувати цегляну кладку, скориставшись спеціальними шпалерами. Цей варіант є не надто витратним, проте, багато домовласників вважають декоративні шпалери під цеглу пережитком. І зовсім дарма! У магазинах можна знайти багато різновидів таких покриттів. Серед них є фактурні шпалери під фарбування та оздоблювальні матеріали, що не вимагають фарбування, які імітують не лише фактуру, а й усі кольорові нюанси справжньої цегли.

Лицьова цегла

У деяких випадках варто скористатися цеглою для облицювання поверхонь. Цей різновид найбільше підходить для проведення оздоблювальних робіт, оскільки такий матеріал набагато тонший, ніж звичайна будівельна цегла. До того ж він менше важить, що цінується при облицюванні тонких стін. Такий матеріал має дуже широку кольорову гаму та фактуру. Найефектнішою, безумовно, є цегла, сформована вручну. Сліди піску на його поверхні надає кожній цеглині ​​неповторність, але й одночасно збільшують її вартість.

Плитка, що імітує цеглу

Можливо, ви вже стикалися з цим декоративним матеріалом, що має назву цегляного вініру. Така цегла за характеристиками схожа на облицювальну – багато хто навіть не розуміє, в чому різниця. Насправді, плитка має більш тонку основу, ніж облицювальна цегла. Укладається цей декоративний матеріал як будь-яка звичайна плитка.

Біла цегла як головний елемент декору

Біла цегляна кладка: акценти по всій квартирі

Цегляні стіни при створенні інтер’єрів часто використовуються для створення своєрідних акцентів. Найчастіше виділяється одна зі стін – простір за телевізором або диваном у вітальні, площа біля ліжка в приміщенні спальні або зона біля обіднього столу на кухні. Завдяки правильно підібраним акцентам ці частини кімнати звертають на себе увагу в першу чергу.

Декоративна біла цегла чудово поєднується з поверхнями з різних будівельних матеріалів, наприклад, зі штукатуркою та склом, а також з хромованими та металевими виробами. Тому стіни з білої цегли можуть бути включені в інтер’єр різних кімнат. Цей матеріал в інтер’єрах найчастіше поєднують зі стінами того ж кольору. Світлий відтінок цегли надає будь-якому приміщенню додаткового об’єму та легкості. Щоб уникнути ефекту лікарняного приміщення, рекомендується «розбавляти» інтер’єр яскравими деталями та аксесуарами.

Для облицювання гостьового приміщення можна відвести не одну, а дві стіни. Невід’ємним елементом сучасної вітальні є камін, оброблений білим декоративним матеріалом. При його облицюванні знадобляться такі якості цегли, як вогнетривкість і стійкість до розтріскування. Суцільне облицювання каміна можна замінити його частковим декором.

У спальні під білу цеглу достатньо відвести одну зі стін, бажано в узголів’я ліжка — це дуже пожвавить приміщення і зробить його більш затишним.

У кухонному приміщенні біла цегляна кладка виглядає дуже цікаво. Світлою цеглою можна прикрасити не тільки кухонний фартух, а й барну стійку. Цей матеріал чудово поєднується з усією сучасною кухонною технікою.

Використання білої цегляної кладки у холі дозволить візуально розширити площу приміщення. Істотним плюсом застосування цього матеріалу в такій кімнаті є його стійкість до стирання та гниття – брудні поверхні легко очищаються та миються.

Таким чином, біла цегла в інтер’єрі вашої квартири – це не лише данина швидкоплинної моди. Кімнати набувають вишуканості та неповторного стилю, заснованого на практичності та зручності, а це чимало коштує.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *