Бежевий колір в інтер’єрі Дизайн та правила поєднання бежевих відтінків
Вибираючи палітру для інтер’єру свого житла, перш за все, варто визначитися із завданням – який ефект бажаєте отримати. Якщо необхідний заряд енергією і тонус, що бадьорить, то в цьому допоможуть соковиті і яскраві кольори. А якщо навпаки хочете, щоб ваш будинок мав до відпочинку та розслаблення, то пастельні приглушені тони – це те, що вам потрібно. А віддавши перевагу бежевому кольору, набудете унікальної можливості створити «будь-який» інтер’єр. «Будь-який», тому що бежевий відтінок надзвичайно універсальний у плані поєднання з іншими, як з яскравими, так і зі спокійними тонами. Не кажучи вже про те, що сам бежевий колір має багато різних відтінків. І якщо до нього грамотно підібрати додаткові кольори, можна знайти надзвичайні ексклюзивні дизайнерські рішення. Причому будь-яка кімната, будь то вітальня або спальня, буде гарна в бежевих відтінках, т.к. даний колір має певну магію.
Як використовувати бежевий колір в інтер’єрі
Магічний бежевий відтінок надзвичайно гарний в інтер’єрі будь-якого приміщення, без винятку. Однак, створювати повністю бежевий інтер’єр все ж таки не рекомендується. Це може бути досить нудно. Магія бежевого проявляється саме у правильному поєднанні відтінків, особливо якщо його розбавити яскравими контрастними кольорами.
А якщо необхідно створити більш строгий інтер’єр, позбавлений надмірностей, то можна використовувати для комбінування нейтральні тони, наприклад, білий
або чорний колір.
Чим і гарний бежевий відтінок, так це тим, що він поєднується абсолютно з усіма відтінками. Для тих, хто любить більше емоцій та виразності в інтер’єрі, рекомендується поєднувати бежевий із аксесуарами блакитного, зеленого, жовтого або лавандового кольорів. Прекрасно комбінуються відтінки бежевого з усіма натуральними матеріалами. Тобто. можна сміливо використовувати пробкові або бамбукові шпалери замість звичайних — такий варіант виглядатиме більш креативно.
Що являє собою бежевий відтінок
Давайте трохи розберемося, що таке бежевий відтінок і чому він не такий простий і нудний, як здається на перший погляд. По-перше, слово «бежевий» походить від типу незабарвленої бавовни. Іншими словами, цей колір характеризується кольором природи, і має різні півтони: рожевий, зелений, жовтий, червоний, помаранчевий. Бежевий відтінок є нейтральним, інакше кажучи, не зовсім білим. Його також можна назвати світло-коричневим, пісковим або кольором карамелі, і він варіюється від блідо-кремового тону до майже коричневого. Також може бути майже сірим.
Нейтральним його вважають, тому що він є ні холодним, ні теплим відтінком, і є найкращим варіантом, якщо необхідно створити ніжну обстановку в будинку. Це улюблений відтінок всіх традиційних стилів, також він чудовий і в будь-яких інших сучасних стилях, навіть найдикіших і найелектичніших просторах приміщень. А виглядати він може зовсім по-різному – все залежить від архітектури та освітлення.
Бежевий в інтер’єрі вітальні
У цьому випадку рекомендується поєднувати бежевий відтінок з іншими кольорами, наприклад, з блакитним (якщо необхідно створити легкий і ніжний інтер’єр), з коричневим (якщо потрібно підкреслити шляхетність стилю), з жовтим (за бажанням наповнити кімнату сонячним світлом), з яскраво- червоним (для надання кімнаті найбільшої привабливості) або з фісташковим (за бажанням освіжити інтер’єр).
Бежевий в інтер’єрі спальні
Для спальні відтінок бежевий просто ідеальний, т.к. найкращим чином сприятиме розслабленню та повноцінному відпочинку. Крім усього іншого, візуально допоможе розширити простір кімнати, і зробити її світлішою, комфортнішою та затишнішою. А якщо застосувати фактурні поверхні (хутро, шерсть, фактурні шпалери або неполіроване дерево), то бежевий колір в інтер’єрі спальні набуде найбільшої насиченості.
Бежевий в інтер’єрі кухні
У кухні бежевий відтінок додасть тепла, затишку та комфорту та створить сприятливу позитивну атмосферу. Чудово буде гармоніювати з дерев’яними меблями, а також аксесуарами, виконаними з натуральних матеріалів, наприклад, з підставками з дерева або плетеними кошиками. А комбінувати бежевий можна з будь-якими квітами, будь то яскраві або пастельні відтінки — для кухні підійде все.
Бежевий в інтер’єрі ванної кімнати
Якщо ви хочете відтворити королівську атмосферу у своїй ванній кімнаті, то ідеальним варіантом для цього буде поєднання бежевого із золотавим кольором. При цьому бежевий візуально збільшить простір і зробить його більш відкритим. Також для ванної чудово підійдуть і інші поєднання бежевого кольору, наприклад, з рожевим, сріблястим, персиковим, лимонним, небесно-блакитним, яскраво-зеленим і навіть червоним.
Все, що потрібно знати про засоби різноманітності бежевого відтінку в інтер’єрі
Для того, щоб магія бежевого проявилася в інтер’єрі повною мірою на тлі різних відтінків і текстур, слід дотримуватися нескладних порад:
• використовувати поєднання з металами, як бронза, мідь, золото;
• створити яскраві контрасти, наприклад, використовуючи картини в яскравих рамках, оригінальний настільний світильник хитромудрої форми або килим з неординарним візерунком
— Застосувати будь-які контрасти, які зможуть виділитися на тлі бежевого кольору, таким чином представивши його в іншому світлі;
• використовувати поєднання бежевого з кольором зеленого чаю, а також лавандовим та сірим – це допоможе виглядати бежевому відтінку більш фактурним та привабливим.