Барельєф в інтер'єрі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Барельєф в інтер’єрі


Спочатку барельєфами – об’ємними зображеннями прикрашали палаци, особняки, розкішні квартири.

Барельєф в інтер'єрі ванної кімнати

Пов’язано це було з дорожнечею створення барельєфів. Потім вони на якийсь час вийшли з моди, але тепер з появою нових матеріалів і пошуком оригінальних рішень барельєфи в інтер’єрі знову стають популярними.

Барельєф в інтер'єрі їдальні

Це невипадково, адже вони стали простішими у виготовленні, і, як виявилося, вони чудово поєднуються із сучасними інтер’єрними стилями.

Деякі особливості барельєфів

Барельєф в інтер'єрі спальні

Матеріалом для барельєфу можуть бути гіпс, глина, дерево, камінь, декоративна штукатурка, полістирол, метал та інші – насправді, будь-який матеріал, придатний для різьблення або для заливання у форму.

Барельєф в інтер'єрі спальні

Барельєфи з сучасних матеріалів легкі, прості в установці та відносно недорогі, а з дерева, металу та каменю, хоч витребують серйозних витрат на створення та встановлення, але виглядають по-справжньому ексклюзивно та дорого.

Барельєф в інтер'єрі кухні

Об’ємне зображення може бути абстрактним або сюжетним; воно може бути стилізоване під античний або інший старовинний барельєф або підкреслено сучасний дизайн. Іноді мінімалістичний барельєф надає сучасного вигляду і динаміки інтер’єру в класичному стилі.

Барельєф в інтер'єрі ванної кімнати

І навпаки, барельєф класичного стилю здатний ушляхетнити і надати вишуканий, «багатий» вигляд лофту або іншому приміщенню сучасного дизайну.

Барельєф у сучасній спальні

Барельєф не тільки винятково декоративний, він може мати і утилітарні функції — під ним можна пустити проводку або замаскувати якісь дефекти стін або стелі. Виступаючі елементи сучасного «незграбного» барельєфу можна навіть використовувати як полички.

Барельєф як елемент декоративного оздоблення

Барельєф як елемент декоративного оздоблення

Стіни або стеля з об’ємним абстрактним візерунком – відмінне рішення, коли потрібно розбавити деяку нудність однотонних поверхонь, а колір або декоративні елементи не хочеться додавати.

Барельєф на стелі

Не надто складний барельєф на стіні гарний і у випадку, коли решта поверхні прикрашена картинами, фотографіями, полицями з сувенірами. Однотонна стінка може здаватися порожньою, а барельєф прибере це відчуття, інтер’єр стане гармонійнішим і сучаснішим.

Завдяки грі світла та тіні навіть порівняно просте зображення на барельєфі в інтер’єрі може виглядати при певному освітленні дуже мальовничо.

Універсальний орнамент барельєфу, що підходить до інтер’єрів багатьох стилів – стовбури та гілки дерев. Як і абстрактний візерунок, він добре підходить для того, щоб «заповнити» стіну, але не перевантажити інтер’єр.

Барельєф у вигляді гілок добре виглядає не тільки на стінках, та й на стелі. Навіть невибагливий інтер’єр з такою стелею стає більш вишуканим і затишним.

Цікаві та популярні способи використання барельєфу в інтер’єрі

Барельєф на стелі вітальні

Іноді досить буквально кількох невеликих виступаючих елементів на стінах чи стелі, щоб кімната повністю перетворилася.

Складний барельєф

В інших випадках найбільш виграшно виглядає досить великий складний барельєф, що є композиційним центром всього приміщення.

Барельєф у їдальні

Дерев’яний барельєф, що підходить за колірним відтінком та стилем до меблів – фактично безпрограшне рішення для прикраси спокійного, солідного інтер’єру.

Барельєф на кухні

Барельєф чудово виглядає на кухонному «фартуху». Тут краще уникати великих зображень з багатою фактурою, тому що за ними складно доглядатиме. Але навіть невеликий барельєф у вигляді, наприклад, зображення тварини або невеликої сценки, пожвавить кухню і зробить її яскравіше.

Сюжетний барельєф в інтер’єрі може бути єдиною окрасою кімнати, і його буде достатньо для створення особливої ​​атмосфери, особливо якщо він доповнений робить його більш виразним підсвічуванням.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *