Бежеві, світлі та білі штори в інтер’єрі вітальні, спальні та ванної
За загальної любові до бежевого не можна заперечувати його одноособистість, створену змішуванням кремового і світло-коричневого. Кольори слонової кістки, топленого молока, опаловий, медовий, вершковий завжди у фаворі. Їхня зовнішня лаконічність скомпенсована цікавою особливістю: подібно до лакмусового індикатора виявляти переваги інших тонів на нейтральному тлі. При цьому їм немає рівних і в прийнятті еклектичного змішування фарб, які вдало згладжують монохромність простору.
Схильність до гармонійної співдружності практично з усіма тонами дозволяє експериментувати зі схемою поєднань і знаходити нестреотипні рішення в дизайні. Важливим є і той факт, що його сприйняття залежить від сусідніх тонів. Біж примудряється підлаштовуватися під навколишню тональність і, таким чином, впливати на загальне естетичне сприйняття.
Універсальний колір вдало підтримає будь-яке оформлення, а варіації відтінків штор доречні як в холодних, так і теплих дизайнах. І зовсім не важко підібрати гардини для точного повторення домінуючого тону або пограти на контрастах строкатих принтів і оформлення.
У сьогоднішніх дизайнах склалося неоднозначне ставлення до поєднання бежевого текстилю з малиновим, пурпурним та червоним інтер’єрами, що викликають у багатьох емоційне відторгнення. Хоча практично не виключається і така можливість самовираження. Адже хтось вішає Шишкіна, а комусь близький Малевич.
Світлі відтінки штор
У пошані лляний бежевий тон з явною виразністю сірого, завдяки якому полотна виглядають стильно і створюють візуально нейтральну картину для сприйняття. Така матерія – ідеальний компаньйон для димчасто-темного інтер’єру.
Конкурує з популярним тоном обласканий дизайнерами пісочний беж. Завдяки сонячній енергії, що виходить від кольору, та літнім асоціаціям, він успішно лідирує у виборі господарок. Нейтральність дозволяє повісити фіранки в будь-якій кімнаті, не орієнтуючись на освітленість і сторони світла. У присутності жовтих стін та інтенсивних підсвічувань навіть у швидкому темному приміщенні штори обволікають теплом і стимулюють активність. Драпірування зіллється з симетрією кімнати, молдингами, багетами та коричневою підлогою.
Максимально вибілений беж умовно вважають антично- білим. Назва пішла з часів історії архітетури Парфенона і до сьогодні ототожнюється з тонким смаком та елегантністю. Особливо гарні фактурні портьєри на фоні камінів з дорогим облицюванням, глянсовими смугами на обшивці шенілової і на підлозі з темного горіха.
Як ви ставитеся до бежево-сизої? Вам подобаються букет з легкого дотику троянди та лаванди, зворушених сірим серпанком літнього ранку? Гідний колір для естетів вимагатиме сусідство ідентичної меблевої оббивки, шовкових шпалер, і на додаток до всього портьєрну тканину ще доведеться пошукати в магазинах. Бонусом витрачених зусиль стане приємний шок, здобутий від світлої вітальні. Білі меблі, багато скла, фрагменти облицювання з мармуру, вінтажні світильники та велика кришталева люстра подбають про шик та унікальність.
Вам про щось говорить тандем бежевого з хакі? При невиразному уявленні про нестандартне поєднання немає нічого дивного, оскільки він зустрічається не часто. Таке тріо створюється при поєднанні болотного та ніжного голубоко з «топленим молоком». Мікс не однозначний для сприйняття і вимагає певного оформлення в присутності блідої зелені стін, віскозних або шовкових однотонних завіс, аксесуарів з темного скла, темного ламінату і меблів.
Сонячний ансамбль із жовто-бежевого (вершкового) комплекту додасть світла та енергії і не стане вередувати у виборі супровідного екскорту з фарб. Перевага за літньою фруктово-рослинною гамою.
«Затишний» колір кукурудзяних пагонів, на прилаштованих завісах з білими мереживами, обволікає ніжністю. Тон, ласкавий погляд, ідеальний для віталень та дитячих і не підходить для ідеї бароко та східного стилю, зате вітається у сучасних версіях. Щільні завіси солідарні з кисеєю та природною палітрою: покриттям для підлоги «під дуб», строгими порталами дверей і такими ж меблями.
Бажаєте затемнити спальню? До вашої уваги пропонується текстиль кольору дубильної кори – одного з темних відтінків вершкового. Доведеться дотриматись деяких декоративних умовностей, щоб висвітлити приглушені тони. В оформлення вікна не варто ігнорувати контраст зі стінами і продумати супутні атрибути з благородних металів. Дзеркало в золотій рамі, бронзові світильники, подушки зі сріблястою смугою, додавання вишитих фрагментів металізованою ниткою або блискучою бахромою підуть лише на користь декору.
Зарядити настроєм здатні лише помаранчевий або жовтий. Горіхові гардини, близькі за тоном до кави з молоком, виглядають дорого також у домінуванні «шоколаду» в обробці. Глибокий темний підкреслює нюанси декору та меблі синього кольору, жовті та смарагдові аксесуари зроблять інтер’єрний сюжет закінченим. З цієї серії і тканина в колірному союзі какао, слонової кістки та золота.
Складний відтінок персиково-бежевого віконного вбрання створить нюанс на перламутрово-сірому, синьо-блакитному, кремовому, «зеленому горошку», блідо-жовтому облицювання кімнати та меблів з імітацією дерева.
Помаранчево-бежева матерія підходить загорілій шкірі, ближче до коричневого і розташована до натуральних відтінків в інтер’єрі та підлоги в подібному виконанні. Амарантовий, лососевий, колір лайма, бірюзи, каштана та хвої на вибір пропонують свій декоративний потенціал. Біж завжди залишається в тіні, але по суті саме він надає вишуканості і провокує на хорове звучання кольорову розкиданість.
Знайомий всім сюжет – блакитно-синій фон з бежевими шторами або благородна блакить. Класичний прийом відповідає за умиротворення, домашню атмосферу та акцентні моменти. Меблеве та віконне драпірування відмінно нівелюють лаконічність оформлення, і позначать стильову спрямованість. Але якщо вам сюжет здасться надто банальним, схилиться до двоколірного вибору з однаковими фактурами – синім гардинам та полотнам одного з тонів біжу. Ви вдало виділіть віконний отвір і додасте світла. Якщо відповідно до сезону чи настрою змінювати одну з частин, фіранки ніколи не набриднуть.
Текстильні варіації
Малюнки в блакитних, зелених шоколадних і золотистих мотивах, фігури, зигзаги органічні з усією спокійною гамою, і чудово розбавляють бежеву стриманість, заразом відтіняючи весь інтер’єр. Декорування атласними смугами, широкими мереживами, частими складками, стрічками та фестонами йдуть лише на користь шовковим, віскозним або оксамитовим тканинам. У таких версіях вікна завжди будуть центром уваги.
Напівпрозорий тюль або органза кольору слонової кістки м’яко розсіюють світло, і в доповненні бронзового карниза драпують вікно. І якщо ви не хочете ховати повітряну текстуру під фіранки, зробіть навпаки — повісьте прямі, що збігаються по тону полотна їх віскози або сумішевих тканин знизу, і зачіпаєте їх при необхідності, не порушуючи зовнішню красу. А ось гардини з льону розкриють свою красу в компанії консолі з дерева чи бамбука.
Зовсім необов’язково чіпляти на карнизи однотонні полотна. У перевагу ніжної шторної пастералі не соромтеся використовувати складні структури з вибитим малюнком, використовувати жовтий блиск золота та міді, експериментувати з об’ємними та блискучими текстурами та багатоликими принтами.
І насамкінець: чим простіше текстура, модель і коротша довжина, тим дорожчою і багатшою має бути матерія.